FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογίες & σκόρερς (7η αγωνιστική 19-20/3)

Με τη διεξαγωγή της 7ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων και στους δύο ομίλους,  με τους Κάδμο, ΑΓΕ Χαλκίδας, Γ.Σ. Ιτέας και Έσπερο Λαμίας να παίρνουν το εισιτήριο της πρόκρισης για την τελική τετράδα της κατηγορίας.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τους δύο ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)

Α.Σ. Καρυστίας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 53-77

Ερμής Σχηματαρίου-ΑΓΕ Χαλκίδας 53-78

Κάδμος-Αστέρας Αλιβερίου 20-0 α.α.

Ρεπό: Απόλλων Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27/3)

Στην τελική τετράδα προκρίθηκαν οι: ΚΑΔΜΟΣ & ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Κάδμος 6 12 6-0 406-267
2 ΑΓΕ Χαλκίδας 6 11 5-1 406-298
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 6 10 4-2 393-351
4 Ερμής Σχημ. 6 8 2-4 374-462
5 Αστ. Αλιβερίου 6 7 2-4 272-334
6 Απόλλων Χαλκ. 6 7 1-5 355-398
7 Α.Σ. Καρυστίας 6 7 1-5 345-440

*Ο Αστέρας Αλιβερίου έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 175
  2. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 155
  3. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 151
  4. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 106
  5. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 104
  6. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 97
  7. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 82
  8. Μπότσης (Κάδμος) 73
  9. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 72
  10. Μπόγρης (Κάδμος) 69
  11. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 67
  12. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 63
  13. Κούτρας Ρ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 59
  14. Κοτρογιάννης Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 59
  15. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 59
  16. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 58
  17. Χατζησωτηρίου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 57
  18. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 56
  19. Τούτουζας (Κάδμος) 51
  20. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 51
  21. Μελετίου (Κάδμος) 47
  22. Θεοδώρου (Κάδμος) 47
  23. Ευαγγελίου Γ. (Κάδμος) 42
  24. Κουκουβάος (Αστ. Αλιβερίου) 40
  25. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  26. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 38
  27. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 35

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 14
  2. Μπόγρης (Κάδμος) 9
  3. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 9
  4. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8
  5. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8
  6. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 8
  7. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 7
  8. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 7
  9. Ευαγγελίου (Κάδμος) 6
  10. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  11. Θεοδώρου (Κάδμος) 6
  12. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  13. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 6
  14. Τούτουζας (Κάδμος) 5
  15. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  16. Κουκουβάος (Αστ. Αλιβερίου) 5
  17. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  18. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  19. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  20. Βελισσαρίου (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  21. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  22. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  23. Σκούμας (Κάδμος) 3
  24. Λυμπερίου (Κάδμος) 3
  25. Χατζησωτηρίου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  26. Βλάχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  27. Μίσχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  28. Διαμαντίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  29. Στρατής (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  30. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 3
  31. Σφυρίδης (Α.Σ. Καρυστίας) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η & ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Έσπερος Λαμίας-Λοκρός 20-0 α.α.

Απόλλων Λιβαδειάς-Μπούκαλη αναβολή

Μπούκαλη-Γ.Σ. Ιτέας 39-57

Ρεπό: Κένταυρος Λιβαδειάς

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27/3)

Στην τελική τετράδα προκρίθηκαν οι: Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ & ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ. Ιτέας 6 12 6-0 300-186
2  Έσπερος Λαμ. 6 11 5-1 389-247
3 Κένταυρος Λιβ. 6 9 3-3 366-319
4 Μπούκαλη 5 8 3-2 298-276
5 Απόλλων Λιβ. 5 7 2-3 291-357
6 Λοκρός 6 5 1-5 190-252
7 Σύλλας 6 4 0-6 134-331
  • Λοκρός και Σύλλας έχουν από δύο μηδενισμούς. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Πανουργιάς (Κένταυρος Λιβ.) 102
  2. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 98
  3. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 92
  4. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 85
  5. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 75
  6. Χαρίλας Δ. (Έσπερος Λαμίας) 68
  7. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 66
  8. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 64
  9. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 63
  10. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβ.) 59
  11. Φακίτσας (Σύλλας) 58
  12. Πάττας (Λοκρός) 52
  13. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 51
  14. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 45
  15. Αντωνόπουλος (Μπούκαλη) 45
  16. Σώκος (Κένταυρος Λιβ.) 40
  17. Λαμπρακόπουλος (Μπούκαλη) 38
  18. Μολές Ι. (Γ.Σ. Ιτέας) 37
  19. Ανέστης (Λοκρός) 36
  20. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρίλας Αθ. (Έσπερος Λαμίας) 17
  2. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 12
  3. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 10
  4. Χαρίλας Δημ. (Έσπερος Λαμίας) 9
  5. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 9
  6. Φακίτσας (Σύλλας) 8
  7. Πάττας (Λοκρός) 7
  8. Μολές Ι. (Γ.Σ. Ιτέας) 7
  9. Λεμονής (Έσπερος Λαμίας) 6
  10. Κωτσαδάμ (Απόλλων Λιβ.) 6
  11. Κουτσούμπας (Απόλλων Λιβ.) 6
  12. Τασούλας (Κένταυρος Λιβ.) 5
  13. Κατσίμπρας Φ. (Γ.Σ. Ιτέας) 5
  14. Μολές Αναργ. (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  15. Σώκος (Κένταυρος Λιβ.) 4
  16. Κατωπόδης (Απόλλων Λιβ.) 4
  17. Κουτρόγιαννος (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  18. Κατσίμπρας Π. (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  19. Αργύρης (Έσπερος Λαμίας) 3
  20. Καλντής (Έσπερος Λαμίας) 3
  21. Μαρκάκης (Λοκρός) 3
  22. Λαμπρακόπουλος (Μπούκαλη) 3

Σχετικά άρθρα

Αρχίζουν το Σάββατο 4 Ιουνίου τα playoffs της Α’ ΕΣΚΑΣΕ. Το πρόγραμμα των τελικών

pannikolaou

Σαν σήμερα…27 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (28-29 Μαΐου)

pannikolaou