FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

Final-8 Εφήβων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (1η μέρα)

Ολοκληρώθηκε η 1η μέρα του final-8 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων, που φέτος διεξάγεται στο Ηράκλειο Κρήτης, με τις ομάδες να είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους.

Στον α’ όμιλο, με νίκες ξεκίνησαν το Περιστέρι και ο Προμηθέας Πάτρας, ενώ στο β’ όμιλο, νικηφόρο ξεκίνημα έκαναν οι Ολυμπιακός και ΔΕΚΑ.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 1ης μέρας:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ 75-52

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μαρτινάκος-Tεφτίκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 40-27, 60-42, 75-52

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Μελιγδής): Πλώτας 22, Ευστρατιάδης 2, Ράγκος 3, Χρυσανθόπουλος 2, Σοϊλεμετζίδης 2, Γεωργίου 8, Βασιλείου 2, Κουρέπης 5, Βάλμπεργκ 11, Γρύλλης 5 (1), Καναβός 9, Καλλιακούδας 4.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σκούμας, Θεοδώρου 2, Αναστασίου Δ., Ευαγγελίου Γιουρ., Μπόγρης 9 (2), Ευαγγελίου Γιουτζ. 3 (1), Λυμπερίου, Αναστασίου Δ.Μ., Τούτουζας 20 (2), Μελετίου, Μπότσης 18.

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 95-46

Διαιτητές: Χριστινάκης-Γεράνιος-Τηγάνης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-17, 63-26, 81-38, 95-46

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Φύτρος 10, Μπιλαλής 5 (1), Μπέμπελος, Ντιπτσής 3, Μανιάς, Μαραγκουδάκης 1, Βλαχογιάννης 17 (4), Μπουντούρης 18, Καμπερίδης 6, Φίλιππας 12, Ζούγρης 10, Σταυρακόπουλος 13 (3).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Πετράκης): Κανατάκης 2, Γενιτσαρίδης 7, Σαραντουλάκης, Μουτάφης 2, Κουγιουμτζής 4, Μηλαθιανάκης 6, Λαμπράκης 6, Τσαγκαράκης, Βογιατζάκης, Κατσουρρί 14, Αλατσάκης, Μαρκάκης 3 (1).

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-27/4)

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Προμηθέας Π.

Λίντο 19.30 Κάδμος-Περιστέρι

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΣΕΡΡΕΣ 60-53

Διαιτητές: Ζιώγας-Ξυλάς-Χατζημάρκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-11, 39-22, 52-30, 60-53.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τσαλδάρης): Παζιωτόπουλος 5 (1), Νικολαΐδης 6, Μαυραντζώτου 4, Αλέξης 2, Αρφαράς, Σαπλαούρας 2, Σαραντόπουλος 15 (2), Αμπόσι 6, Ζορμπάς 8, Σπρίτζιος 12 (2), Στηθόπουλος, Βαρβάρας.

ΣΕΡΡΕΣ (Κακιούζης): Σκάπης, Γρηγοριάδης, Γιαλαμάς, Θεοφανίδης, Κακλίδης 3, Θεοδοσιάδης 9 (1), Φαρδέλας 1, Καπετάκης 23 (1), Πεχλιβανίδης 2, Θεοδωρίδης, Λάτσιος 6, Χατζόπουλος 9.

 

ΔΕΚΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 66-58

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Κατσαπρακάκης-Σκανδαλάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-12, 32-30, 54-44, 66-58

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Καπαγερόπουλος, Τζαμπαζλής 1, Τσιμερίκας Β. 2, Τσιμερίκας Α., Λιοτόπουλος 12, Ιωαννίδης 16 (1), Πατρίκης, Παλαμίδας 2, Σαμοντούροβ 18, Καλατζής 5, Πούντος, Καρυώτης 10.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ποδαράς): Δήμου 6, Αβδάλας Γ. 8 (2), Δημητρός 3 (1), Ευαγγελίου, Κουτσονικόλας 5 (1), Ξωξάκος 3 (1), Γεωργιάδης, Ευσταθίου, Δεϊμέζης 13, Αβδάλας Ν. 17 (3), Κατσαφούρος, Βασιλειάδης 2, Μπάλα-Καγιού 1, Ντολγκάν.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-27/4)

Πανεπιστήμιο 17.00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανεπιστήμιο 19.30 Σέρρες-ΔΕΚΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Περιστέρι 1 2 1-0 95-46
2. Προμηθέας 1 2 1-0 75-52
3. Κάδμος 1 1 0-1 52-75
4. Ηράκλειο 1 1 0-1 46-95
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Πλώτας (Προμηθέας) 22
  2. Τούτουζας (Κάδμος) 20
  3. Μπότσης (Κάδμος) 18
  4. Μπουντούρης (Περιστέρι) 18
  5. Βλαχογιάννης (Περιστέρι) 17
  6. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 17
  7. Κατσουρρί (Ηράκλειο) 14
  8. Σταυρακόπουλος (Περιστέρι) 13
  9. Φίλιππας (Περιστέρι) 12
  10. Βάλμπεργκ (Προμηθέας) 11
  11. Ζούγρης (Περιστέρι) 10
  12. Φύτρος (Περιστέρι) 10
  13. Μπόγρης (Κάδμος) 9

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Βλαχογιάννης (Περιστέρι) 4
  2. Σταυρακόπουλος (Περιστέρι) 3
  3. Μπόγρης (Κάδμος) 2
  4. Τούτουζας (Κάδμος) 2
  5. Ευαγγελίου (Κάδμος) 1
  6. Μαρκάκης (Ηράκλειο) 1
  7. Μπιλάλης (Περιστέρι) 1
  8. Γρύλλης (Προμηθέας) 1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. ΔΕΚΑ 1 2 1-0 66-58
2. Ολυμπιακός 1 2 1-0 60-53
3. Σέρρες 1 1 0-1 53-60
4. Παναθηναϊκός 1 1 0-1 58-66
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Καπετάκης (Σέρρες) 24
  2. Σαμοντούροβ (ΔΕΚΑ) 18
  3. Ιωαννίδης (ΔΕΚΑ) 16
  4. Σαραντόπουλος (Ολυμπιακός) 15
  5. Δεϊμέζης (Παναθηναϊκός) 13
  6. Σπρίντζιος (Ολυμπιακός) 12
  7. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 12
  8. Καρυώτης (ΔΕΚΑ) 10
  9. Θεοδοσιάδης (Σέρρες) 9
  10. Χατζόπουλος (Σέρρες) 9
ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Αβδάλας Ν. (Παναθηναϊκός) 3
  2. Αβδάλας Γ. (Παναθηναϊκός) 2
  3. Σαραντόπουλος (Ολυμπιακός) 2
  4. Σπρίντζιος (Ολυμπιακός) 2
  5. Ιωαννίδης (ΔΕΚΑ) 1
  6. Παζιωτόπουλος (Ολυμπιακός) 1
  7. Δημητρός (Παναθηναϊκός) 1
  8. Κουτσονικόλας (Παναθηναϊκός) 1
  9. Ξωξάκος (Παναθηναϊκός) 1
  10. Θεοδοσιάδης (Σέρρες) 1
  11. Καπετάκης (Σέρρες) 1

 

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (21-22 Μαΐου)

pannikolaou

Σαν σήμερα…18 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (εξ αναβολής): Βαθμολογία & σκόρερς (24η αγωνιστική-17/5)

pannikolaou