ΠΑΙΔΩΝ

Final-8 Παίδων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (3η μέρα)

Με την 3η αγωνιστική, την τελευταία της α’ φάσης, συνεχίστηκε το final-8 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων, που φέτος διεξάγεται στην Καρδίτσα, με τις ομάδες να είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους.

Από τον α’ όμιλο, προκρίθηκαν οι Προμηθέας Πάτρας και Παναθηναϊκός, ενώ από το β’ όμιλο που συμμετέχει και ο Πρωτέας Σχηματαρίου, οι Περιστέρι και Ολυμπιακός, οι οποίοι από μεθαύριο θα δώσουν μάχη για τα μετάλλια!

Αύριο, ο Πρωτέας Σχηματαρίου απέναντι στο Ηράκλειο θα διεκδικήσει την πρόκριση για τις θέσεις 5-6.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 3ης μέρας:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 57-79

Διαιτητές: Παζώλης, Δέλλας

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-22, 30-42, 46-58, 57-79

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (Σκροπολίθας): Βλάσσης 10, Πρίφτι, Αναγνωστόπουλος 2, Στέβοβιτς 12 (1), Ρουμελιώτης 6, Σοϊλεμετζίδης 5 (1), Καούρης 7 (1), Κονδύλης 2,  Πρέκας 5 (1), Χωματάς 7 (1), Τσίρος 1.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σιούτης): Κωνσταντινίδης, Ζερβός 15 (1), Ευαγγελίου 2, Κουστένης 24 (2τρ., 10ρ.), Αδαμόπουλος 6, Αβδάλας 12, Ρημαγμός 6 (1), Αθανασόπουλος 2, Βλάσσης 2, Παναγιωτόπουλος, Μπίνης 3, Ντάψης 7.

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 56-44

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ.-Λεβεντάκος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-11, 28-21, 41-32, 56-44.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Μακράκης, Σπινθουράκης 5 (1), Κανατάκης 10 (2), Γενιτσαρίδης 6 (15ρ.), Σαραντουλάκης 8, Τέιλορ, Βασιλάκης 8 (2), Τζώρτζης, Σαβουλίδης 3 (1), Μουλιανιτάκης, Μουτάφης 16 (2).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 5 (1), Κουζιάκης, Γκατζιούφας, Κηπουρίδης, Τοπάλης 5 (1), Σακκούλας, Πεγιάδης, Μητσιάνης 7, Φραντζής 13, Στιάπης 14 (2), Φαρμάκης, Τσέπουρας.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Παναθηναϊκός 3 6 3-0 217-139
2. Προμηθέας 3 5 2-1 174-176
3. Ηράκλειο 3 4 1-2 153-173
4. Ηρακλής Κοζ. 3 3 0-3 126-184
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 48
  2. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 38
  3. Ζερβός (Παναθηναϊκός) 38
  4. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 35
  5. Αβδάλας (Παναθηναϊκός) 35
  6. Μουτάφης (Ηράκλειο) 34
  7. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 31
  8. Κανατάκης (Ηράκλειο) 31
  9. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 31
  10. Πρέκας (Προμηθέας) 30
  11. Βλάσσης (Προμηθέας) 30
  12. Ρουμελιώτης (Προμηθέας) 26
  13. Αδαμόπουλος (Παναθηναϊκός) 24
  14. Τοπάλης (Ηρακλής Κοζάνης) 24
  15. Στέβοβιτς (Προμηθέας) 21
  16. Φραντζής (Ηρακλής Κοζάνης) 21
  17. Αθανασόπουλος (Παναθηναϊκός) 21

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 6
  2. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 5
  3. Κανατάκης (Ηράκλειο) 4
  4. Μουτάφης (Ηράκλειο) 4
  5. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 3
  6. Πρέκας (Προμηθέας) 3
  7. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 3
  8. Βασιλάκης (Ηράκλειο) 3
  9. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 2
  10. Σαραντουλάκης (Ηράκλειο) 2
  11. Αδαμόπουλος (Παναθηναϊκός) 2
  12. Παναγιωτόπουλος (Παναθηναϊκός) 2
  13. Ζερβός (Παναθηναϊκός) 2
  14. Χωματάς (Προμηθέας) 2
  15. Τοπάλης (Ηρακλής Κοζάνης) 2
  16. Σαβουλίδης (Ηράκλειο) 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΔΕΚΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 77-65

Διαιτητές: Μαραμής-Χατζημπαλίδης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-16, 43-31, 58-48, 77-65

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Αμπαρκιόλας, Κουρουτζίδης 2, Κωνσταντινίδης, Μεσσηνιώτης, Στράντζαλης 6, Πατρίκης 20, Πασχαλίδης 6, Πούντος 14, Καπαγερόπουλος, Σεκερτζής, Λιοτόπουλος 29 (5).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάρλος): Μπουρνελές 5, Αρέστης 2, Σαλταρίκος 3 (1), Σαπλαούρας 5 (1), Σεγκούρα 23 (1), Αμπόση 17, Παπασταύρου 10 (1).

