ΕΦΗΒΩΝ

Final-8 Εφήβων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (3η μέρα)

Συνέχεια με τη 3η μέρα του final-8 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων, με τις δύο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου να παίζουν από εδώ και στο εξής για τις θέσεις 1-4 και τις υπόλοιπες ομάδες για τις θέσεις 5-8.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 3ης μέρας:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 64-65

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Μελιγδής): Πλώτας 19 (1), Ευστρατιάδης, Ράγκος 2, Σοϊλεμετζίδης 2, Γεωργίου, Βασιλείου 7 (1), Κουρέπης 9 (3), Βάλμπεργκ 15, Καναβός 10, Καλλιακούδας.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Φύτρος 7, Μπιλαλής 11 (1), Ντιπτσής 5 (1), Μανιάς, Μαραγκουδάκης 1, Βλαχογιάννης 11 (3), Μπουντούρης 7, Φίλιππας 4, Ζούγρης 10, Σταυρακόπουλος 9 (3).

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΑΔΜΟΣ 49-62

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πετράκης): Κανατάκης 9, Γενιτσαρίδης 12, Σαραντουλάκης, Μουτάφης 6, Κουγιουμτζής 5, Μηλαθιανάκης, Λαμπράκης 10 (2), Τσαγκαράκης, Βογιατζάκης 1, Κατσούρρι 4, Αλατσάκης, Μαρκάκης 2.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας, Θεοδώρου 8 (2), Αναστασίου, Ευαγγελίου Γιουργκ., Μπόγρης 19 (4), Ευαγγελίου Γιουτζ. 9 (3), Λυμπερίου, Αναστασίου Δ.Μ., Τούτουζας 13 (1 τριπ. και 12 ριμπ.), Μελετίου 1, Μίχας, Μπότσης 12 (11 ριμπ.).

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΣΕΡΡΕΣ 89-44

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ποδαράς): Δήμου 14 (2), Αβδάλας Γ.18 (1), Δημητρός 5 (1), Ευαγγελίου 2, Κουτσονικόλας, 6 Ξωξάκος, Δεϊμέζης 11, Αβδάλας Ν.4, Κατσαφούρος 5 (1), Βασιλειάδης 6, Μπάλα-Καγιού 6, Ντολγκάν 12 (2).

ΣΕΡΡΕΣ (Κακιούζης):Σκαπής, Γρηγοριάδης 2 ,Γιαλαμάς, Θεοφανίδης, Κακλίδης 4 , Θεοδοσιάδης 12, Φαρδέλας 8 (1), Καπετάκης 14 (2), Πεχλιβανίδης, Λάτσιος 2 , Χατζόπουλος 2.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΔΕΚΑ 51-63

Διαιτητές: Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης-Ξυλάς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-17, 31-27, 44-47, 51-63.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τσαλδάρης): Παζιωτόπουλος 6 (2), Νικολαΐδης 5, Μαυραντζώτου, Αλέξης, Αρφαράς, Σαραντόπουλος, Αμπόσι 6, Ζορμπάς 23 (22 ριμπ.), Σπρίντζιος 11 (1).

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Τζαμπαζλής, Τσιμερίκας Β. 5, Τσιμερίκας Α., Λιοτόπουλος 26 (5), Ιωαννίδης 10 (1), Πατρίκης 2, Παλαμίδας, Σαμοντούροβ 18 (1), Καλατζής, Καρυώτης 2.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Περιστέρι 3 6 3-0 232-136
2. Προμηθέας 3 5 2-1 206-152
3. Κάδμος 3 4 1-2 140-196
4. Ηράκλειο 3 3 0-3 130-224
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Πλώτας (Προμηθέας) 49
  2. Μπότσης (Κάδμος) 44
  3. Τούτουζας (Κάδμος) 37
  4. Σταυρακόπουλος (Περιστέρι) 35
  5. Βάλμπεργκ (Προμηθέας) 32
  6. Μπόγρης (Κάδμος) 28
  7. Βλαχογιάννης (Περιστέρι) 28
  8. Φύτρος (Περιστέρι) 27
  9. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 27
  10. Φίλιππας (Περιστέρι) 26
  11. Μπιλάλης (Περιστέρι) 26
  12. Μπουντούρης (Περιστέρι) 25
  13. Κατσουρρί (Ηράκλειο) 24
  14. Κουρέπης (Προμηθέας) 24
  15. Ζούγρης (Περιστέρι) 24
  16. Λαμπράκης (Ηράκλειο) 23
  17. Καναβός (Προμηθέας) 23
  18. Θεοδώρου (Κάδμος) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Σταυρακόπουλος (Περιστέρι) 9
  2. Βλαχογιάννης (Περιστέρι) 7
  3. Μπόγρης (Κάδμος) 6
  4. Ευαγγελίου (Κάδμος) 4
  5. Κουρέπης (Προμηθέας) 3
  6. Τούτουζας (Κάδμος) 3
  7. Λαμπράκης (Ηράκλειο) 3
  8. Θεοδώρου (Κάδμος) 2
  9. Βάλμπεργκ (Προμηθέας) 2
  10. Μπιλάλης (Περιστέρι) 2
  11. Μπότσης (Κάδμος) 1
  12. Μαρκάκης (Ηράκλειο) 1
  13. Φύτρος (Περιστέρι) 1
  14. Μπέμπελος (Περιστέρι) 1
  15. Ντόπτσης (Περιστέρι) 1
  16. Γρύλλης (Προμηθέας) 1
  17. Βασιλείου (Προμηθέας) 1
  18. Πλώτας (Προμηθέας) 1

