FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (19η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE 

Αλίαρτος-Άρης Θήβας 4-5 (2΄), 5-11 (6΄), 11-17 (9΄), 15-22 (13΄), 23-23 (15΄), 25-25 (17΄), 30-26 (18΄), 37-31 (19′), 37-32 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 43-42 (24′), 48-47 (28′), 48-51 (29′), 55-54 (32′), 57-56 (35′), 61-61 (37′), 64-65 (39′), 66-65 (ΤΕΛΙΚΟ 1/2 βολές Μάρκου)

Κονίστρες-Άρης Αμφίκλειας 6-10 (5΄), 12-12 (7΄), 14-19 (10΄), 19-22 (12΄), 24-29 (15΄), 25-36 (17΄), 29-41 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 30-46 (24′), 34-51 (26′), 41-56 (28′), 43-61 (30′), 48-63 (33′), 51-69 (37′), 56-71 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Άμφισσας 8-3 (5΄), 16-12(8΄), 19-12 (10΄), 19-21 (15΄), 31-23 (18΄), 33-23 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 36-23 (21′), 41-29 (25′), 53-36 (30′), 59-44 (35′), 59-59 (ΠΑΡΑΤΑΣΗ), 71-61 (44′), 73-63 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κάδμος-Λοκρός 3-10 (5΄), 16-16 (8΄), 19-21 (9΄), 23-25 (13΄), 30-31 (18΄), 30-36 (19΄), 33-38 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 33-42 (22′), 35-49 (27′), 46-55 (32′), 59-73 (39′), 59-73 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων Λιβαδειάς 8-4 (4΄), 8-13 (8΄), 12-17 (10΄), 16-17 (13΄), 22-20 (16΄), 26-23 (18΄), 33-26 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 38-28 (23′), 41-29 (26′), 46-29 (28′), 48-29 (30′), 48-38 (33′), 56-39 (35′), 63-44 (38′), 70-46 (ΤΕΛΙΚΟ)

Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Βασιλικού 10-4 (6΄), 14-12 (9΄), 22-18 (13΄), 25-22 (16΄), 32-31 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 44-37 (25′), 52-47 (29′), 68-53 (32′), 76-55 (35′), 91-60 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μαλεσίνα-Αστέρας Αλιβερίου 0-3 (1′), 2-7 (4΄), 6-8 (6΄), 6-15 (8΄), 10-17 (10΄), 21-25 (15΄), 26-27 (16΄), 29-35 (19΄), 30-35 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 33-39 (22′), 39-41 (25′), 43-45 (28′), 44-45 (29′), 44-45 (30′), 46-47 (32′), 49-51 (33′), 50-51 (36), 52-51 (36′), 52-51 (37′:30″), 57-51 (39′), 60-54 (39′:30″), 60-56 (39′:44″), 65-57 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 19ης αγωνιστικής, με αγώνες ”φωτιά” ιδίως στην ουρά της βαθμολογίας, χωρίς όμως να λείπουν τα ντέρμπι και στην κορυφή!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση και από τις 7 αναμετρήσεις της 19ης αγωνιστικής!

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές:

18:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Άρης Θήβας (Γερονικολός-Χριστοδούλου)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-Άρης Αμφίκλειας (Χουγιάζος-Τσάλας Ι.)

18:00 Κλειστό Πειραίκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΓΑΣ Άμφισσας (Παντελίδης-Νικολιάς)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Λοκρός (Ζιώγας-Χριστοδουλάκης ΕΣΚΑ)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Απόλλων Λιβαδειάς (Καραμπιτσάκος-Χατζής)

18:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Βασιλικού (Κοτσιμπός-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Αστέρας Αλιβερίου (Ντάνος-Σπυρόπουλος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 18 35 1438-1129 17-1
2 Άρης Θήβας 18 34 1376-1185 16-2
3 ΓΑΣ Άμφισσας 18 31 1255-1139 13-5
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 18 30 1204-1032 12-6
5 Κάδμος 18 29 1179-1040 11-7
6 Απόλλων Λιβ. 18 28 1187-1186 10-8
7 ΓΑΣ Βασιλικού 18 26 1146-1142 8-10
8 Γ.Σ. Ιτέας 18 26 1119-1169 8-10
9 Κονίστρες 18 25 934-1049 7-11
10 Άρης Αμφίκλειας 18 24 1142-1257 6-12
11 Αστ. Αλιβερίου 18 23 1057-1218 5-13
12 Πρωτέας Σχ 18 23 1150-1198 5-13
13 Μαλεσίνα 18 23 1007-1252 5-13
14 Αλίαρτος 18 21 1046-1244 3-15

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες (photo album)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou