ΠΑΙΔΩΝ

Final-8 Παίδων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (4η μέρα)

Με τους πρώτους αγώνες κατάταξης για τις θέσεις 5-8 ξεκίνησε την Παρασκευή η δεύτερη φάση του final-8, με τον Πρωτέα Σχηματαρίου να γνωρίζει την ήττα από το Ηράκλειο και αύριο πλέον να διεκδικεί την 7η θέση απέναντι στον Ηρακλή Κοζάνης.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου με το οποίο ολοκληρώνεται το Πανελλήνιο πρωτάθλημα:

ΘΕΣΕΙΣ 5-8

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 72-41

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-10, 30-20, 57-36, 72-41.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Μακράκης): Μακράκης 5 (1), Σπινθουράκης 5, Κανατάκης 2, Γενιτσαρίδης 27 (5), Σαραντουλάκης, Τέιλορ, Βασιλάκης 9 (1), Τζώρτζης 2, Σαβουλίδης 6, Μουλιανιτάκης 2, Μουτάφης 14 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 10, Μπέτα 3, Μπισούκου, Χαντζής Κ.16 (1 τριπ., 21 ριμπ.), Ντανάσης Αργ. 2, Κατσιμήτρος, Τσιώλης 1, Βόγγελης 9 (2), Ντανάσης Σπ., Σολομωνίδης, Σεφέρης, Χαντζής Γ.

 

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 54-77

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Αγραφιώτης Γρ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-22, 26-34, 39-53, 54-77

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 14 (2), Κουζιάκης, Γκατζιούφας, Κηπουρίδης, Τοπάλης 2, Σακκούλας, Πεγιάδης, Μητσιάνης 7 (1τρ., 15ρ.), Φραντζής 12 (10ρ.), Στιάπης 18 (2), Φαρμάκης 1, Τσέπουρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπάρλος): Μπουρνελές 18 (3), Αγγελόπουλος 2, Αρέστης 9, Σαλταρίκος 5 (1), Σαπλαούρας 13 (3), Σεγκούρα 2, Αμπόση 8 (13ρ.), Παπασταύρου 20 (4τρ., 11ρ.).

 

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ (5-8)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ 

Ηράκλειο-Πρωτέας Σχηματαρίου 72-41

Ηρακλής Κοζάνης-Ολυμπιακός 54-77

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ 

Νέο Καρδίτσας 11.00 Ηράκλειο-Ολυμπιακός (Θ. 5-6)

Νέο Καρδίτσας 13.00 Πρωτέας Σχηματαρίου-Ηρακλής Κοζάνης (Θ. 7-8)

Νέο Καρδίτσας 16.00 Παναθηναϊκός-ΔΕΚΑ (Γ1)

Νέο Καρδίτσας 18.30 Προμηθέας Πατρών-Περιστέρι (Γ2)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 

Νέο Καρδίτσας 13.00 Ηττημένος Γ1-Ηττημένος Γ2 (θ. 3-4)

Νέο Καρδίτσας 15.30 Νικητής Γ1-Νικητής Γ2 (Τελικός)

 

  • Δείτε παρακάτω τον συγκεντρωτικό πίνακα των σκόρερς με τους παίκτες όλων των ομάδων.
ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 76
  2. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 72
  3. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 65
  4. Σεγούρα (Ολυμπιακός) 58
  5. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 58
  6. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 54
  7. Αμπόση (Ολυμπιακός) 51
  8. Πατρίκης (ΔΕΚΑ) 49
  9. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 49
  10. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 48
  11. Μουτάφης (Ηράκλειο) 48
  12. Μαραγκουδάκης (Περιστέρι) 44
  13. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 42
  14. Μπουρνελές (Ολυμπιακός) 41
  15. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 38
  16. Ζερβός (Παναθηναϊκός) 38
  17. Αβδάλας (Παναθηναϊκός) 35
  18. Χαβουτσάς (Περιστέρι) 35
  19. Κανατάκης (Ηράκλειο) 33
  20. Φραντζής (Ηρακλής Κοζάνης) 33

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 9
  2. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 8
  3. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 7
  4. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 7
  5. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 7
  6. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 6
  7. Μουτάφης (Ηράκλειο) 5
  8. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 5
  9. Σαπλαούρας (Ολυμπιακός) 5
  10. Σαλταρίκος (Ολυμπιακός) 4
  11. Κανατάκης (Ηράκλειο) 4
  12. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 4
  13. Βασιλάκης (Ηράκλειο) 4
  14. Πασχάλης (Περιστέρι) 4
  15. Αργυρόπουλος (Ηρακλής Κοζάνης) 3
  16. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 3
  17. Πρέκας (Προμηθέας) 3
  18. Βόγγελης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 3
  19. Μπουρνελές (Ολυμπιακός) 3
  20. Παγώνης (Περιστέρι) 3
  • Οι παίκτες των ομάδων Ολυμπιακός, Ηράκλειο, Ηρακλής Κοζάνης, Πρωτέας Σχηματαρίου έχουν ένα αγώνα περισσότερο.

 

Σχετικά άρθρα

Stereabasket.gr ετών…7!

pannikolaou

Απονομές διπλωμάτων και φινάλε στο 2ο ”Μπάσκετ στην Περιφέρεια”! (pics)

pannikolaou

”Μπάσκετ στην Περιφέρεια” με καλεσμένο τον Νίκο Περσίδη! (pics)

pannikolaou