B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (12η αγωνιστική)

Μόλις ένας από τους συνολικά τέσσερις αγώνες διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 12-13 Μαρτίου για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ (α’ όμιλος), καθώς η κακοκαιρία στάθηκε εμπόδιο για τη διεξαγωγή των υπόλοιπων τριών αγώνων!

Στο μοναδικό παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής, ο Αίαντας Αυλίδας νίκησε το Μαυρομάτι με 84-56.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)

Α.Ε. Καρύστου-Γ.Σ. Αυλίδας αναβλήθηκε

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας αναβλήθηκε

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Πανευβοϊκός αναβλήθηκε

Αίαντας Αυλίδας-Μαυρομάτι 84-56

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η-19 & 20/3)

Γ.Σ. Αυλίδας-Απόλλων Χαλκίδας

Πανευβοϊκός-ΑΓΕ Χαλκίδας

Μαυρομάτι-Α.Ε. Καρύστου

Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων-Αίαντας Αυλίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 11 22 989-601 11-0
2 Απόλλων Χαλκ. 11 19 882-747 8-3
3 Α.Ε. Καρύστου 11 18 720-703 7-4
4 Αίαντας Αυλίδας 12 18 726-766 6-6
5 Γ.Σ. Αυλίδας 11 17 704-679 6-5
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 11 15 661-730 4-7
7 Μαυρομάτι 11 12 623-894 1-10
8 Πανευβοϊκος 10 11 537-703 1-9
*Ο Πανευβοϊκός έχει δύο αγώνες λιγότερους. Μαυρομάτι, Α.Ε. Καρύστου, Γ.Σ. Αυλίδας, Απόλλων Χαλκίδας, ΑΓΕ Χαλκίδας, Δόξα Διρδύων/Μεσσαπίων έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 250
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 204
  3. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 195
  4. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 182
  5. Πάττας (Πανευβοϊκός) 152
  6. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 149
  7. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 144
  8. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 142
  9. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 137
  10. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 136
  11. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 132
  12. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 131
  13. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 131
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 131
  15. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 129
  16. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 126
  17. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 125
  18. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 114
  19. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 113
  20. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 112

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 48
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 38
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 34
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 31
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 21
  6. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 20
  7. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 19
  8. Πάττας (Πανευβοϊκός) 18
  9. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 18
  10. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 18
  11. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 17
  12. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 16
  13. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 14
  14. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  15. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 11
  16. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 11
  17. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 11
  18. Κόκκορης (Αίαντας Αυλίδας) 10
  19. Τριχάς (Γ.Σ. Αυλίδας) 9
  20. Κόλα (Μαυρομάτι) 8
  21. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 8

Σχετικά άρθρα

Κώστας Δημητρίου: ”Η στήριξη του κόσμου μας δίνει οξυγόνο”

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou

Εκλογές και νέο Δ.Σ. στην Προοδευτική Λάρυμνας

pannikolaou