FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (23η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 6-5 (3΄), 10-9 (4΄), 10-12 (6΄), 12-12 (8΄), 21-17 (12΄), 23-20 (14΄), 25-20 (15΄), 27-24 (17΄), 33-27 (19΄), 35-32 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 37-34 (24΄), 37-37 (24΄), 41-40 (26΄), 41-43 (27΄), 43-46 (28΄), 45-52 (30΄), 48-52 (31΄), 52-52 (32΄), 52-52 (34΄), 55-55 (35΄), 57-58 (37΄), 57-60 (38΄), 60-60(38΄:30΄΄), 60-60 (ΠΑΡΑΤΑΣΗ), 63-62 (41΄), 65-64 (42΄), 65-67 (43΄), 68-67 (43:20΄΄ Αγγελέτος), 68-69 (43΄:30΄΄ Χατζηστάμου), 73-69 (44:30΄΄Δεμερτζής), 74-69 (44΄: 40΄΄), 77-69 ΤΕΛΙΚΟ

Άρης Θήβας-ΓΑΣ Βασιλικού 15-9 (6′), 19-16 (11΄), 35-27 (17΄), 43-31 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 48-40 (24΄), 60-49 (30΄), 69-54 (34΄), 80-59 ΤΕΛΙΚΟ

Αλίαρτος-Απόλλων Λιβαδειάς 7-7 (3′), 16-17 (8΄), 20-20 (10΄), 22-28 (13΄), 22-30 (16΄), 22-36 (18΄), 24-40 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 28-47 (23΄), 38-53 (26΄), 40-57 (28΄), 40-60 (30΄), 41-68 (33΄), 45-77 (36΄), 49-80 ΤΕΛΙΚΟ

Κονίστρες-Λοκρός 8-19 (7′), 12-40 (17΄), 18-50 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 25-68 (29΄), 28-77 (35΄), 39-83 (39΄), 39-85 ΤΕΛΙΚΟ

Μαλεσίνα-Κάδμος 9-5 (7΄), 15-12 (10΄), 16-22 (16΄), 16-29 (18΄), 20-36 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 27-49 (27΄), 32-53 (30΄), 40-61 (36΄), 45-72 ΤΕΛΙΚΟ

Άρης Αμφίκλειας-ΓΑΣ Άμφισσας 11-11 (6΄), 12-11 (7΄), 16-12 (8΄), 18-15 (9΄), 20-16 (10΄), 22-18 (12΄), 24-18 (13΄), 24-21 (15΄), 26-26 (18΄), 31-29 (19΄), 34-29 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 34-33 (22΄), 34-35 (23΄), 37-42 (25΄), 40-42 (27΄), 44-47 (30΄), 45-50 (35΄), 48-50 (36΄), 52-56 ΤΕΛΙΚΟ

Γ.Σ. Ιτέας-Αστέρας Αλιβερίου 5-0 (2′), 9-0 (4′), 9-4 (6΄),, 19-11 (10΄), 19-15 (12΄), 19-19 (15΄), 27-25 (18΄), 35-27 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 38-30 (22΄), 41-37 (24΄), 43-39 (26΄), 47-41 (28΄), 51-43 (30΄), 53-45 (32΄), 53-47 (34΄), 58-51 (36΄), 65-57 (38΄), 71-61 ΤΕΛΙΚΟ

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 32ης αγωνιστικής, με 7 αγώνες στο σημερινό πρόγραμμα, που παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον ιδίως στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Μείνετε μαζί μας για τη live εξέλιξη όλων των σημερινών αγώνων!

Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου (Καραμπιτσάκος-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-ΓΑΣ Βασιλικού (Ζιώγας-Κοντογιάννης ΕΣΚΑ)

18:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Απόλλων Λιβαδειάς (Χατζής-Μασλατζίδης Λ.)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-Λοκρός (Χουγιάζος-Σπυρόπουλος)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Κάδμος (Πατάγιας-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας-ΓΑΣ Άμφισσας (Παπαδόπουλος-Καλογριάς ΕΣΚΑ)

18:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Αστέρας Αλιβερίου (Κοτσιμπός-Ζάχος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 22 43 1787-1388 21-1
2 Άρης Θήβας 22 41 1607-1355 19-3
3 ΓΑΣ Άμφισσας 22 38 1532-1378 16-6
4 Απόλλων Λιβ. 22 35 1445-1433 13-9
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 22 35 1466-1337 13-9
6 Κάδμος 21 33 1350-1226 12-9
7 ΓΑΣ Βασιλικού 22 32 1428-1420 10-12
8 Γ.Σ. Ιτέας 22 31 1402-1459 9-13
9 Άρης Αμφίκλειας 22 30 1388-1502 8-14
10 Κονίστρες 22 30 1175-1342 8-14
11 Αστ. Αλιβερίου 22 29 1297-1447 7-15
12 Πρωτέας Σχημ. 21 28 1332-1352 7-14
13 Μαλεσίνα 22 26 1173-1453 6-16
14 Αλίαρτος 22 26 1269-1559 4-18
  • Οι Κάδμος, Πρωτέας Σχηματαρίου έχουν από ένα αγώνα λιγότερο. 
  • Η Μαλεσίνα έχει ένα μηδενισμό. 

 

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Σχηματίζεται ο…νέος χάρτης της σεζόν 2022-23!

pannikolaou

Σαν σήμερα…24 Μαΐου (2016-2021)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΓΑΣ Βασιλικού-ΓΑΣ Άμφισσας (photo album)

pannikolaou