B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ: Μηδενίστηκε ο Άτλας Καρπενησίου για τον αγώνα που δεν προσήλθε

Μηδενίστηκε τελικά ο Άτλας Καρπενησίου για τον αγώνα της περασμένης Κυριακής με τον Μεδεώνα στο Δίστομο, στον οποίο δεν προσήλθε ενημερώνοντας την Ένωση που δεν μπορούσε να ταξιδέψει λόγω κακοκαιρίας.

Η ΕΣΚΑΣΕ σύμφωνα με πληροφορίες, δεν έκανε αποδεκτό το αίτημα της ομάδας του Καρπενησίου που μηδενίστηκε, με αποτέλεσμα ο Μεδεώνας να πάρει τη νίκη στα χαρτιά με 20-0 α.α.

photo: Eyrytaniasport.gr

Η νέα βαθμολογία:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)

Μπούκαλη-Μώλος 56-54

Μεδεών-Άτλας Καρπενησίου μη διεξαγωγή

Φάλαρα-Προοδευτική Λάρυμνας 35-72

Κένταυρος Λιβαδειάς-Σύλλας 59-43

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η-13 & 19/3)

Άτλας Καρπενησίου-Μπούκαλη (19/3)

Προοδευτική Λάρυμνας-Μεδεών

Σύλλας-Φάλαρα

Μώλος-Κένταυρος Λιβαδειάς

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κένταυρος Λιβ. 11 22 695-494 11-0
2 Προοδευτική Λαρ. 10 19 746-571 9-1
3 Μεδεών 11 17 643-663 6-5
4 Μώλος 11 16 642-617 5-6
5 Μπούκαλη 11 16 642-613 5-6
6 Σύλλας 10 14 553-603 4-6
7 Άτλας Καρπ. 11 13 526-681 3-8
8 Φάλαρα 11 10 432-637 0-11

*Τα Φάλαρα και ο Άτλας Καρπενησίου έχουν από ένα μηδενισμό. 

**Σύλλας, Προοδευτική Λάρυμνας, έχουν από ένα αγώνα λιγότερο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Φωτητζόγλου (Προοδευτική) 199
  2. Σπυριδάκης (Μπούκαλη) 182
  3. Βλασσόπουλος (Μώλος) 180
  4. Ευθυμίου (Μεδεών) 170
  5. Δάρρας Α. (Προοδευτική) 151
  6. Κλούρας (Προοδευτική) 120
  7. Καρφάκης (Κένταυρος Λιβ.) 115
  8. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 110
  9. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 108
  10. Σιότροπος (Μεδεών) 107
  11. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 107
  12. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 104
  13. Φώτου (Σύλλας) 101
  14. Πρένγκα (Σύλλας) 99
  15. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβ.) 96
  16. Σταυρίδης (Μεδεών) 94
  17. Γκούμας (Μπούκαλη) 83
  18. Καλοβελώνης (Μώλος) 83
  19. Αναστασίου (Μεδεών) 80
  20. Χράπαλος (Σύλλας) 79

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σιότροπος (Μεδεών) 25
  2. Ευθυμίου (Μεδεών) 18
  3. Σταυρίδης (Μεδεών) 17
  4. Φώτου (Σύλλας) 16
  5. Βλασσόπουλος (Μώλος) 16
  6. Χράπαλος (Σύλλας) 13
  7. Μπερτσιμάς (Μπούκαλη) 13
  8. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβ.) 13
  9. Μπλέτσας (Μπούκαλη) 12
  10. Κλούρας (Προοδευτική) 12
  11. Ρουμελιώτης Γ. (Σύλλας) 11
  12. Μακρής (Μώλος) 11
  13. Σεργιανάϊ (Άτλας Καρπενησίου) 10
  14. Μεσσήνης (Φάλαρα) 9
  15. Γκούμας (Μπούκαλη) 8
  16. Παππάς (Κένταυρος Λιβ.) 8
  17. Καλοβελώνης (Μώλος) 7
  18. Φακίτσας (Σύλλας) 7
  19. Αραπάϊ (Φάλαρα) 7
  20. Χαντζής (Σύλλας) 6

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-22 Μαΐου)

pannikolaou

Βροντερό παρών ΑΕΕΠ Χαλκίδας και Απόλλωνα Χαλκίδας στο Evripos Night Run!

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική-15/5)

pannikolaou