B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (12η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για το β’ όμιλο, με τη διεξαγωγή τριών αγώνων καθώς εξ αρχής ο αγώνας Άτλας Καρπενησίου-Μπούκαλη είχε οριστεί για τις 19 Μαρτίου.

O Μώλος νίκησε με 59-48 τον Κένταυρο, υποχρεώνοντας την ομάδα της Λιβαδειάς στην πρώτη φετινή της ήττα, δίνοντας παράλληλα νέο ενδιαφέρον στην κορυφή της βαθμολογίας!

Η Προοδευτική Λάρυμνας νίκησε τον Μεδεώνα με 63-41 και έχει πλέον από μια ήττα στο πρωτάθλημα μαζί με τον Κένταυρο!

Ο Σύλλας νίκησε εύκολα τα Φάλαρα με το ευρύ 70-23, ξεφεύγοντας ακόμα περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη.

Δείτε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά τη 12η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)

Άτλας Καρπενησίου-Μπούκαλη (19/3)

Προοδευτική Λάρυμνας-Μεδεών 63-41

Σύλλας-Φάλαρα 70-23

Μώλος-Κένταυρος Λιβαδειάς 59-48

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η-27/3)

Μπούκαλη-Προοδευτική Λάρυμνας

Φάλαρα-Μεδεών

Κένταυρος Λιβαδειάς-Άτλας Καρπενησίου

Σύλλας-Μώλος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 12 23 743-553 11-1
2 Προοδευτική Λαρ. 11 21 809-612 10-1
3 Μώλος 12 18 701-665 6-6
4 Μεδεών 12 18 684-725 6-6
5 Μπούκαλη 11 16 642-613 5-6
6 Σύλλας 11 16 623-626 5-6
7 Άτλας Καρπ. 11 13 526-681 3-8
8 Φάλαρα 12 11 455-707 0-12
  • Τα Φάλαρα και ο Άτλας Καρπενησίου έχουν από ένα μηδενισμό. 
  • Σύλλας, Προοδευτική Λάρυμνας, Άτλας Καρπενησίου, Μπούκαλη, έχουν από ένα αγώνα λιγότερο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 220
  2. Βλασσόπουλος (Μώλος) 202
  3. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 182
  4. Ευθυμίου (Μεδεών) 176
  5. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 168
  6. Κλούρας (Προοδευτική) 132
  7. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 125
  8. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 121
  9. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 113
  10. Σιότροπος (Μεδεών) 112
  11. Φώτου (Σύλλας) 111
  12. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 110
  13. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 108
  14. Πρένγκα (Σύλλας) 107
  15. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 104
  16. Σταυρίδης (Μεδεών) 102
  17. Αναστασίου (Μεδεών) 88
  18. Χράπαλος (Σύλλας) 84
  19. Γκούμας (Μπούκαλη) 83
  20. Καλοβελώνης (Μώλος) 83
  21. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 82
  22. Λούβαρης (Φάλαρα) 77

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 25
  2. Σταυρίδης (Μεδεών) 19
  3. Ευθυμίου (Μεδεών) 18
  4. Φώτου (Σύλλας) 18
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 18
  6. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 17
  7. Χράπαλος (Σύλλας) 14
  8. Κλούρας (Προοδευτική) 14
  9. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 13
  10. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 13
  11. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 12
  12. Μακρής (Μώλος) 11
  13. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 10
  14. Μεσσήνης (Φάλαρα) 9
  15. Γκούμας (Μπούκαλη) 8
  16. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 8
  17. Αραπάϊ (Φάλαρα) 8
  18. Καλοβελώνης (Μώλος) 7
  19. Φακίτσας (Σύλλας) 7
  20. Χαντζής (Σύλλας) 7

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-22 Μαΐου)

pannikolaou

Βροντερό παρών ΑΕΕΠ Χαλκίδας και Απόλλωνα Χαλκίδας στο Evripos Night Run!

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική-15/5)

pannikolaou