FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

Final-8 Εφήβων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (4η μέρα)

Με τη διεξαγωγή της 4ης μέρας του final-8 και με τους δύο αγώνες για τις θέσεις 5-8 συνεχίστηκε σήμερα το Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων, με τους Κάδμο και Ολυμπιακό να είναι οι νικητές και οι οποίοι θα παίξουν αύριο τις θέσεις 5-6. Αντίθετα, οι Σέρρες-Ηράκλειο θα αγωνιστούν επίσης αύριο Σάββατο για τις θέσεις 7-8.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα της 3ης μέρας και τη συνέχεια της διοργάνωσης:

ΚΑΔΜΟΣ-ΣΕΡΡΕΣ 61-56

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Σκανδαλάκης-Μαρτινάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 28-23, 40-37, 61-56.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου-Δεφίγγος): Σκούμας, Θεοδώρου 6 (2), Αναστασίου, Ευαγγελίου Γιουργκ., Μπόγρης 19 (3), Ευαγγελίου Γιουτζ., Λυμπερίου, Αναστασίου Δ.Μ., Τούτουζας 20 (3 τριπ. και 11 ριμπ.), Μελετίου 1, Μίχας, Μπότσης 15 (9 ριμπ).

ΣΕΡΡΕΣ (Κακιούζης):Σκαπής, Γρηγοριάδης 7, Γιαλαμάς, Θεοφανίδης, Κακλίδης 2, Θεοδοσιάδης 12 (2), Φαρδέλας 6 (2), Καπετάκης 23 (2), Πεχλιβανίδης, Λάτσιος, Χατζόπουλος 4.

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 56-72

Διαιτητές: Γεράνιος, Κατσαπρακάκης, Τεφτίκης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-18, 29-41, 48-62, 56-72 .

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πετράκης): Κανατάκης 8(2), Γενιτσαρίδης 16, Σαραντουλάκης 2, Μουτάφης 7 (1), Κουγιουμτζής 3, Μηλαθιανάκης 2, Λαμπράκης 5 (1), Τσαγκαράκης 2, Βογιατζάκης, Κατσούρρι 4, Μαρκάκης 7.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τσαλδάρης):Παζιωτόπουλος 8 (1), Νικολαΐδης 6, Μαυραντζώτου 3 (1), Αλέξης 3 (1), Σαπλαούρας, Στηθόπουλος 2, Σαραντόπουλος 2, Ζορμπάς 25, Βαρβάρας, Αμπόσι 21 (1), Σπρίντζιος 2.

Το πρόγραμμα των επόμενων αγώνων
ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

Πανεπιστήμιο 11.00 Σέρρες-Ηράκλειο (θέσεις 7-8)

Πανεπιστήμιο 13.30 Κάδμος-Ολυμπιακός (θέσεις 5-6)

Πανεπιστήμιο 16.00 Περιστέρι-Παναθηναϊκος (Γ1)

Πανεπιστήμιο 18.30 Προμηθέας-ΔΕΚΑ (Γ2)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΜΑΪΟΥ

Πανεπιστήμιο 13.00 Ηττημένος Γ1-Ηττημένος Γ2 (θέσεις 3-4)

Πανεπιστήμιο 15.30 Νικητής Γ1-Νικητής Γ2 (θέσεις 1-2)

 

ΣΚΟΡΕΡΣ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
  1. Καπετάκης (Σέρρες) 86
  2. Ζορμπάς (Ολυμπιακός) 64
  3. Μπότσης (Κάδμος) 59
  4. Τούτουζας (Κάδμος) 57
  5. Σαμοντούροβ (ΔΕΚΑ) 52
  6. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 51
  7. Πλώτας (Προμηθέας) 49
  8. Μπόγρης (Κάδμος) 47
  9. Αμπόσι (Ολυμπιακός) 45
  10. Δήμου (Παναθηναϊκός) 44
  11. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 43
  12. Σπρίντζιος (Ολυμπιακός) 41
  13. Θεοδοσιάδης (Σέρρες) 41
  14. Ιωαννίδης (ΔΕΚΑ) 40
  15. Δεϊμέζης (Παναθηναϊκός) 40
  16. Αβδάλας Γ. (Παναθηναϊκός) 39
  17. Σταυρακόπουλος (Περιστέρι) 35
  18. Βάλμπεργκ (Προμηθέας) 32
  19. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 32
  20. Σαραντόπουλος (Ολυμπιακός) 30

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ (Α’ & Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
  1. Μπόγρης (Κάδμος) 9
  2. Σταυρακόπουλος (Περιστέρι) 9
  3. Βλαχογιάννης (Περιστέρι) 7
  4. Καπετάκης (Σέρρες) 7
  5. Τούτουζας (Κάδμος) 6
  6. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 5
  7. Ιωαννίδης (ΔΕΚΑ) 5
  8. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 5
  9. Δήμου (Παναθηναϊκός) 5
  10. Παζιωτόπουλος (Ολυμπιακός) 5
  11. Φαρδέλας (Σέρρες) 5
  12. Ευαγγελίου (Κάδμος) 4
  13. Θεοδώρου (Κάδμος) 4
  14. Αβδάλας Γ. (Παναθηναϊκός) 4
  15. Σαραντόπουλος (Ολυμπιακός) 4
  16. Δημητρός (Παναθηναϊκός) 4
  17. Σπρίντζιος (Ολυμπιακός) 4
  18. Κουρέπης (Προμηθέας) 3
  19. Λαμπράκης (Ηράκλειο) 3
  20. Θεοδοσιάδης (Σέρρες) 3

 

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Σχηματίζεται ο…νέος χάρτης της σεζόν 2022-23!

pannikolaou

Σαν σήμερα…24 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou

Στον ΠΑΟΚ ο Κωνσταντίνος Μπόρσης!

pannikolaou