B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής-19/3)

Με τον εξ αναβολής αγώνα Σύλλας-Προοδευτική Λάρυμνας συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για το β’ όμιλο, καθώς το άλλο παιχνίδι, Άτλας Καρπενησίου-Μπούκαλη, αναβλήθηκε εκ νέου λόγω της κακοκαιρίας στο Καρπενήσι.

O Σύλλας επικράτησε μετά από παράταση με 82-80 της Προοδευτικής, με την κορυφή της βαθμολογίας να αποκτά νέο ενδιαφέρον!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Σύλλας-Προοδευτική Λάρυμνας 82-80

Άτλας Καρπενησίου-Μπούκαλη αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η-27/3)

Μπούκαλη-Προοδευτική Λάρυμνας

Φάλαρα-Μεδεών

Κένταυρος Λιβαδειάς-Άτλας Καρπενησίου

Σύλλας-Μώλος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 12 23 743-553 11-1
2 Προοδευτική Λαρ. 12 22 889-694 10-2
3 Μώλος 12 18 701-665 6-6
4 Μεδεών 12 18 684-725 6-6
5 Σύλλας 12 18 705-706 6-6
6 Μπούκαλη 11 16 642-613 5-6
7 Άτλας Καρπ. 11 13 526-681 3-8
8 Φάλαρα 12 11 455-707 0-12
  • Τα Φάλαρα και ο Άτλας Καρπενησίου έχουν από ένα μηδενισμό. 
  • Άτλας Καρπενησίου και Μπούκαλη έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 233
  2. Βλασσόπουλος (Μώλος) 202
  3. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 182
  4. Ευθυμίου (Μεδεών) 176
  5. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 168
  6. Κλούρας (Προοδευτική) 151
  7. Φώτου (Σύλλας) 131
  8. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 125
  9. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 123
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 121
  11. Πρένγκα (Σύλλας) 116
  12. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 113
  13. Σιότροπος (Μεδεών) 112
  14. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 110
  15. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 108
  16. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 104
  17. Σταυρίδης (Μεδεών) 102
  18. Χράπαλος (Σύλλας) 90
  19. Αναστασίου (Μεδεών) 88
  20. Γκούμας (Μπούκαλη) 83
  21. Καλοβελώνης (Μώλος) 83

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 25
  2. Φώτου (Σύλλας) 23
  3. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 22
  4. Σταυρίδης (Μεδεών) 19
  5. Ευθυμίου (Μεδεών) 18
  6. Βλασσόπουλος (Μώλος) 18
  7. Κλούρας (Προοδευτική) 16
  8. Χράπαλος (Σύλλας) 15
  9. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 13
  10. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 13
  11. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 12
  12. Μακρής (Μώλος) 11
  13. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 10
  14. Μεσσήνης (Φάλαρα) 9
  15. Γκούμας (Μπούκαλη) 8
  16. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 8
  17. Αραπάϊ (Φάλαρα) 8
  18. Χαντζής (Σύλλας) 8
  19. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική) 8
  20. Ιωακείμ (Προοδευτική) 8

Σχετικά άρθρα

Κώστας Δημητρίου: ”Η στήριξη του κόσμου μας δίνει οξυγόνο”

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou

Εκλογές και νέο Δ.Σ. στην Προοδευτική Λάρυμνας

pannikolaou