FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Γ’ ΟΜΙΛΟΣ): ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.)-Ακαδημία Ιστιαίας 88-66

Η ΓΑΣ Άμφισσας πιάνοντας εξαιρετική απόδοση νίκησε δίκαια την Ακαδημία Ιστιαίας με 88-66, υποχρεώνοντας την ομάδα της Β. Εύβοιας στην πρώτη φετινή της ήττα!

Οι γηπεδούχοι έκαναν εντυπωσιακό ξεκίνημα στο ματς και με πρωταγωνιστές τους Ρήγα και Ρενέση προηγήθηκε στο τέλος της πρώτης περιόδου με 33-13!

Η συνέχεια του αγώνα είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα με την ΓΑΣ Άμφισσας να διατηρεί μεγάλο προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας εύκολα στο τελικό 88-66.

Οι Ρήγας, Ρενέσης, Βουρνούς και Βενετσάνης ήταν οι καλύτεροι επιθετικά των νικητών ενώ από την Ακαδημία Ιστιαίας ο Μιχαηλίδης και ο Παπαθανασίου στο β’ ημίχρονο, ήταν εκείνοι που τράβηξαν το σκορ.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Βιορές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-13, 55-28, 72-43, 88-66.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Λαλάς): Μανιταράς, Ρενέσης 19, Μητάλας, Γερεντές, Ρήγας 32, Κουτόνιας 2, Παπούλιας 2, Δρίβας, Βενετσάνης 14, Γάτος 5, Βουρνούς 14 (4), Τσινταβής.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ (Γάτσος): Τσιτούμης, Ψαρρός, Παπαθανασίου 29 (2), Βογιατζής, Τριανταφύλλου, Μιχαηλίδης 24 (2), Ζαγκανάς, Κυριάκου 1, Αλεξίου 8 (2), Τερερές 2, Κακογιάννης 2.