ΠΑΙΔΩΝ

Final-8 Παίδων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (2η μέρα)

Με τη 2η αγωνιστική συνεχίστηκε το final-8 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων, που φέτος διεξάγεται στην Καρδίτσα, με τις ομάδες να είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους.

Στον α’ όμιλο, με νίκες προχώρησαν οι Προμηθέας Πάτρας και Παναθηναϊκός, ενώ στο β’ όμιλο που συμμετέχει και ο Πρωτέας Σχηματαρίου, οι Ολυμπιακός και ΔΕΚΑ θα δώσουν αύριο αγώνα πρόκρισης στην πρώτη τετράδα και τα μετάλλια!

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 2ης μέρας:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 55-59

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Παπαδόπουλος Χ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 21-35, 39-44, 55-59.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Μουλανιτάκης, Σπινθουράκης, Τζώρτζης, Κανατάκης 17 (2), Γενιτσαρίδης 7, Σαραντουλάκης 6 (2), Μουτάφης 14 (2), Τέιλορ, Μακράκης 2, Σαβουλίδης 5 (1), Βασιλάκης 4.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (Σκροπολίθας): Βλάσσης 8, Πρίφτι 3 (1), Αναγνωστόπουλος 2, Στέβοβιτς 5, Ρουμελιώτης 10, Σοΐλεμετζίδης 15 (1), Καούρης, Κονδύλης, Πρέκας 13 (1), Χωματάς 3 (1), Τσίρος.

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 40-70

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-20, 12-40, 28-58, 40-70.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 1, Κουζιάκης, Γκατζιούφας 1, Κηπουρίδης 2, Τοπάλης 6, Σακκούλας, Πεγιάδης 2, Μητσιάνης 15 (1), Φραντζής 8 (1), Στιάπης 3 (1), Φαρμάκης, Τσέπουρας 2.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σιούτης): Κωνσταντινίδης, Ζερβός 9 (1), Ευαγγελίου 2, Κουστένης 12 (2), Αδαμόπουλος 11 (2), Αβδάλας 6, Ρημαγμός 3, Αθανασόπουλος 11, Βλάσσης 2, Παναγιωτόπουλος 6 (2), Μπίνης, Ντάψης 8.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-30/6)

Νέο Καρδίτσας 15.00 Προμηθέας Πατρών-Παναθηναϊκός

Νέο Καρδίτσας 17.30 Ηράκλειο-Ηρακλής Κοζάνης

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΔΕΚΑ 58-51

Διαιτητές: Μαραμής-Χατζημπαλίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12, 31-18, 45-36, 58-51.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Σκουφάκης): Τζιάλλας, Φουντάς, Πολίτης 5 (1), Μαραγκουδάκης 18 (1τρ., 11ρ.), Πασχάλης 4, Κολοβός 2, Σταθόπουλος, Παλληκαράς 8, Παγώνης 4, Λιοσάτος 3 (1), Χαβουτσάς 14.

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Κουρουτζίδης, Μεσσηνιώτης 6, Στράντζαλης 2, Πατρίκης 11 (16ρ.), Πασχαλίδης, Πούντος 2, Ιωαννίδης, Καπαγερόπουλος 2, Λιοτόπουλος 28 (1τρ., 10ρ.).

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 49-93

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Λεβεντάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-18, 32-41, 42-67, 49-93.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 14 (2), Μπέτα 3, Μπισούκου 2, Χαντζής Κ.17 (2 τρ., 12 ριμπ.), Ντανάσης Αργ. 4, Κατσιμήτρος, Τσιώλης 4, Βόγγελης 5 (1), Ντανάσης Σπ., Σολομωνίδης, Σεφέρης, Χαντζής Γ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάρλος): Μπουρνελές 12, Νικολαϊδης 3, Αγγελόπουλος 1, Αρέστης 4, Λάτσης 12 (2), Ολύμπιος 2, Χρυσοφάκης 2, Σαλταρίκος 10 (2), Σαπλαούρας 8 (1), Σεγκούρα 10 (1), Αμπόση 14 (1), Παπασταύρου 15.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-30/6)

ΔΑΚ Καρδίτσας 15.00 ΔΕΚΑ-Ολυμπιακός

ΔΑΚ Καρδίτσας 17.30 Περιστέρι-Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Παναθηναϊκός 2 4 2-0 138-82
2. Προμηθέας 2 4 2-0 117-97
3. Ηράκλειο 2 2 0-2 97-127
4. Ηρακλής Κοζ. 2 2 0-2 82-128
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 33
  2. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 28
  3. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 25
  4. Πρέκας (Προμηθέας) 25
  5. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 24
  6. Αβδάλας (Παναθηναϊκός) 23
  7. Ζέρβας (Παναθηναϊκός) 23
  8. Κανατάκης (Ηράκλειο) 21
  9. Βλάσσης (Προμηθέας) 20
  10. Ρουμελιώτης (Προμηθέας) 20
  11. Αθανασόπουλος (Παναθηναϊκός) 19
  12. Τοπάλης (Ηρακλής Κοζάνης) 19
  13. Μουτάφης (Ηράκλειο) 18
  14. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 4
  2. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 3
  3. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 3
  4. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 2
  5. Κανατάκης (Ηράκλειο) 2
  6. Σαραντουλάκης (Ηράκλειο) 2
  7. Μουτάφης (Ηράκλειο) 2
  8. Αδαμόπουλος (Παναθηναϊκός) 2
  9. Παναγιωτόπουλος (Παναθηναϊκός) 2
  10. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 2
  11. Πρέκας (Προμηθέας) 2
  12. Αβδάλας (Παναθηναϊκός) 1
  13. Αθανασόπουλος (Παναθηναϊκός) 1
  14. Ζερβός (Παναθηναϊκός) 1
  15. Πρίφτι (Προμηθέας) 1
  16. Χωματάς (Προμηθέας) 1
  17. Τοπάλης (Ηρακλής Κοζάνης) 1
  18. Βασιλάκης (Ηράκλειο) 1
  19. Σαβουλίδης (Ηράκλειο) 1
  20. Φραντζής (Ηρακλής Κοζάνης) 1

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Περιστέρι 2 4 2-0 137-127
2. Ολυμπιακός 2 3 1-1 169-128
3. ΔΕΚΑ 2 3 1-1 134-116
4. Πρωτέας Σχημ. 2 2 0-2 107-176
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 43
  2. Μαραγκουδάκης (Περιστέρι) 42
  3. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 39
  4. Σεγούρα (Ολυμπιακός) 33
  5. Χαβουτσάς (Περιστέρι) 31
  6. Πατρίκης (ΔΕΚΑ) 29
  7. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 28
  8. Αμπόση (Ολυμπιακός) 26
  9. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 24
  10. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 18
  11. Μπουρνελές (Ολυμπιακός) 18
  12. Πολίτης (Περιστέρι) 18
  13. Παγώνης (Περιστέρι) 17
  14. Πούντος (ΔΕΚΑ) 16
  15. Μεσσηνιώτης (ΔΕΚΑ) 15

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 5
  2. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  3. Σαλταρίκος (Ολυμπιακός) 2
  4. Λάτσης (Ολυμπιακός) 2
  5. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 2
  6. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 2
  7. Παγώνης (Περιστέρι) 2
  8. Πολίτης (Περιστέρι) 2
  9. Αμπόση (Ολυμπιακός) 2
  10. Ντανάσης Αργ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  11. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  12. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 1
  13. Βόγγελης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  14. Σεγούρα (Ολυμπιακός) 1
  15. Σαπλαούρας (Ολυμπιακός) 1
  16. Μαραγκουδάκης (Περιστέρι) 1
  17. Λιοσάτος (Περιστέρι) 1

Σχετικά άρθρα

Απονομές διπλωμάτων και φινάλε στο 2ο ”Μπάσκετ στην Περιφέρεια”! (pics)

pannikolaou

”Μπάσκετ στην Περιφέρεια” με καλεσμένο τον Νίκο Περσίδη! (pics)

pannikolaou

”Μπάσκετ στην Περιφέρεια” με παρουσία Μπουρούση στη Χαλκίδα! (pics)

pannikolaou