FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

Final-8 Παίδων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (1η μέρα)

Ολοκληρώθηκε η 1η μέρα του final-8 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων, που φέτος διεξάγεται στην Καρδίτσα, με τις ομάδες να είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους.

Στον α’ όμιλο, με νίκες ξεκίνησαν οι Προμηθέας Πάτρας και Παναθηναϊκός, ενώ στο β’ όμιλο που συμμετέχει και ο Πρωτέας Σχηματαρίου, νικηφόρο ξεκίνημα έκαναν οι Περιστέρι και ΔΕΚΑ.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 1ης μέρας:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 58-42

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Παπαδόπουλος Χρ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-13, 25-23, 42-37, 58-42

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (Σκροπολίθας): Βλάσσης 12, Πρίφτι 2, Αναγνωστόπουλος, Στέβοβιτς 4, Ρουμελιώτης 10 (11ρ.), Σοϊλεμετζίδης 18 (1τρ., 11ρ.), Καούρης, Κονδύλης, Αποστόλου, Πρέκας 12 (1), Χωματάς, Τσίρος.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 2, Κουζιάκης, Γκατζιούφας, Κηπουρίδης, Τοπάλης 13 (1), Σακκούλας, Πεγιάδης, Μητσιάνης 13 (2), Φραντζής, Στιάπης 14 (3), Φαρμάκης, Τσέπουρας.

 

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 68-42

Διαιτητές: Ξέρας-Αγραφιώτης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-10, 39-20, 52-33, 68-42

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σιούτης): Κωνσταντινίδης, Ζερβός 14, Ευαγγελίου, Κουστένης 12 (1), Αδαμόπουλος 7, Αβδάλας 17 (1), Ρημαγμός 4, Αθανασόπουλος 8 (1), Βλάσσης, Παναγιωτόπουλος 2, Μπίνης 2, Ντάψης 2.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Μακράκης, Σπινθουράκης 2, Κουγιουμουτζής 9, Κανατάκης 4, Γενιτσαρίδης 18 (2τρ, 16ρ.), Σαραντουλάκης, Τέιλορ, Βασιλάκης 5 (1), Τζώρτζης, Σαβουλίδης, Μουλιανιτάκης, Μουτάφης 4.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-29/6)

ΔΑΚ Καρδίτσας 16.00 Ηράκλειο-Προμηθέας Π.

ΔΑΚ Καρδίτσας 18.30 Ηρακλής Κοζάνης-Παναθηναϊκός

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΔΕΚΑ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 83-58

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Λεβεντάκος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-14, 50-23, 70-38, 83-58.

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης-Ντάγιος): Αμπάρκιολας, Κουρουτζίδης, Κωνσταντινίδης, Μεσσηνιώτης 9, Στράντζαλης 8, Πατρίκης 18, Πασχαλίδης 11, Πούντος 14, Ιωαννίδης 2, Καπαγερόπουλος 4, Σεκερτζής 2, Λιοτόπουλος 15.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 14 (3), Μπέτα 6, Μπισούκου 2, Χαντζής Κ. 22 (1), Ντανάσης Αργ. 3 (1), Κατσιμήτρος, Τσιώλης 6 (1), Βόγγελης 5, Ντανάσης Σπ., Σολομωνίδης, Σεφέρης, Χαντζής Γ.

 

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 76-79

Διαιτητές: Γερακίνης-Δέλλας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-19, 43-39, 62-61, 76-79.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάρλος): Μπουρνελές 6, Νικολαϊδης 15 (2), Αγγελόπουλος, Αρέστης 9, Λάτσης, Ολύμπιος 2, Χρυσοφάκης, Σαλταρίκος, Σαπλαούρας, Σεγούρα 23, Αμπόση 12 (1), Παπασταύρου 9 (2).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Δελή): Καράγκουτης, Τζιάλλας, Φούντας, Πολίτης 13 (1), Μαραγκουδάκης 24, Πασχάλης 4, Κολοβός 2 Σταθόπουλος, Παλληκαράς 6, Παγώνης 13 (2), Λιοσάτος, Χαβουτσάς 17.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-29/6)

Νέο Καρδίτσας Περιστέρι-ΔΕΚΑ

Νέο Καρδίτσας Πρωτέας Σχηματαρίου-Ολυμπιακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. Παναθηναϊκός 1 2 1-0 68-42
2. Προμηθέας 1 2 1-0 58-42
3. Ηρακλής Κοζ. 1 1 0-1 42-58
4. Ηράκλειο 1 1 0-1 42-68
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 18
  2. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 18
  3. Αβδάλας (Παναθηναϊκός) 17
  4. Ζέρβας (Παναθηναϊκός) 14
  5. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 14
  6. Τοπάλης (Ηρακλής Κοζάνης) 13
  7. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 13
  8. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 12
  9. Πρέκας (Προμηθέας) 12
  10. Βλάσσης (Προμηθέας) 12
  11. Ρουμελιώτης (Προμηθέας) 10

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 3
  2. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 2
  3. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 2
  4. Αβδάλας (Παναθηναϊκός) 1
  5. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 1
  6. Αθανασόπουλος (Παναθηναϊκός) 1
  7. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 1
  8. Πρέκας (Προμηθέας) 1
  9. Τοπάλης (Ηρακλής Κοζάνης) 1
  10. Βασιλάκης (Ηράκλειο) 1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1. ΔΕΚΑ 1 2 1-0 83-58
2. Περιστέρι 1 2 1-0 79-76
3. Ολυμπιακός 1 1 0-1 76-79
4. Πρωτέας Σχημ. 1 1 0-1 58-83
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Μαραγκουδάκης (Περιστέρι) 24
  2. Σεγούρα (Ολυμπιακός) 23
  3. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 22
  4. Πατρίκης (ΔΕΚΑ) 18
  5. Χαβουτσάς (Περιστέρι) 17
  6. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 15
  7. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 15
  8. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 14
  9. Πούντος (ΔΕΚΑ) 14
  10. Πολίτης (Περιστέρι) 13
  11. Παγώνης (Περιστέρι) 13
  12. Αμπόση (Ολυμπιακός) 12
  13. Πασχαλίδης (ΔΕΚΑ) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  2. Νικολαϊδης (Ολυμπιακός) 2
  3. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 2
  4. Παγώνης (Περιστέρι) 2
  5. Πολίτης (Περιστέρι) 1
  6. Αμπόση (Ολυμπιακός) 1
  7. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  8. Ντανάσης Αργ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1
  9. Τσιώλης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 1

 

Σχετικά άρθρα

Ο Γιάννης Γκρινιάρης στον Κάδμο!

pannikolaou

Ο Βασίλης Θανάσαινας ξανά στον Κάδμο!

pannikolaou

Στις 24 Σεπτεμβρίου η 1η αγωνιστική στο κύπελλο ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou