FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (εξ αναβολής 5/3)

Η β’ φάση εφήβων συνεχίστηκε στον α’ όμιλο με το εξ αναβολής παιχνίδι Απόλλωνα Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 66-70 πετυχαίνοντας την πρώτη τους νίκη στη διοργάνωση.

Δείτε παρακάτω, αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τον α’ όμιλο:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Απόλλων Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας 66-70

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-13/3)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Αστ. Αλιβερίου (εξ αναβ. 10/3-18:30)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας (εξ αναβ. 10/3-20:15)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Σ. Καρυστίας

Αστ. Αλιβερίου-Ερμής Σχηματαρίου

Απόλλων Χαλκίδας-Κάδμος

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Κάδμος 3 6 3-0 210-164
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 6 2-2 248-240
3 ΑΓΕ Χαλκίδας 3 5 2-1 178-164
4 Ερμής Σχημ. 3 5 2-1 197-210
5 Α.Σ. Καρυστίας 4 5 1-3 252-286
6 Απόλλων Χαλκ. 4 5 1-3 249-257
7 Αστ. Αλιβερίου 3 4 1-2 160-172

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 120
  2. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 88
  3. Μπόρσης Κ. (Ερμής Σχηματαρίου) 82
  4. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 65
  5. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 58
  6. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 57
  7. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 57
  8. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 55
  9. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 55
  10. Μπόγρης (Κάδμος) 52
  11. Μπότσης (Κάδμος) 46
  12. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 45
  13. Κοτρογιάννης Ι. (Απόλλων Χαλκίδας) 42
  14. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 41
  15. Βογιατζής (Αστ. Αλιβερίου) 39
  16. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 39
  17. Ευαγγελίου Γ. (Κάδμος) 36
  18. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 35
  19. Θεοδώρου (Κάδμος) 32
  20. Φωτοκεχαγιάς (Α.Σ. Καρυστίας) 32

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 11
  2. Μπόγρης (Κάδμος) 7
  3. Ευαγγελίου (Κάδμος) 6
  4. Θεοδώρου (Κάδμος) 5
  5. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  6. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  7. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  8. Γκιγκαούριν (Ερμής Σχηματαρίου) 5
  9. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 5
  10. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 5
  11. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  12. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  13. Μερδίτης (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  14. Βελισσαρίου (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  15. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  16. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  17. Διαμαντίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  18. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 3

Σχετικά άρθρα

Το θαύμα του Πρωτέα Σχηματαρίου! Από φαβορί για υποβιβασμό στην παραμονή!

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou