ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Σχολικοί: Έχασε στο τσακ την πρόκριση στο final-4! 1ο ΓΕΛ Ρεθύμνου-ΓΕΛ Άμφισσας 33-26

Στο τσακ έχασε την πρόκριση για το final-4 του Πανελλήνιου σχολικού πρωταθλήματος Λυκείων το ΓΕΛ Άμφισσας, καθώς ηττήθηκε από το 1ο ΓΕΛ Ρεθύμνου με 33-26, κάνοντας πάντως μια άκρως εντυπωσιακή παρουσία, που συνοδεύτηκε μεταξύ άλλων από την κατάκτηση του πρωταθλήματος Λυκείων Στερεάς Ελλάδας!

Το ΓΕΛ Άμφισσας ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα, προηγήθηκε στην πρώτη περίοδο με 5-7, ενώ το ημίχρονο τελείωσε με 14-11.

Η διαφορά που έκρινε και τον αγώνα έγινε στη γ’ περίοδο, όταν το σχολείο της Κρήτης ξέφυγε με 29-17 για να πάρει τελικά τη νίκη πρόκριση για το final-4, με σκορ 33-26.

Διαιτητές: Παπαχρυσανθόπουλος-Μαυροειδής.

ΠΕΡΙΟΔΟΙ: 5-7, 14-11, 29-17, 33-26.

1ο ΓΕΛ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πλευράκης-Θεοδοσουλάκης): Πατσάνι 5 (1), Καμπανάκη 2, Μενιουδάκη, Βεργιτσάκη 12, Κωνσταντινίδου, Μεργένογλου 2, Ζολώτα Ε. 4, Ζολώτα Μ. 8, Δροσουλάκη.

ΓΕΛ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Φαρόπουλος-Ξαγάρας): Σγουρομάλλη, Λίβα 2, Ταμπάκη, Καραγιάννη Μ.Β. 2, Τσικνή, Ξενοκώστα 1, Καραμέρη 6, Καραγιάννη Β.Μ. 4, Ξεπλάτη, Καθαράκη, Καραηλιά 11 (1).