ΕΦΗΒΩΝ

Final-8 Εφήβων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (2η μέρα)

Συνέχεια με τη 2η μέρα του final-8 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων, που φέτος διεξάγεται στο Ηράκλειο Κρήτης, με το ενδιαφέρον να μεγαλώνει όσο αφορά τις ομάδες που θα παίξουν στη β’ φάση για τα μετάλλια.

Στον α’ όμιλο, πέρασαν για τις θέσεις 1-4 οι Περιστέρι και Προμηθέας, ενώ στο β’ όμιλο τα πάντα θα ξεκαθαρίσουν στην αυριανή 3η αγωνιστική.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 2ης μέρας:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 35-67

Διαιτητές: Ζιώγας-Μαρτινάκος-Τεφτίκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-20, 13-39, 22-53, 35-67.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πετράκης): Κανατάκης 1, Γενιτσαρίδης 8, Σαραντουλάκης, Μουτάφης 2, Κουγιουμτζής 2, Μηλαθιανάκης 3, Λαμπράκης 7 (1), Τσαγκαράκης, Βογιατζάκης 3, Κατσούρρι 6, Αλατσάκης 2, Μαρκάκης 1.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Μελιγδής): Πλώτας 8, Ευστρατιάδης 2, Ράγκος 10, Χρυσανθόπουλος 4, Σοϊλεμετζίδης 2, Γεωργίου 6, Βασιλείου 2, Κουρέπης 10, Βάλμπεργκ 6 (2), Γρύλλης 4, Καναβός 4, Καλλιακούδας 9.

 

ΚΑΔΜΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 26-72

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Σκανδαλάκης-Ξυλάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-11, 13-33, 20-53, 26-72.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας, Θεοδώρου 8, Αναστασίου, Ευαγγελίου Γιουργκ., Μπόγρης, Ευαγγελίου Γιουτζ., Λυμπερίου, Αναστασίου Δ.Μ., Τούτουζας 4, Μελετίου, Μίχας, Μπότσης 14 (1).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος-Δεσλή): Φύτρος 10 (1), Μπιλάλης 10, Μπέμπελος 11 (1), Ντόπτσης 5, Μανιάς, Μαραγκουδάκης 8, Βλαχογιάννης, Μπουντούρης, Καμπερίδης 1, Φίλιππας 10, Ζούγρης 4, Σταυρακόπουλος 13 (3).

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-28/4)

Πανεπιστήμιο 17.00 Προμηθέας Π.-Περιστέρι

Πανεπιστήμιο 19.30 Ηράκλειο-Κάδμος

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 75-66

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Χριστινάκης-Τηγάνης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-9, 40-28, 56-49, 75-66.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ποδαράς): Δήμου 24 (3), Αβδάλας Γ. 13 (1), Δημητρός 6 (2), Κουτσονικόλας 1, Δεϊμέζης 16, Αβδάλας Ν. 11 (2), Κατσαφούρος, Βασιλειάδης, Μπάλα-Καγιού, Ντολγκάν 4.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τσαλδάρης): Παζιωτόπουλος 6 (1), Νικολαΐδης 11 (2), Μαυραντζώτου, Αλέξης, Αρφαράς, Σαραντόπουλος 13 (2), Αμπόσι 12 (1), Ζορμπάς 8, Σπρίντζιος 16 (1).

 

ΣΕΡΡΕΣ-ΔΕΚΑ 61-78

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Γεράνιος-Χατζημάρκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-18, 24-39, 48-58, 61-78.

ΣΕΡΡΕΣ (Κακιούζης): Γρηγοριάδης 1, Θεοφανίδης, Κακλίδης 6, Θεοδοσιάδης 8, Φαρδέλας 6 (2), Καπετάκης 25 (2), Πεχλιβανίδης, Λάτσιος 2, Χατζόπουλος 13.

