FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (18η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

Απόλλων Λιβαδειάς-Αστέρας Αλιβερίου 8-2 (2′), 14-8 (5′), 19-15 (8′), 23-20 (10′), 25-24 (12′), 37-28 (16′), 44-29 (18′), 44-33 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ),, 50-36 (22΄), 59-39 (25΄), 70-47 (28΄), 75-53 (30′), 82-55 (34΄), 89-67 (38΄), 93-67 ΤΕΛΙΚΟ

Άρης Θήβας-Γ.Σ. Ιτέας 21-10 (10΄), 25-20 (16΄), 30-26 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 41-33 (25′), 41-38 (28′), 53-40 (30′), 68-43 (35′), 74-47 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5-13 (5΄), 14-19 (10΄), 22-26 (14΄), 28-31 (17΄), 33-36 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 33-40 (21′), 44-50 (28′), 49-55 (31′), 57-63 (35′), 60-67 (38′:27″), 62-72 (39′:30″), 64-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ Άμφισσας-Κάδμος 5-14 (6΄), 15-18 (10′), 27-26 (15΄), 32-29 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 46-37 (26′), 49-37 (27′), 54-39 (30′), 61-49 (35′), 68-58 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λοκρός-Πρωτέας Σχηματαρίου 16-9 (6΄), 31-17 (12΄), 40-25 (18΄), 45-28 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 55-40 (25′), 66-49 (30′), 75-55 (35′), 82-68 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κονίστρες-Μαλεσίνα 15-11 (6΄), 23-22 (14′), 33-30 (18΄), 33-30 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 42-36 (25′), 44-40 (29′), 45-42 (30′), 51-48 (35′), 55-52 (37′), 55-58 (39′), 56-61 (39′:14″), 60-61 (39′:30″), 62-63 (39′:55″), 62-65 (39′:55″), 63-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης Αμφίκλειας-Αλίαρτος 19-17 (8΄), 26-21 (10′),, 32-21 (12΄), 36-21 (14΄), 39-21 (15΄), 42-23 (16΄), 50 -24 (19΄), 52-24 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 59-28 (24′), 68-36 (28′), 70-46 (30′), 78-49 (35′), 87-57 (ΤΕΛΙΚΟ)

Φίλες και φίλοι του μπάσκετ και ειδικότερα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ καλησπέρα σας! Για τις επόμενες ώρες θα σας ενημερώνουμε για τη live εξέλιξη της 18ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία που περιλαμβάνει σημαντικά παιχνίδια, ιδίως στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Η αυλαία ανοίγει με τον αγώνα Απόλλων Λιβαδειάς-Αστέρας Αλιβερίου στις 17:00 και συνεχίζεται με 6 ακόμα αναμετρήσεις στις 18:00.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 18ης αγωνιστικής:

18:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Γ.Σ. Ιτέας (Τσάλας Ι.-Σπυρόπουλος)

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Χαϊνά-Καραμπιτσάκος)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Κάδμος (Γερονικολός-Χριστοδούλου)

18:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Πρωτέας Σχηματαρίου (Τσάλας Γ.-Κατσέλη)

17:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Αστέρας Αλιβερίου (Χουγιάζος-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-Μαλεσίνα (Ντάνος-Χατζής)

18:00 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας-Αλίαρτος (Κοτσιμπός-Ζάχος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 17 33 1356-1061 16-1
2 Άρης Θήβας 17 32 1302-1138 15-2
3 ΓΑΣ Άμφισσας 17 29 1187-1081 12-5
4 Κάδμος 17 28 1121-972 11-6
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 17 28 1130-968 11-6
6 Απόλλων Λιβ. 17 26 1094-1119 9-8
7 ΓΑΣ Βασιλικού 17 25 1082-1068 8-9
8 Γ.Σ. Ιτέας 17 25 1072-1095 8-9
9 Κονίστρες 17 24 871-984 7-10
10 Άρης Αμφίκλειας 17 22 1055-1200 5-12
11 Αστ. Αλιβερίου 17 22 990-1125 5-12
12 Πρωτέας Σχ 17 22 1082-1116 5-12
13 Μαλεσίνα 17 21 942-1189 4-13
14 Αλίαρτος 17 20 989-1157 3-14

Σχετικά άρθρα

ΑΕΕΠ Χαλκίδας: Τελευταία προπόνηση με διπλό και…πίτσες!

pannikolaou

Αρχίζουν το Σάββατο 4 Ιουνίου τα playoffs της Α’ ΕΣΚΑΣΕ. Το πρόγραμμα των τελικών

pannikolaou

Σαν σήμερα…27 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou