FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (22η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3-0 (1΄), 5-2 (3΄), 7-4 (4΄), 7-12 (6΄), 14-14 (7΄), 16-18 (9΄), 18-18(10΄), 18-18(11΄), 21-18(12΄), 24-20 (14΄), 24-27 (15΄), 29-27 (17΄), 31-32 (18΄), 33-32 (19΄), 38-35 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 40-35 (21΄), 40-35 (22΄), 42-37 (23΄), 42-39 (25΄), 44-39 (27΄), 46-41 (28΄), 46-45 (29΄), 50-46 (30΄), 50-48 (31΄), 55-48 (33΄), 58-50 (34΄), 62-51 (35΄). 62-55 (36΄), 70-58 (38΄), 74-58 (39΄), 78-61 ΤΕΛΙΚΟ

ΓΑΣ Βασιλικού-Άρης Αμφίκλειας 7-4 (2΄), 17-15 (7΄), 23-22 (10΄), 29-33 (14΄), 36-40 (18΄), 44-42(19΄), 44-44 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 50-50 (24΄), 59-57 (29΄), 70 -58 (32΄), 70-63 (34΄), 74-66 (37΄), 75-69 (39΄), 77-72 (39΄:20”), 80-72 ΤΕΛΙΚΟ

Απόλλων Λιβαδειάς-Γ.Σ. Ιτέας 0-2 (4΄), 3-7 (7΄), 8-9 (9΄), 10-9(10΄), 12-13 (13΄), 22-18 (15΄), 25-21 (17΄), 29-24 (19΄), 29-27 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 34-34 (23΄), 45-36(26΄), 49-40 (28΄), 53-43 (30΄), 57-49 (32΄), 64-57 (36΄), 69-57 (38΄), 69-60 (39΄), 71-61 ΤΕΛΙΚΟ

ΓΑΣ Άμφισσας-Κονίστρες 11-2 (4΄), 19-18 (10΄), 27-21 (14΄), 39-33 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 50-48 (32′), 55-50 (34′), 64-52 (37′), 68-54 (38′:30”), 72-59 ΤΕΛΙΚΟ

Λοκρός-Αλίαρτος 16-9 (4΄), 34-16 (10΄), 42-22 (15΄), 55-28 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 75-37 (27΄), 87-48 (33΄), 101-63 (39΄), 107-64 ΤΕΛΙΚΟ

Άρης Θήβας-Μαλεσίνα 20-0 α.α.

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος αναβλήθηκε

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 22ης αγωνιστικής, με 5 αγώνες στο σημερινό πρόγραμμα, που παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον ιδίως στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Μείνετε μαζί μας για τη live εξέλιξη όλων των σημερινών αγώνων!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 23ης αγωνιστικής:

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Σπυρόπουλος-Αποστόλου)

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Άρης Αμφίκλειας (Καραμπιτσάκος-Τσάλας Γ.)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Γ.Σ. Ιτέας (Ντάνος-Κατσέλη)

19:00 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Κονίστρες (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Αταλάντης Λοκρός-Αλίαρτος (Χουγιάζος-Χριστοδούλου)

  • Ο αγώνας Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος αναβλήθηκε λόγω συμμετοχής της ομάδας της Θήβας στην τελική φάση του 49ου Πανελλήνιου πρωταθλήματος.
  • Η Μαλεσίνα δεν κατέβηκε να αγωνιστεί στη Θήβα εναντίον του Άρη και μηδενίστηκε.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 21 41 1680-1324 20-1
2 Άρης Θήβας 21 39 1587-1355 18-3
3 ΓΑΣ Άμφισσας 21 36 1460-1319 15-6
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 21 34 1405-1259 13-8
5 Απόλλων Λιβ. 21 33 1374-1372 12-9
6 Κάδμος 20 31 1295-1177 11-9
7 Γ.Σ. Ιτέας 21 30 1341-1388 9-12
8 ΓΑΣ Βασιλικού 21 30 1350-1348 9-12
9 Άρης Αμφίκλειας 21 29 1316-1422 8-13
10 Κονίστρες 21 29 1116-1270 8-13
11 Πρωτέας Σχημ. 21 28 1332-1352 7-14
12 Μαλεσίνα 21 27 1173-1433 6-15
13 Αστ. Αλιβερίου 20 26 1170-1331 6-14
14 Αλίαρτος 21 25 1205-1452 4-17
  • Κάδμος και Αστέρας Αλιβερίου έχουν ένα αγώνα λιγότερο. 

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες (photo album)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Κένταυρος Λιβαδειάς-ΑΓΕ Χαλκίδας 51-72

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (26η αγωνιστική-τελική)

pannikolaou