FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (25η αγωνιστική-22/5)

Με δύο αγώνες ολοκληρώθηκε σήμερα η 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑΣΕ και ενώ το επόμενο Σάββατο όλα τα βλέμματα θα είναι στραμμένα στον αγώνα Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες που θα κρίνει και την παραμονή!

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας πήρε το διπλό στη Μαλεσίνα με 75-56, ενώ τη νίκη πήρε και ο ΓΑΣ Άμφισσας μέσα στο Βασιλικό με 49-64.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (25η)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΓΑΣ Άμφισσας 49-64

Μαλεσίνα-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 56-75

Γ.Σ. Ιτέας-Κάδμος 66-62

Αλίαρτος-Πρωτέας Σχηματαρίου 50-79

Κονίστρες-Αστέρας Αλιβερίου 50-44

Άρης Αμφίκλειας-Απόλλων Λιβαδειάς 67-74

Άρης Θήβας-Λοκρός 64-61

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26η-28/5)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Γ.Σ. Ιτέας

ΓΑΣ Άμφισσας-Μαλεσίνα

Κάδμος-Αλίαρτος

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες

Αστέρας Αλιβερίου-Άρης Αμφίκλειας

Απόλλων Λιβαδειάς-Άρης Θήβας

Λοκρός-ΓΑΣ Βασιλικού

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος (25/5-20:30) ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 25 48 2035-1552 23-2
2 Άρης Θήβας 25 47 1803-1524 22-3
3 ΓΑΣ Άμφισσας 25 43 1701-1531 18-7
4 Απόλλων Λιβ. 25 41 1669-1605 16-9
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 25 41 1683-1513 16-9
6 Κάδμος 24 37 1535-1402 13-11
7 Γ.Σ. Ιτέας 25 36 1588-1639 11-14
8 ΓΑΣ Βασιλικού 25 36 1622-1627 11-14
9 Κονίστρες 25 34 1320-1541 9-16
10 Πρωτέας Σχημ. 24 33 1537-1528 9-15
11 Άρης Αμφίκλειας 25 33 1568-1734 8-17
12 Αστ. Αλιβερίου 25 33 1451-1612 8-17
13 Αλίαρτος 25 29 1412-1767 4-21
14 Μαλεσίνα 25 29 1337-1686 6-19
  • Οι Πρωτέας Σχηματαρίου, Κάδμος έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.
  • Η Μαλεσίνα έχει ένα μηδενισμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 572
  2. Παναγιωτίδης (Άρης Θήβας) 497
  3. Μάτος Άγγ. (Λοκρός) 447
  4. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 446
  5. Χαρατσής Αντ. (Άρης Αμφίκλειας) 419
  6. Στεφάνου (Πρωτέας Σχημ.) 372
  7. Πάσσας (Λοκρός) 372
  8. Μάτος Αν. (Λοκρός) 370
  9. Κολοβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 344
  10. Μαμαρέλης (ΓΑΣ Άμφισσας) 334
  11. Καψούλης (Αστ. Αλιβερίου) 333
  12. Κυριακίδης (ΓΑΣ Άμφισσας) 320
  13. Αγγελέτος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 316
  14. Νασάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 293
  15. Βέλλιος (Απόλλων Λιβαδειάς) 286
  16. Θωμάς (Άρης Θήβας) 285
  17. Κατσούλας (ΓΑΣ Άμφισσας) 284
  18. Χαρατσής Ι. (Άρης Θήβας) 255
  19. Κόλλιας (Κάδμος) 254
  20. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 242
  21. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 234
  22. Κατσαγάνης (Μαλεσίνα) 232
  23. Τσέκος (Αλίαρτος) 226
  24. Αργυρίου (ΓΑΣ Βασιλικού) 226
  25. Ψαριανός Α. (Κονίστρες) 222
  26. Σκυριανός (Αλίαρτος) 222

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μάτος Αγγ. (Λοκρός) 77
  2. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 77
  3. Μαμαρέλης (ΓΑΣ Άμφισσας) 62
  4. Βέλλιος (Απόλλων Λιβαδειάς) 58
  5. Παναγιωτίδης (Άρης Θήβας) 56
  6. Κυριακίδης (ΓΑΣ Άμφισσας) 56
  7. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 50
  8. Αγγελέτος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 46
  9. Λούκας (ΓΑΣ Άμφισσας) 45
  10. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 40
  11. Αργυρίου (ΓΑΣ Βασιλικού) 40
  12. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 39
  13. Τερματζίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 38
  14. Αχματιώτης (Αστ. Αλιβερίου) 38
  15. Αποστολίδης (Κονίστρες) 37
  16. Χαρατσής Αντ. (Άρης Αμφίκλειας) 36
  17. Νασάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 34
  18. Κουτσογιάννης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 34
  19. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 32
  20. Θωμάς (Άρης Θήβας) 32
  21. Βλαχάκης (Πρωτέας Σχημ.) 30
  22. Μπόλματης (Λοκρός) 30
  23. Τσιριπέρου (Γ.Σ. Ιτέας) 29
  24. Βίγγος (Μαλεσίνα) 29
  25. Κικίδης (ΓΑΣ Βασιλικού) 28

Σχετικά άρθρα

ΠΑΙΔΩΝ Final-8: Νίκη σαν…τίτλος! (Πρωτέας Σχημ.-Ηρακλής Κοζάνης 58-57)

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Final-8: Πρωτέας Σχηματαρίου-Ηρακλής Κοζάνης (LIVE)

pannikolaou

Μαζική παρουσία στο σεμινάριο προπονητών Β’ κατηγορίας!

pannikolaou