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Τζαμπαζλής 3, Τσιμερίκας Β. 1, Τσιμερίκας Α. 5, Λιοτόπουλος 13, Ιωαννίδης 14 (3), Πατρίκης 2, Παλαμίδας 4, Σαμοντούροβ 16, Καλατζής 8, Καρυώτης 12.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-28/4)

Λίντο 17.00 Παναθηναϊκός-ΑΕ Σέρρες

Λίντο 19.30 Ολυμπιακός-ΔΕΚΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Περιστέρι 2 4 2-0 167-72
2. Προμηθέας 2 4 2-0 142-87
3. Κάδμος 2 2 0-2 78-147
4. Ηράκλειο 2 2 0-2 81-162
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Μπότσης (Κάδμος) 32
  2. Πλώτας (Προμηθέας) 30
  3. Σταυρακόπουλος (Περιστέρι) 26
  4. Τούτουζας (Κάδμος) 24
  5. Φίλιππας (Περιστέρι) 22
  6. Κατσουρρί (Ηράκλειο) 20
  7. Φύτρος (Περιστέρι) 20
  8. Μπουντούρης (Περιστέρι) 18
  9. Βλαχογιάννης (Περιστέρι) 17
  10. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 17
  11. Βάλμπεργκ (Προμηθέας) 17
  12. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 15
  13. Κουρέπης (Προμηθέας) 15
  14. Μπιλάλης (Περιστέρι) 15

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Σταυρακόπουλος (Περιστέρι) 6
  2. Βλαχογιάννης (Περιστέρι) 4
  3. Μπόγρης (Κάδμος) 2
  4. Τούτουζας (Κάδμος) 2
  5. Βάλμπεργκ (Προμηθέας) 2
  6. Ευαγγελίου (Κάδμος) 1
  7. Μπότσης (Κάδμος) 1
  8. Μαρκάκης (Ηράκλειο) 1
  9. Λαμπράκης (Ηράκλειο) 1
  10. Μπιλάλης (Περιστέρι) 1
  11. Φύτρος (Περιστέρι) 1
  12. Μπέμπελος (Περιστέρι) 1
  13. Γρύλλης (Προμηθέας) 1

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. ΔΕΚΑ 2 4 2-0 144-119
2. Παναθηναϊκός 2 3 1-1 133-132
3. Ολυμπιακός 2 3 1-1 126-128
4. Σέρρες 2 2 0-2 114-138
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Καπετάκης (Σέρρες) 49
  2. Σαμοντούροβ (ΔΕΚΑ) 34
  3. Δήμου (Παναθηναϊκός) 30
  4. Ιωαννίδης (ΔΕΚΑ) 30
  5. Δεϊμέζης (Παναθηναϊκός) 29
  6. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 28
  7. Σπρίντζιος (Ολυμπιακός) 28
  8. Σαραντόπουλος (Ολυμπιακός) 28
  9. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 25
  10. Καρυώτης (ΔΕΚΑ) 22
  11. Χατζόπουλος (Σέρρες) 22
  12. Αβδάλας Γ. (Παναθηναϊκός) 21
  13. Αμπόσι (Ολυμπιακός) 18
  14. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 17
  15. Θεοδοσιάδης (Σέρρες) 17
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Αβδάλας Γ. (Παναθηναϊκός) 5
  2. Ιωαννίδης (ΔΕΚΑ) 4
  3. Σαραντόπουλος (Ολυμπιακός) 4
  4. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 3
  5. Δημητρός (Παναθηναϊκός) 3
  6. Δήμου (Παναθηναϊκός) 3
  7. Σπρίντζιος (Ολυμπιακός) 3
  8. Καπετάκης (Σέρρες) 3
  9. Παζιωτόπουλος (Ολυμπιακός) 2
  10. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 2
  11. Φαρδέλας (Σέρρες) 2
  12. Κουτσονικόλας (Παναθηναϊκός) 1
  13. Ξωξάκος (Παναθηναϊκός) 1
  14. Θεοδοσιάδης (Σέρρες) 1
  15. Αμπόσι (Ολυμπιακός) 1

 

Σχετικά άρθρα

Βροντερό παρών ΑΕΕΠ Χαλκίδας και Απόλλωνα Χαλκίδας στο Evripos Night Run!

pannikolaou

Final-8 Εφήβων: Στους κορυφαίους στα ριμπάουντ Τούτουζας-Μπότσης!

pannikolaou

Final-8 Εφήβων: Πρώτος στα εύστοχα τρίποντα ο Μπόγρης!

pannikolaou