FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (25η αγωνιστική): LIVE SCORE

LIVE SCORE

Γ.Σ. Ιτέας-Κάδμος 6-5 (4′), 13-14 (9′), 20-22 (13′), 27-34 (18′), 29-34 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 29-34 (22′), 37-40 (25′), 41-46 (29′), 45-52 (33′), 51-54 (35:30”), 59-59 (38′:32”), 64-62 (39:47” τάϊμ-άουτ, κατοχή Γ.Σ. Ιτέας), 66-62 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αλίαρτος-Πρωτέας Σχηματαρίου 2-2 (3′), 7-13 (6′), 11-16 (8′), 14-22 (11′), 18-36 (15′), 29-45 (19′), 32-45 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 41-56 (25′), 43-62 (29′), 45-73 (33′), 50-79 (39′), 50-79 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κονίστρες-Αστέρας Αλιβερίου 6-9 (4′), 11-9 (7′), 13-9 (8′ διακοπή ρεύματος), 15-12 (9′), 19-13 (10′), 21-15 (12′), 23-15 (13′), 23-15 (15′), 23-16 (16′), 23-21 (18′), 26-23 (19′), 26-25 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 28-25 (21′), 34-27 (25′), 34-29 (26′), 37-33 (28′), 39-33 (29′), 41-33 (30′), 43-33 (32′), 48-36 (35′), 48-41 (36′), 50-44 (37′), 50-44 (38΄:10”), 50-44 (39′), 50-44 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης Αμφίκλειας-Απόλλων Λιβαδειάς 12-7 (7′), 12-10 (8′), 12-17 (9′), 15-23 (10′), 18-23 (12′), 21-29 (15′), 21-31 (15′), 22-31 (16′), 24-34 (17′), 29-40 (19′), 33-42 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 38-45 (22′), 44-49 (25′), 47-51 (28′), 49-55 (29′), 53-55 (30′), 53-59 (32′), 57-59 (33′), 57-65 (34′), 59-69 (35′), 64-70 (36′), 64-70 (37′:30”), 65-72 (39′:22”), 67-74 (39′:40”), 67-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

Άρης Θήβας-Λοκρός 12-11 (5′), 18-13 (8′), 18-17 (9′), 18-22 (10′), 18-25 (12′), 18-28 (13′), 20-28 (13′), 23-28 (13′), 26-31 (15′), 26-34 (16′), 28-34 (17′), 33-34 (19′), 33-34 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 33-35 (21′), 37-38 (23′), 39-38 (24′), 42-38 (25′), 42-41 (25′), 46-42 (27′), 46-43 (28′), 49-43 (29′), 52-45 (30′), 52-47 (31′), 52-50 (32′), 52-50 (33′), 54-52 (34′), 58-52 (35′ τρίποντο Θωμά), 58-54 (35′), 60-54 (36′), 62-54 (37′), 62-56 (37′), 62-58 (37′ καλάθι Αν. Μάτου), 62-58 (38′), 62-59 (39′:30”), 62-61 (39′:55 2/2 βολές Άγγ.Μάτος), 64-61 (39:56” 2/2 Χαρατσής), 64-61 (ΤΕΛΙΚΟ)

Μαλεσίνα-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (22/5-18:00)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΓΑΣ Άμφισσας (22/5-19:00)

 

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 25ης αγωνιστικής, με 5 αγώνες στο σημερινό πρόγραμμα, που παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον ιδίως στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Μείνετε μαζί μας για τη live εξέλιξη όλων των σημερινών αγώνων!

Το πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:

16:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Κάδμος (Γερονικολός-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Πρωτέας Σχηματαρίου (Παντελίδης-Νικολιάς)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Κονίστρες-Αστέρας Αλιβερίου (Χαϊνά-Ντάνος)

18:00 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας-Απόλλων Λιβαδειάς (Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος)

18:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Λοκρός (Σκούτας Λ.-Θεοδωρόπουλος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 24 47 1974-1488 23-1
2 Άρης Θήβας 24 45 1739-1463 21-3
3 ΓΑΣ Άμφισσας 24 41 1637-1482 17-7
4 Απόλλων Λιβ. 24 39 1595-1538 15-9
5 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 24 39 1608-1457 15-9
6 Κάδμος 23 36 1473-1336 13-10
7 ΓΑΣ Βασιλικού 24 35 1573-1563 11-13
8 Γ.Σ. Ιτέας 24 34 1522-1577 10-14
9 Άρης Αμφίκλειας 24 32 1501-1660 8-16
10 Κονίστρες 24 32 1270-1497 8-16
11 Αστ. Αλιβερίου 24 32 1407-1562 8-16
12 Πρωτέας Σχημ. 23 31 1458-1478 8-15
13 Αλίαρτος 24 28 1362-1688 4-20
14 Μαλεσίνα 24 28 1281-1611 6-18
  • Οι Πρωτέας Σχηματαρίου και Κάδμος έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.
  • Η Μαλεσίνα έχει ένα μηδενισμό. 

Σχετικά άρθρα

Φιάσκο! Ακυρώθηκε η σχολή διαιτησίας!

pannikolaou

Final-8 Παίδων: Η κούραση έπαιξε το ρόλο της! (Ηράκλειο-Πρωτέας Σχηματαρίου 72-41)

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Final-8: Ηράκλειο-Πρωτέας Σχηματαρίου (LIVE)

pannikolaou