Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Για το…θαύμα και το γόητρο! (17η αγωνιστική)

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής συνεχίζεται σήμερα με τη 17η αγωνιστική, με τις δύο ομάδες της Περιφέρειας να παίζουν για το…θαύμα και το γόητρο!

Η Αναγέννηση Λαμίας κυνηγάει το θαύμα της παραμονής, που για να έρθει θα πρέπει σήμερα η ομάδα του Κουμπούρα να πάρει διπλό στον Αλμυρό, που με τη σειρά του παίζει για τη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο Τελεθριακός από την πλευρά του, δίνει τον τελευταίο του αγώνα στη Γ’ εθνική, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας το Κορωπί, καθώς την τελευταία αγωνιστική η ομάδα του Τσαούση έχει ρεπό.

Τι έγινε στον α’ γύρο: 

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ 70-75

Διαιτητές: Τσάλας-Ραπτογιάννης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-20, 31-41, 54-58, 70-75.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Τσαούσης-Φώτου): Πανταζής 7, Γκρινιάρης 18 (1), Τσιτούμης, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 6 (1), Τσιριμώκος 3 (1), Γκιζόγιαννης Σωκρ. 27 (2), Κιαπέκος 9, Κουβλής Κ., Ιωαννίδης.

ΚΟΡΩΠΙ (Κουκουζέλης-Δρακόπουλος): Γκίκας, Ντιμπ 21 (3), Νικόπουλος, Μιχάλης 4, Παπαϊωάννου 2, Μαρκομιχάλης 12 (2), Αρκουμάνης 13 (2), Μαράντος 2, Ορφανός 3 (1), Γκύνης 16 (2), Ρωμαίος 2, Σιδέρης.

 

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΑΛΜΥΡΟΣ 62-83

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-17, 26-41, 46-64, 62-83.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Φετοκάκης 1, Λιάπης 2, Αντωνόπουλος 5 (1), Κουμπούρας 8, Μεϊντάνης 11, Τσιότας 9 (1), Πελεκούδας 6, Χρυσοσπάθης, Χατζόπουλος 12 (4), Καλλίλας 6 (2), Κοντολάτος 2.

ΑΛΜΥΡΟΣ (Νάνης): Κοντοστάθης 12 (1), Μυλωνάς, Μαμούρας 8 (1), Παπούλιας 9, Ξηρομερίσιος 2, Μασούρας, Χασιώτης 10 (2), Γώγουλας, Βαλαμούτης 3, Τσαβές 4, Πολίτης 21 (3), Τάσσος 14.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής στον 2ο και στον 4ο όμιλο:

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Τελεθριακός Ροδίτης-Πουλάκης (Φαλούκας)

Διώνης 17.00 Πικέρμι-Πορφύρας Κούλης Κ.-Λαζόγκα (Παππάς)

Χίου 17.00 Βούρειος-Ίκαρος Καλ. Ζιώγας-Παπαδόπουλος Χρ. (Παντέλης)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Μίλων Κωνσταντινόπουλος-Στρέμπας (Ζώης)

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Αγριάς 17.00 Γ.Σ. Αγριάς-Σπάρτακος Ιωαννίνων Καρακώστας-Αγραφιώτης Β. (Μηναρετζόπουλος)

Αερογέφυρας 17.00 Αγρίνιο-Σοφάδες Λιαρομμάτης-Τσουρή (Καββαδίας

Ι. Πατάκης Νίκ. 17.00 Α.Σ. Νίκαιας -Τρίκαλα Δολγύρας-Μπουγλός Π. (Σταμάτης)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Αναγέννηση Λαμίας Παπαγερίδης-Τοπαλίδης (Γκουντέλιας)

Καναλακίου 17.00 Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας Καμήτσος-Κωστής (Ιωακειμίδης)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Μίλωνας 14 26 1115-890 12-2
2 Δάφνη 14 25 1155-1071 11-3
3 Ίκαρος Καλλ. 13 23 1081-993 10-3
4 Βούρειος Χίου 14 23 1099-1057 9-5
5 Κορωπί 14 20 1029-1095 6-8
6 Πικέρμι 13 19 1011-1004 6-7
7 Πορφύρας 14 19 978-1240 5-9
8 Βροντάδου 15 18 1072-1031 3-12
9 Τελεθριακός 15 16 1063-1222 1-14
10 Παπάδος Γέρας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Σπάρτακος Ιωανν. 16 31 1360-1009 15-1
2 Αλμυρός 16 29 1239-1077 13-3
3 Γ.Σ. Σοφάδων 16 28 1181-1111 12-4
4 Τρίκαλα 16 28 1159-1018 12-4
5 Αμπελώνας 16 23 1081-1145 7-9
6 Γ.Σ. Αγριας 16 22 1053-1108 6-10
7 Καναλάκι 16 22 1046-1157 6-10
8 Α.Σ. Νίκαιας 16 20 1049-1170 4-12
9 Αναγ. Λαμίας 16 19 1020-1191 3-13
10 Γ.Ε. Αγρινίου 16 18 1018-1220 2-14

Σχετικά άρθρα

Παραολυμπιακό πανόραμα στη Χαλκίδα! (pics)

pannikolaou

Βαγγ. Αγγέλου: “Τα τοπικά σεμινάρια είναι ιδανικά για συζήτηση και ανταλλαγή ιδεών”

pannikolaou

ΕΟΚ: Πρόσκληση ενδιαφέροντος για Περιφερειακούς/Ομοσπονδιακούς προπονητές σε καθηγητές Φυσικής Αγωγής

pannikolaou