B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (13η αγωνιστική)

Στην προτελευταία αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΣΕ για το β’ όμιλο, η ομάδα των Μπούκαλη πέτυχε τη νίκη της ημέρας επικρατώντας με 69-56 της Προοδευτικής Λάρυμνας, αποτέλεσμα που δίνει στον Κένταυρο την 1η θέση στο β’ όμιλο, ανεξάρτητα του αποτελέσματος την τελευταία αγωνιστική στο μεταξύ τους παιχνίδι.

Ο Σύλλας με τον Γ. Ρουμελιώτη να κάνει μεγάλο παιχνίδι (37 πόντοι), νίκησε το Μώλο με 58-53, ενώ στη Λαμία ο Μεδεών επικράτησε απέναντι στα Φάλαρα με 71-46.

Ο Κένταυρος Λιβαδειάς που ήταν ο κερδισμένος της αγωνιστικής χωρίς να παίξει, πήρε τους δύο βαθμούς της νίκης καθώς ο Άτλας Καρπενησίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η)

Μπούκαλη-Προοδευτική Λάρυμνας 69-56

Φάλαρα-Μεδεών 46-71

Κένταυρος Λιβαδειάς-Άτλας Καρπενησίου 20-0 α.α. 

Σύλλας-Μώλος 58-53

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η-27/3)

Μεδεών-Μπούκαλη

Μώλος-Φάλαρα

Προοδευτική Λάρυμνας-Κένταυρος

Άτλας-Σύλλας 0-20 α.α.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 13 25 763-553 12-1
2 Προοδευτική Λαρ. 13 23 945-763 10-3
3 Μπούκαλη 13 20 731-669 7-6
4 Σύλλας 13 20 763-759 7-6
5 Μεδεών 13 20 755-771 7-6
6 Μώλος 13 19 754-723 6-7
7 Άτλας Καρπ. 13 13 526-721 3-10
8 Φάλαρα 13 12 501-778 0-13
  • Τα Φάλαρα έχουν ένα μηδενισμό. Ο Άτλας Καρπενησίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 244
  2. Βλασσόπουλος (Μώλος) 220
  3. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 192
  4. Ευθυμίου (Μεδεών) 188
  5. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 187
  6. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 160
  7. Κλούρας (Προοδευτική) 158
  8. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 141
  9. Φώτου (Σύλλας) 138
  10. Σιότροπος (Μεδεών) 132
  11. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 125
  12. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 121
  13. Πρένγκα (Σύλλας) 121
  14. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 113
  15. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 110
  16. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 104
  17. Σταυρίδης (Μεδεών) 102
  18. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική) 93
  19. Γκούμας (Μπούκαλη) 92
  20. Χράπαλος (Σύλλας) 90
  21. Αναστασίου (Μεδεών) 90
  22. Καλοβελώνης (Μώλος) 83
  23. Λούβαρης (Φάλαρα) 77
  24. Κάππας (Άτλας Καρπενησίου ) 75
  25. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 74

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 30
  2. Σιότροπος (Μεδεών) 29
  3. Φώτου (Σύλλας) 24
  4. Βλασσόπουλος (Μώλος) 22
  5. Ευθυμίου (Μεδεών) 21
  6. Σταυρίδης (Μεδεών) 19
  7. Κλούρας (Προοδευτική) 17
  8. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 17
  9. Χράπαλος (Σύλλας) 15
  10. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 13
  11. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 13
  12. Μεσσήνης (Φάλαρα) 11
  13. Μακρής (Μώλος) 11
  14. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 10
  15. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική) 10
  16. Χαντζής (Σύλλας) 9
  17. Γκούμας (Μπούκαλη) 8
  18. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 8
  19. Αραπάϊ (Φάλαρα) 8
  20. Ιωακείμ (Προοδευτική) 8
  21. Καλοβελώνης (Μώλος) 7
  22. Φακίτσας (Σύλλας) 7
  23. Ρομπόκας (Προοδευτική) 6
  24. Δαραμάρας (Προοδευτική) 5

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Α.Ε Καρύστου-Κένταυρος Λιβαδειάς (photo album)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (4η αγωνιστική-22/5)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ: ΑΓΕ Χαλκίδας-Προοδευτική Λάρυμνας 109-56

pannikolaou