FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (21η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Λιβαδειάς 4-8 (4′), 12-16 (7′), 21-23 (10′), 25-25 (12′), 27-30 (15′), 38-34 (18′), 42-37 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 44-47 (24′), 48-47 (27′), 49-50 (29′), 49-54 (30′), 55-59 (33′), 58-62 (35′), 58-68 (37′), 58-73 (38′), 59-77 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μαλεσίνα-Πρωτέας Σχηματαρίου 6-5 (3′), 6-10 (5΄), 11-12 (7′), 11-19 (10′), 15-27 (13′), 22-29 (15′), 24-31 (17′), 24-32 (19′), 25-38 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 27-41 (23′), 30-45 (25′), 30-49 (27′), 31-49 (30′), 42-51 (32′), 48-56 (35′), 48-60 (37′), 51-62 (39′), 52-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης Αμφίκλειας-Άρης Θήβας 0-1 (2΄), 0-3 (4′), 4-5 (5′), 6-7 (7′), 9-10 (8′), 12-12 (10′), 16-16 (13′), 16-16 (15′), 17-16 (16′), 17-18 (17′), 19-20 (18′), 19-21 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 23-25 (23′), 27-25 (25′), 29-32 (27′), 31-35 (28′), 39-45 (31′), 39-47 (32′), 41-49 (33′-Διακοπή εκκένωση γυμναστηρίου), 43-52 (35′), 43-56 (36′), 43-58 (38′), 43-60 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αλίαρτος-ΓΑΣ Άμφισσας 6-9 (5′), 9-20 (9′), 14-20 (13′), 17-30 (16′), 22-30 (19′), 24-32 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 34-44 (27′), 36-47 (30′), 39-56 (35′), 40-61 (38′), 43-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κονίστρες-ΓΑΣ Βασιλικού 5-5 (3′), 11-9 (5′), 11-13 (7′), 15-21 (10′), 15-25 (12′), 18-27 (15′), 22-30 (17′), 26-31 (19′), 33-35 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 38-40 (24′), 38-44 (25′), 49-52 (30′), 51-60 (34΄), 55-60 (36′), 59-64 (37′), 62-64 (38′:45”), 65-64 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 21ης αγωνιστικής, με 5 αγώνες στο σημερινό πρόγραμμα, που παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον ιδίως στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Ο αγώνας Κάδμος-Αστέρας Αλιβερίου αναβλήθηκε λόγω της συμμετοχής της εφηβικής ομάδας της Θήβας στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος στο Ηράκλειο Κρήτης, ενώ ο αγώνας Γ.Σ. Ιτέας-Λοκρός διεξήχθη τη Μεγ. Τετάρτη με σκορ 67-82 υπέρ της ομάδας της Αταλάντης.

Το σημερινό πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

19:30 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Λιβαδειάς (Μπούκας-Χρηστίδης ΕΣΚΑ)

19:30 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Πρωτέας Σχηματαρίου (Χουγιάζος-Κοτσιμπός)

19:30 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας-Άρης Θήβας (Ντάνος-Τσάλας Γ.)

19:30 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-ΓΑΣ Άμφισσας (Καραμπιτσάκος-Ζαφείρη)

20:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-ΓΑΣ Βασιλικού (Γερονικολός-Χριστοδούλου Σπ.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 21 41 1680-1324 20-1
2 Άρης Θήβας 20 37 1527-1312 17-3
3 ΓΑΣ Άμφισσας 20 34 1395-1276 14-6
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 20 33 1346-1182 13-7
5 Κάδμος 20 31 1295-1177 11-9
6 Απόλλων Λιβ. 20 31 1297-1313 11-9
7 Γ.Σ. Ιτέας 21 30 1341-1388 9-12
8 ΓΑΣ Βασιλικού 20 29 1284-1283 9-11
9 Άρης Αμφίκλειας 20 28 1273-1362 8-12
10 Κονίστρες 20 27 1051-1206 7-13
11 Πρωτέας Σχημ. 20 26 1268-1300 6-14
12 Αστ. Αλιβερίου 20 26 1170-1331 6-14
13 Μαλεσίνα 20 26 1121-1369 6-14
14 Αλίαρτος 20 24 1162-1387 4-16

*Γ.Σ. Ιτέας και Λοκρός έχουν από ένα αγώνα περισσότερο.

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-22 Μαΐου)

pannikolaou

Διευκρινιστική ανακοίνωση Αλιάρτου

pannikolaou

Σαν σήμερα…18 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou