ΠΑΙΔΩΝ

Πρωτέας Σχηματαρίου: Πρώτος και καλύτερος στην προκριματική φάση! (Βαθμολογία & σκόρερς)

Ο Πρωτέας Σχηματαρίου ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο την προκριματική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος που διεξήχθη στο κλειστό του Σχηματαρίου, κατακτώντας την πρώτη θέση και την πρόκριση, για πρώτη φορά στην ιστορία του, στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Ο Πρωτέας με ρεκόρ 3-0 πήρε δίκαια την πρόκριση, καθώς ήταν η καλύτερη ομάδα, διατηρώντας παράλληλα το αήττητο που έχει από την αρχή της σεζόν.

Δείτε παρακάτω συγκεντρωτικά τα αποτελέσματα του 2ου προκριματικού ομίλου, τη βαθμολογία, όπως και τον πίνακα των σκόρερς:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Άλφα ’93 Αγρινίου-Α.Λ. Μυτιλήνης 88-39

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κεραυνός Λάρισας 69-52

Κεραυνός Λάρισας-Άλφα ’93 Αγρινίου 63-71

Α.Λ. Μυτιλήνης-Πρωτέας Σχηματαρίου 38-79

Κεραυνός Λάρισας-Α.Λ. Μυτιλήνης 82-50

Άλφα ’93 Αγρινίου-Πρωτέας Σχηματαρίου 77-91

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Πρωτέας Σχηματ. 3 6 3-0 239-167
2 Άλφα ’93 Αγρινίου 3 5 2-1 236-193
3 Κεραυνός Λάρισας 3 4 1-2 197-190
4 Α.Λ. Μυτιλήνης 3 3 0-3 127-249

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 82
  2. Πάσχος (Κεραυνός Λάρισας) 78
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 74
  4. Καλύβας (Άλφα ’93 Αγρινίου) 67
  5. Γεωργάς (Άλφα ’93 Αγρινίου) 56
  6. Στυλιανίδης (Α.Λ. Μυτιλήνης) 41
  7. Δεμίρης (Κεραυνός Λάρισας) 40
  8. Τραγουδάρας (Άλφα ’93 Αγρινίου) 36
  9. Βόγγελης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 26
  10. Δεμερτζής (Α.Λ. Μυτιλήνης) 25
  11. Τσουκαλέλης (Κεραυνός Λάρισας) 23
  12. Αντωνόπουλος (Κεραυνός Λάρισας) 21
  13. Διώτης (Άλφα ’93 Αγρινίου) 19
  14. Μπέτα (Πρωτέας Σχηματαρίου) 18
  15. Μπιτσούκου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 13
  2. Πάσχος (Κεραυνός Λάρισας) 12
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 9
  4. Δεμερτζής (Α.Λ. Μυτιλήνης) 7
  5. Βόγγελης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  6. Αντωνόπουλος (Κεραυνός Λάρισας) 3
  7. Τσουκαλέλης (Κεραυνός Λάρισας) 3
  8. Δεμίρης (Κεραυνός Λάρισας) 3
  9. Μπιτσούκου (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  10. Τραγουδάρας (Άλφα ’93 Αγρινίου) 2
  11. Λιάμπος (Κεραυνός Λάρισας) 2
  12. Στυλιανίδης (Α.Λ. Μυτιλήνης) 2

 

Σχετικά άρθρα

Final-8 Παίδων: Η κούραση έπαιξε το ρόλο της! (Ηράκλειο-Πρωτέας Σχηματαρίου 72-41)

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Final-8: Ηράκλειο-Πρωτέας Σχηματαρίου (LIVE)

pannikolaou

Final-8 Παίδων: Πρωτέας Σχηματαρίου-Ηράκλειο για την πρόκριση στις θέσεις 5-6

pannikolaou