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. ΔΕΚΑ 3 6 3-0 207-170
2. Παναθηναϊκός 3 5 2-1 222-176
3. Ολυμπιακός 3 4 1-2 177-191
4. Σέρρες 3 3 0-3 158-227
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Καπετάκης (Σέρρες) 63
  2. Σαμοντούροβ (ΔΕΚΑ) 52
  3. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 51
  4. Δήμου (Παναθηναϊκός) 44
  5. Ιωαννίδης (ΔΕΚΑ) 40
  6. Δεϊμέζης (Παναθηναϊκός) 40
  7. Αβδάλας Γ. (Παναθηναϊκός) 39
  8. Ζορμπάς (Ολυμπιακός) 39
  9. Σπρίντζιος (Ολυμπιακός) 39
  10. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 32
  11. Θεοδοσιάδης (Σέρρες) 29
  12. Σαραντόπουλος (Ολυμπιακός) 28
  13. Καρυώτης (ΔΕΚΑ) 24
  14. Χατζόπουλος (Σέρρες) 24
  15. Αμπόσι (Ολυμπιακός) 24
  16. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 22
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 5
  2. Ιωαννίδης (ΔΕΚΑ) 5
  3. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 5
  4. Δήμου (Παναθηναϊκός) 5
  5. Καπετάκης (Σέρρες) 5
  6. Αβδάλας Γ. (Παναθηναϊκός) 4
  7. Σαραντόπουλος (Ολυμπιακός) 4
  8. Δημητρός (Παναθηναϊκός) 4
  9. Σπρίντζιος (Ολυμπιακός) 4
  10. Παζιωτόπουλος (Ολυμπιακός) 4
  11. Φαρδέλας (Σέρρες) 3
  12. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 2
  13. Ντολγκάν (Παναθηναϊκός) 2
  14. Σαμοντούροφ (ΔΕΚΑ) 1
  15. Κουτσονικόλας (Παναθηναϊκός) 1
  16. Κατσαφούρος (Παναθηναϊκός) 1
  17. Ξωξάκος (Παναθηναϊκός) 1
  18. Θεοδοσιάδης (Σέρρες) 1
  19. Αμπόσι (Ολυμπιακός) 1

 

Το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Πανεπιστήμιο 15.00 Κάδμος-Σέρρες (Γ3)

Πανεπιστήμιο 17.30 Ηράκλειο-Ολυμπιακός (Γ4)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Πανεπιστήμιο 11.00 Ηττημένος Γ3-Ηττημένος Γ4 (θέσεις 7-8)

Πανεπιστήμιο 13.30 Νικητής Γ3-Νικητής Γ4 (θέσεις 5-6)

Πανεπιστήμιο 16.00 Περιστέρι-Παναθηναϊκος (Γ1)

Πανεπιστήμιο 18.30 Προμηθέας-ΔΕΚΑ (Γ2)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΜΑΪΟΥ

Πανεπιστήμιο 13.00 Ηττημένος Γ1-Ηττημένος Γ2 (θέσεις 3-4)

Πανεπιστήμιο 15.30 Νικητής Γ1-Νικητής Γ2 (θέσεις 1-2)

Σχετικά άρθρα

Βροντερό παρών ΑΕΕΠ Χαλκίδας και Απόλλωνα Χαλκίδας στο Evripos Night Run!

pannikolaou

Final-8 Εφήβων: Στους κορυφαίους στα ριμπάουντ Τούτουζας-Μπότσης!

pannikolaou

Final-8 Εφήβων: Πρώτος στα εύστοχα τρίποντα ο Μπόγρης!

pannikolaou