ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ: Με καταιγισμό τριπόντων! Φαίακας Κέρκυρας-Κεραυνός Λάρισας 60-100

Ο Κεραυνός Λάρισας νίκησε εύκολα τον Φαίακα Κέρκυρας με 100-60, πέτυχε το 2/2 και πλέον ο αυριανός αγώνας με τον Κάδμο έχει χαρακτήρα τελικού, καθώς όποια ομάδα επικρατήσει, θα πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης για το final-8 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος!

Ο Κεραυνός…άστραψε στην πρώτη περίοδο, όταν με επιμέρους σκορ 9-43, εξασφάλισε στην ουσία με το καλησπέρα τη νίκη. Η ομάδα της Λάρισας έβλεπε σαν…βαρέλι το αντίπαλο καλάθι, πετυχαίνοντας στο πρώτο ημίχρονο που έληξε 30-63, συνολικά 11 (!) τρίποντα!

Το υπόλοιπο του αγώνα είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα, με τον Κεραυνό Λάρισας να επικρατεί του Φαίακα Κέρκυρας με τελικό σκορ 100-60!

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Τσάλας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-43, 30-63, 39-88,  60-100,

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Δεσύλλας): Κακαρούγκας 7 (1), Σέκας 5 (1), Γκέκος 11 (1), Λουκάς, Μοσχοβίτης, Κονοφάος 5 (1), Στεμπάρι, Μουρμούρης 21 (2), Λουκανάρης 4, Βλασερός 7 (1), Λούβρος.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Πάκας): Πολιτόπουλος 17 (1),  Τζαλαβάρας 14, Αντωνόπουλος 6 (2), Δεμίρης 10 (3), Πάσχος 24 (6), Νταμπούρας, Ευθυμίου,  Γιάκουλας 20 (1), Μηνάς 6, Δρυστέλλας, Πλιάτσικας, Μάννης 3 (1).