FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (3η-4η ΘΕΣΗ): ΠΑΠΕΛ-Ορχομενός 64-65

Ο Ορχομενός έκανε τη μεγάλη ανατροπή και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 17 πόντους, πήρε τελικά τη νίκη 65-64 απέναντι στην ΠΑΠΕΛ και μαζί την 3η θέση στη γενική κατάταξη της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ, κάτι που σημαίνει πως είναι η πρώτη επιλαχούσα ομάδα για άνοδο σε περίπτωση που κάποια ομάδα από τη Β’ κατηγορία δεν δηλώσει συμμετοχή.

Η ΠΑΠΕΛ προηγήθηκε με 42-31 στο ημίχρονο και 57-42 στο 30′ αλλά στην τελευταία περίοδο ο Ορχομενός με δύο τρίποντα των Γελάρδου και Πάττα και εκμεταλλευόμενος την απουσία του Νεστωρίδη με φάουλ, μείωσε τη διαφορά ξαναμπήκε στον αγώνα και με βολές του Πανουργιά στο φινάλε έφτασε στην ανατροπή και τη νίκη στο ουδέτερο κλειστό γυμναστήριο της Αλιάρτου με 65-64!

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 42-31, 57-42, 64-65.

ΠΑΠΕΛ (Κόκκορης-Σταμέλος): Νεστωρίδης 16 (4), Μπαλογιάννης 1, Μάμμας 6 (1), Πέρρος 2, Οικονόμου 7 (1), Πριόνας, Μποϊντάς, Παπαδόπουλος Μ. 14 (1), Νεστορίδης, Παπαδόπουλος Ι. 2, Λυμπέρης 12 (3), Μάλλιαρης 4.

ΟΡΧΟΜΕΝΟΣ (Σκλάβος-Νταλιάνη): Θανέλλας 13, Ζγουρός 5, Ζυγογιάννης 20, Παγώνας, Πάττας 8 (2), Γελάρδος 5 (1), Σκλάβος, Πανουργιάς 10, Αδάμ 4.