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 78-56

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Αγραφιώτης Γρ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-20, 41-34, 64-52, 78-56.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Σκουφάκης): Καραγκούνης 5 (1), Τζιάλλας, Φουντάς 5 (1), Πολίτης 2, Μαραγκουδάκης 2, Πασχάλης 19 (4), Κολοβός 10, Σταθόπουλος 2, Παλληκαράς 9 (1), Παγώνης 13 (1), Λιοσάτος 7 (1), Χαβουτσάς 4.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 27 (4τρ., 6 ριμπ.), Μπέτα 4, Μπισούκου 2, Χαντζής 21 (3τρ., 14 ριμπ. 7ασ., 6κλ., 4τ.), , Ντανάσης Αργ., Κατσιμήτρος, Τσιώλης 2, Βόγγελης, Ντανάσης Σπ., Σολομωνίδης, Σεφέρης, Χαντζής Γ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Περιστέρι 3 6 3-0 215-183
2. ΔΕΚΑ 3 5 2-1 211-181
3. Ολυμπιακός 3 4 1-2 234-205
4. Πρωτέας Σχημ. 3 3 0-3 163-254
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 72
  2. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 60
  3. Σεγούρα (Ολυμπιακός) 56
  4. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 55
  5. Πατρίκης (ΔΕΚΑ) 49
  6. Μαραγκουδάκης (Περιστέρι) 44
  7. Αμπόση (Ολυμπιακός) 43
  8. Χαβουτσάς (Περιστέρι) 35
  9. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 34
  10. Παγώνης (Περιστέρι) 30
  11. Πούντος (ΔΕΚΑ) 30
  12. Πασχάλης (Περιστέρι) 27
  13. Παλληκαράς (Περιστέρι) 23
  14. Μπουρνελές (Ολυμπιακός) 23
  15. Πολίτης (Περιστέρι) 20

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 9
  2. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 6
  3. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 6
  4. Πασχάλης (Περιστέρι) 4
  5. Σαλταρίκος (Ολυμπιακός) 3
  6. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 3
  7. Παγώνης (Περιστέρι) 3
  8. Λάτσης (Ολυμπιακός) 2
  9. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 2
  10. Πολίτης (Περιστέρι) 2
  11. Αμπόση (Ολυμπιακός) 2
  12. Σεγούρα (Ολυμπιακός) 2
  13. Σαπλαούρας (Ολυμπιακός) 2
  14. Λιοσάτος (Περιστέρι) 2

 

 

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ 

Νέο Καρδίτσας 15.00 3ος  Ηράκλειο-Πρωτέας Σχηματαρίου (Γ3)

Νέο Καρδίτσας 17.30 4ος Ηρακλής Κοζάνης-Ολυμπιακός (Γ4)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ 

Νέο Καρδίτσας 11.00 Ηττημένος Γ3-Ηττημένος Γ4 (Θ. 7-8)

Νέο Καρδίτσας 13.30 Νικητής Γ3-Νικητής Γ4 (Θ. 5-6)

Νέο Καρδίτσας 16.00 Παναθηναϊκός-ΔΕΚΑ (Γ1)

Νέο Καρδίτσας 18.30 Προμηθέας Πατρών-Περιστέρι (Γ2)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 

Νέο Καρδίτσας 13.00 Ηττημένος Γ1-Ηττημένος Γ2 (θ. 3-4)

Νέο Καρδίτσας 15.30 Νικητής Γ1-Νικητής Γ2 (Τελικός)

 

Σχετικά άρθρα

Απέκτησε τον νεαρό Χαρλαβάνη η ΠΑΠΕΛ!

pannikolaou

Stereabasket.gr ετών…7!

pannikolaou

Απονομές διπλωμάτων και φινάλε στο 2ο ”Μπάσκετ στην Περιφέρεια”! (pics)

pannikolaou