B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (14η αγωνιστική)

Τέλος της κανονικής διάρκειας στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ, με την ΑΓΕ Χαλκίδας και το Α.Ε. Καρύστου να μπαίνουν αύριο στην κλήρωση για τα playoffs ανόδου, τη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων να δίνει αγώνα μπαράζ παραμονής με αντίπαλο την αντίστοιχη 6η ομάδα του β’ ομίλου (Μπούκαλη) και τους Μαυρομάτι και Πανευβοϊκό να υποβιβάζονται στη Γ’ ΕΣΚΑΣΕ.

Η ΑΓΕ Χαλκίδας έκανε το 14/14 τερματίζοντας αήττητη μετά τη νίκη της και επί του Γ.Σ. Αυλίδας με 71-48.

Το Α.Ε. Καρύστου, μετά το αποτέλεσμα της ένστασης του ΑΣΕΑΔ ήθελε τη νίκη απέναντι στη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων, την οποία και πέτυχε με 86-63, παίρνοντας το εισιτήριο για τα playoffs. Αντίθετα, η φιλοξενούμενη ομάδα πάει σε αγώνα μπαράζ παραμονής.

Ο Απόλλων Χαλκίδας μετά το αποτέλεσμα της ένστασης του Α.Ε. Καρύστου έμεινε τρίτος, κερδίζοντας το Μαυρομάτι με 99-66 με επιθετικό κρεσέντο του Ηλία Τομαρά που τελείωσε τον αγώνα με 10 τρίποντα!

Τέλος, ο Αίαντας Αυλίδας ήθελε τη νίκη απέναντι στον Πανευβοϊκό για την παραμονή του και την πέτυχε με το ευρύ 102-46.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)

ΑΓΕ Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 71-48

Αίαντας Αυλίδας- Πανευβοϊκός 102-46

Απόλλων Χαλκίδας-Μαυρομάτι 99-66

Α.Ε. Καρύστου-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων 86-63

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στα playoffs ανόδου: ΑΓΕ Χαλκίδας & Α.Ε. Καρύστου

Σε μπαράζ παραμονής: Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

Υποβιβάζονται: Μαυρομάτι & Πανευβοϊκός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 14 28 1215-745 14-0
2 Α.Ε. Καρύστου 14 25 919-813 11-3
3 Απόλλων Χαλκ. 14 24 1111-943 10-4
4 Αίαντας Αυλίδας 14 20 826-821 7-7
5 Γ.Σ. Αυλίδας 14 20 871-898 6-8
6 Δόξα Διρφ./Μεσσ. 14 19 827-908 5-9
7 Μαυρομάτι 14 16 805-1121 2-12
8 Πανευβοϊκος 14 15 719-1011 1-12

*Ο Αίαντας Αυλίδας έχει ένα μηδενισμό.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 312
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 285
  3. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 235
  4. Πάττας (Πανευβοϊκός) 233
  5. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 215
  6. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 175
  7. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 173
  8. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 165
  9. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 162
  10. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 154
  11. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 151
  12. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 148
  13. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 147
  14. Πετρογιάννης (Πανευβοϊκός) 145
  15. Γεωργουσόπουλος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 145
  16. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 144
  17. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 137
  18. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 130
  19. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 130
  20. Φλώρος (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 129
  21. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 125
  22. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 116
  23. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 113
  24. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 112
  25. Κακαβάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 105

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 64
  2. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 42
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  4. Πούλος (Αίαντας Αυλίδας) 36
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 35
  6. Σκουρτανιώτης (Μαυρομάτι) 26
  7. Πάττας (Πανευβοϊκός) 25
  8. Μητρόπουλος (Απόλλων Χαλκίδας) 20
  9. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 20
  10. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 19
  11. Σταματίου (Γ.Σ. Αυλίδας) 19
  12. Αρσενικός (Πανευβοϊκός) 18
  13. Αργυρός (Γ.Σ. Αυλίδας) 16
  14. Στυλιαράς (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 16
  15. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 14
  16. Σκυριανός (Γ.Σ. Αυλίδας) 13
  17. Μπασινάς (Πανευβοϊκός) 13
  18. Ψιακής (Α.Ε. Καρύστου) 13
  19. Κόλα (Μαυρομάτι) 12
  20. Σπύρου (Αίαντας Αυλίδας) 11
  21. Κεραμάρης (Γ.Σ. Αυλίδας) 11

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Σχηματίζεται ο…νέος χάρτης της σεζόν 2022-23!

pannikolaou

Σαν σήμερα…24 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Α.Ε Καρύστου-Κένταυρος Λιβαδειάς (photo album)

pannikolaou