ΕΦΗΒΩΝ

Final-8 Εφήβων: Πράξη δεύτερη στο Λίντο! (Κάδμος-Περιστέρι 19:30)

Ο Κάδμος άφησε πολύ καλές εντυπώσεις χθες απέναντι στον Προμηθέα, κοντράροντας μια από τις καλύτερες ομάδες της Ελλάδας και χάνοντας τελικά με 75-52, μια διαφορά που δεν αντικατοπτρίζει την συνολική εικόνα του ματς.

Σήμερα, ο Κάδμος μετακομίζει από το κλειστό του Πανεπιστημίου στο ιστορικό Λίντο (19:30) για να βρει απέναντι του μια ακόμα ομάδα, όπως το Περιστέρι, που προβάλει ως ένα από τα φαβορί της φετινής διοργάνωσης και παράλληλα κάτοχος του πρωταθλήματος Ελλάδας εφήβων το 2020.

Η ομάδα του Κ. Παπαμάρκου, κόουτς που έκανε καριέρα ως παίκτης στη Μαλεσίνα, ξεκίνησε χθες νικηφόρα επικρατώντας του Ηρακλείου με 95-46.

Αναμφίβολα, το Περιστέρι είναι το φαβορί του σημερινού αγώνα, με τον Κάδμο από την πλευρά του να θέλει και σήμερα να είναι ανταγωνιστικός, στοχεύοντας σε μια νέα καλή εμφάνιση.

Διαιτητές του αγώνα είναι οι Κατσαπρακάκης-Σκανδαλάκης-Ξυλάς.

 

ΚΑΔΜΟΣ

4.Δημήτρης Σκούμας                            1.83                  29.07.2006    G

5.Θεόδωρος Θεοδώρου                      1.91                  29.09.2005    F

6.Δημήτρης Αναστασίου                     1.78                  10.01.2008    G

7.Γιούρκεν Ευαγγελίου                        1.84                  31.05.2004    G

8.Γιώργος Μπόγρης                             1.91                  16.06.2005    G

9.Γιουτζίν Ευαγγελίου                          1.84                  31.05.2004    G

10.Χαράλαμπος Λυμπερίου                1.72                  16.04.2005    G

11.Δημήτρης-Μάριος Αναστασίου   1.83                  02.11.2005    G

12.Στέλιος Τούτουζας                          1.92                  17.09.2004    F

14.Κωνσταντίνος Μελετίου                1.85                  18.09.2004    F

16.Μίχας Χρήστος                                1.81                   24.12.2004   G

17.Μιχάλης Μπότσης                          2.04                  16.03.2005    C

Προπονητής: Αποστόλης Αναστασίου

Β. Προπονητή: Στέφανος Δεφίγγος

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

0.Γιάννης Φύτρος                                 2.00                  21.01.2004    G

1.Κωνσταντίνος Μπιλάλης                  1.83                  25.03.2004    PG

5.Γιώργος Μπέμπελος                         1.95                  20.02.2005    F

6.Νίκος Μιχαλάκης                              1.90                  03.09.2005    G

7.Κωνσταντίνος Ντιπτσής                   1.92                  25.02.2005    PG

8.Στέργιος Μανιάς                                1.82                  28.12.2005    G

9.Βλάσιος Σωτηρόπουλος                   1.91                  02.03.2005    F

11.Παναγιώτης Λουρίδας                   1.81                  13.12.2005    G

12.Γιάννης Μαραγκουδάκης              1.81                  01.02.2006    PG

14.Αχιλλέας Βλαχογιάννης                 2.00                  06.08.2004    F

15.Κωνσταντίνος Μπουντούρης        2.02                  05.04.2004    C

20.Αλέξης Καμπερίδης                         2.05                  20.06.2005    C

32.Αριστείδης Πιτσουλάκης               1.82                  17.02.2005    G

34.Νίκος Φίλιππας                               2.01                  27.09.2004    G

35.Βαγγέλης Ζούγρης                          2.01                  14.10.2004    C

77.Σωτήρης Σταυρακόπουλος            2.02                  29.11.2004    G

Προπονητής: Κωνσταντίνος Παπαμάρκος

Β. Προπονητή: Κατερίνα Δελή

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης μέρας σε α’ και β’ όμιλο:

Λίντο 17.00 Ηράκλειο-Προμηθέας Π. Ζιώγας-Μαρτινάκος-Τεφτίκης

Λίντο 19.30 Κάδμος-Περιστέρι Κατσαπρακάκης-Σκανδαλάκης-Ξυλάς

Πανεπιστήμιο 17.00 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός Χαλαμπαλάκης-Χριστινάκης-Τηγάνης

Πανεπιστήμιο 19.30 Σέρρες-ΔΕΚΑ Σπυρόπουλος-Γεράνιος-Χατζημάρκος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Περιστέρι 1 2 1-0 95-46
2. Προμηθέας 1 2 1-0 75-52
3. Κάδμος 1 1 0-1 52-75
4. Ηράκλειο 1 1 0-1 46-95

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. ΔΕΚΑ 1 2 1-0 66-58
2. Ολυμπιακός 1 2 1-0 60-53
3. Σέρρες 1 1 0-1 53-60
4. Παναθηναϊκός 1 1 0-1 58-66

Σχετικά άρθρα

Βροντερό παρών ΑΕΕΠ Χαλκίδας και Απόλλωνα Χαλκίδας στο Evripos Night Run!

pannikolaou

Final-8 Εφήβων: Στους κορυφαίους στα ριμπάουντ Τούτουζας-Μπότσης!

pannikolaou

Final-8 Εφήβων: Πρώτος στα εύστοχα τρίποντα ο Μπόγρης!

pannikolaou