B ΕΣΚΑΣΕ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (PLAYOFFS): Βαθμολογία & σκόρερς (6η αγωνιστική 1/6)

Η τελευταία αγωνιστική των playoffs της Β’ ΕΣΚΑΣΕ ξεκίνησαν σήμερα και ολοκληρώνονται την Κυριακή, με την Προοδευτική Λάρυμνας να πετυχαίνει τη δεύτερη νίκη στη σειρά κερδίζοντας αυτή τη φορά τον Κένταυρο Λιβαδειάς με 72-62.

Την Κυριακή θα γίνει ο αγώνας Α.Ε. Καρύστου-ΑΓΕ Χαλκίδας που θα κρίνει και τον τίτλο του πρωταθλητή με τις δύο ομάδες να έχουν ανέβει ήδη στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

Προοδευτική Λάρυμνας-Κένταυρος Λιβαδειάς 72-62

Α.Ε. Καρύστου-ΑΓΕ Χαλκίδας (5-6)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-5/6)

Α.Ε. Καρύστου-ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 5 10 4-1 432-322
2 Α.Ε. Καρύστου 5 9 4-1 365-324
3 Κένταυρος Λιβ. 6 8 1-5 384-451
4 Προοδευτική 6 8 2-4 385-471
  • ΑΓΕ Χαλκίδας & Κένταυρος Λιβαδειάς έχουν ξεκινήσει τη β’ φάση με bonus +1 πόντο. 
  • Κένταυρος Λιβαδειάς και Προοδευτική Λάρυμνας έχουν ένα αγώνα περισσότερο. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δάρρας (Προοδευτική Λαρ.) 119
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 110
  3. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 106
  4. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 106
  5. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 83
  6. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 75
  7. Φωτητζόγλου (Προοδευτική Λαρ.) 72
  8. Ιωακείμ (Προοδευτική Λαρ.) 67
  9. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 66
  10. Σκαλτσάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 64
  11. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 59
  12. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 51
  13. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 47
  14. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 43
  15. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 42
  16. Κλούρας (Προοδευτική Λαρ.) 39
  17. Παπαϊωσήφ (Α.Ε. Καρύστου) 39
  18. Τριανταφύλλου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36
  19. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική Λαρ.) 36
  20. Μαλισιόβας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 33

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κώνστας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 18
  2. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 14
  3. Κουτής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 13
  4. Σφυρίδης (Α.Ε. Καρύστου) 10
  5. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 10
  6. Ιωακείμ (Προοδευτική Λαρ.) 9
  7. Τσιώλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 7
  8. Παπακωνσταντίνου (Προοδευτική Λαρ.) 6
  9. Κολιούκος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 5
  10. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  11. Βισβίκης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 5
  12. Κλούρας (Προοδευτική Λάρ.) 4
  13. Ρομπόκας (Προοδευτική Λαρ.) 4
  14. Ροδολάκης (Α.Ε. Καρύστου) 4
  15. Βασιλείου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  16. Κάππος (Α.Ε. Καρύστου) 3
  17. Δρόσος (Α.Ε. Καρύστου) 3
  18. Παππάς (Κένταυρος Λιβαδειάς) 3

Σχετικά άρθρα

Έως τις 25/6 οι δηλώσεις συμμετοχής για το 3 on 3 της Αυλίδας

pannikolaou

Στις 22-24 Ιουλίου το 3ο τουρνουά ”Ραφαήλ Σκεμπές”!

pannikolaou

Τουρνουά μπάσκετ στη Λιβαδειά στην παγκόσμια μέρα κατά των ναρκωτικών!

pannikolaou