FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (6η αγωνιστική 12-13/3)

Με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων και στους δύο ομίλους,  με τους Κάδμο, ΑΓΕ Χαλκίδας, Γ.Σ. Ιτέας και Έσπερο Λαμίας να φαίνονται ως οι επικρατέστεροι για την τελική τετράδα της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τους δύο ομίλους:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας 77-40

Αστ. Αλιβερίου-Ερμής Σχηματαρίου 71-69

Απόλλων Χαλκίδας-Κάδμος 48-73

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η-19 & 20/3)

Α.Σ. Καρυστίας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας

Κάδμος-Αστέρας Αλιβερίου

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 5 9 4-1 328-245
2 Κάδμος 4 8 4-0 283-212
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5 8 3-2 316-298
4 Αστ. Αλιβερίου 5 7 2-3 272-314
5 Απόλλων Χαλκ. 6 7 1-5 355-398
6 Ερμής Σχημ. 4 6 2-2 266-281
7 Α.Σ. Καρυστίας 5 6 1-4 292-363

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 151
  2. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 134
  3. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 116
  4. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 84
  5. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 82
  6. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 80
  7. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 76
  8. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 72
  9. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 67
  10. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 63
  11. Μπόγρης (Κάδμος) 59
  12. Κοτρογιάννης Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 59
  13. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 59
  14. Μπότσης (Κάδμος) 58
  15. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 56
  16. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 51
  17. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 51
  18. Χατζησωτηρίου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 43
  19. Θεοδώρου (Κάδμος) 41
  20. Κουκουβάος (Αστ. Αλιβερίου) 40
  21. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  22. Ευαγγελίου Γ. (Κάδμος) 38
  23. Μίσχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 34
  24. Τούτουζας (Κάδμος) 33
  25. Διαμαντίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 33

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 13
  2. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 9
  3. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8
  4. Μπόγρης (Κάδμος) 8
  5. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  6. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 7
  7. Ευαγγελίου (Κάδμος) 6
  8. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  9. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  10. Θεοδώρου (Κάδμος) 6
  11. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  12. Κουκουβάος (Αστ. Αλιβερίου) 5
  13. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 5
  14. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  15. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  16. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  17. Βελισσαρίου (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  18. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  19. Μίσχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  20. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  21. Διαμαντίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  22. Στρατής (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  23. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 3
  24. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 3
  25. Σφυρίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

Σύλλας-Έσπερος Λαμίας 25-65

Μπούκαλη-Γ.Σ. Ιτέας αναβλήθηκε

Κένταυρος Λιβαδειάς-Απόλλων Λιβαδειάς αναβλήθηκε

Ρεπό: Λοκρός

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η 20/3)

Έσπερος Λαμίας-Λοκρός

Γ.Σ. Ιτέας-Σύλλας

Απόλλων Λιβαδειάς-Μπούκαλη

Ρεπό: Κένταυρος Λιβαδειάς

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 5 9 4-1 369-247
2 Γ.Σ. Ιτέας 4 8 4-0 223-147
3 Μπούκαλη 4 7 3-1 259-219
4 Κένταυρος Λιβ. 5 7 2-3 296-276
5 Απόλλων Λιβ. 4 6 2-2 248-287
6 Λοκρός 5 5 1-4 190-232
7 Σύλλας 5 4 0-5 134-311
  • Λοκρός και Σύλλας έχουν από ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 92
  2. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 85
  3. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 85
  4. Πανουργιάς (Κένταυρος Λιβ.) 79
  5. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 68
  6. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 66
  7. Φακίτσας (Σύλλας) 58
  8. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 55
  9. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 53
  10. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 53
  11. Πάττας (Λοκρός) 52
  12. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβ.) 49
  13. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 48
  14. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 45
  15. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 42
  16. Ανέστης (Λοκρός) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 17
  2. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 10
  3. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 9
  4. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 8
  5. Φακίτσας (Σύλλας) 8
  6. Χαρίλας Δημ. (Έσπερος Λαμίας) 9
  7. Πάττας (Λοκρός) 7
  8. Μολές Ι. (Γ.Σ. Ιτέας) 6
  9. Λεμονής (Έσπερος Λαμίας) 6
  10. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 6
  11. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 6
  12. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 5
  13. Κατσίμπρας Φ. (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  14. Κουτρόγιαννος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  15. Αργύρης (Έσπερος Λαμίας) 3
  16. Καλντής (Έσπερος Λαμίας) 3
  17. Μαρκάκης (Λοκρός) 3

 

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Και τώρα…τελικός Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες! Έπεσαν Άρης Αμφίκλειας & Αστέρας Αλιβερίου

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (25η αγωνιστική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη στο ντέρμπι και τώρα playoffs! Άρης Θήβας-Λοκρός 64-61

pannikolaou