FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

Final-8 Παίδων: Αποτελέσματα-βαθμολογίες-σκόρερς (6η μέρα)-Πρωταθλήτρια η ΔΕΚΑ!

Με τη διεξαγωγή της 6ης και τελευταίας μέρας, ολοκληρώθηκε το 49ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων, που φέτος έγινε με τη μορφή final-8 στην Καρδίτσα, με τη ΔΕΚΑ να είναι ο φετινός πρωταθλητής κερδίζοντας σε ένα συγκλονιστικό τελικό στην παράταση τον Προμηθέα Πάτρας με 81-74!

Για την 3η-4η θέση, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 64-63 το Περιστερι και πήρε την 3η θέση!

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα, την τελική κατάταξη και τον πίνακα των σκόρερς:

ΘΕΣΕΙΣ 3-4

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 64-63

Διαιτητές: Μαραμής-Δέλλας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-17, 33-25, 51-48, 64-63

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σιούτης): Κωνσταντινίδης, Ζερβός 11, Ευαγγελίου, Κουστένης 10 (2), Αδαμόπουλος 4, Αβδάλας 29 (3), Αθανασόπουλος 6, Βλάσσης, Παναγιωτόπουλος, Μπίνης, Ντάψης 4.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Σκουφάκης): Τζιάλλας, Πολίτης 2, Μαραγκουδάκης 22 (1), Πασχάλης 7 (1), Κολοβός 6, Σταθόπουλος, Παλληκαράς  6(2), Παγώνης 8 (2), Λιοσάτος 3 (1), Χαβουτσάς 9.

 

ΘΕΣΕΙΣ 1-2

ΔΕΚΑ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 81-74

Διαιτητές: Γερακίνης-Χατζημπαλίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14, 26-35, 51-58, 71-71 (καν. διάρκεια), 81-74.

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης): Κουρουτζίδης, Μεσσηνιώτης 4, Στράντζαλης 2, Πατρίκης 19, Πασχαλίδης, Πούντος 12 (2), Καπαγερόπουλος 4, Λιοτόπουλος 40 (2).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ (Σκροπολίθας): Βλάσσης 23 (5), Πρίφτι, Αναγνωστόπουλος, Στέβοβιτς, Ρουμελιώτης 5, Σοϊλεμετζίδης 19 (2), Καούρης, Κονδύλης, Αποστόλου 4, Πρέκας 21 (5), Χωματάς, Τσίρος 2.

 

ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ 49ου ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 
  1. ΔΕΚΑ
  2. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
  3. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
  4. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
  6. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
  7. ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
  8. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

ΣΚΟΡΕΡΣ
  1. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 138
  2. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 101
  3. Σεγούρα (Ολυμπιακός) 86
  4. Αβδάλας (Παναθηναϊκός) 85
  5. Μαραγκουδάκης (Περιστέρι) 85
  6. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 83
  7. Πατρίκης (ΔΕΚΑ) 81
  8. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 77
  9. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 76
  10. Βλάσσης (Προμηθέας) 69
  11. Πρέκας (Προμηθέας) 67
  12. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 63
  13. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 60
  14. Αμπόση (Ολυμπιακός) 59
  15. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 55
  16. Χαβουτσάς (Περιστέρι) 54
  17. Μουτάφης (Ηράκλειο) 54
  18. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 54
  19. Πούντος (ΔΕΚΑ) 51
  20. Μπουρνελές (Ολυμπιακός) 49
  21. Ζερβός (Παναθηναϊκός) 49

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ
  1. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 11
  2. Λιοτόπουλος (ΔΕΚΑ) 11
  3. Στιάπης (Ηρακλής Κοζάνης) 10
  4. Χαντζής Κ. (Πρωτέας Σχηματαρίου) 10
  5. Παπασταύρου (Ολυμπιακός) 9
  6. Πρέκας (Προμηθέας) 8
  7. Βλάσσης (Προμηθέας) 7
  8. Γενιτσαρίδης (Ηράκλειο) 7
  9. Σαπλαούρας (Ολυμπιακός) 7
  10. Σοϊλεμετζίδης (Προμηθέας) 7
  11. Κουστένης (Παναθηναϊκός) 7
  12. Αβδάλας (Παναθηναϊκός) 6
  13. Παγώνης (Περιστέρι) 6
  14. Μουτάφης (Ηράκλειο) 5
  15. Μητσιάνης (Ηρακλής Κοζάνης) 5
  16. Πασχάλης (Περιστέρι) 5
  17. Σαλταρίκος (Ολυμπιακός) 4
  18. Μπουρνελές (Ολυμπιακός) 4
  19. Κανατάκης (Ηράκλειο) 4
  20. Βασιλάκης (Ηράκλειο) 4
  21. Αργυρόπουλος (Ηρακλής Κοζάνης) 4

Σχετικά άρθρα

Απέκτησε τον νεαρό Χαρλαβάνη η ΠΑΠΕΛ!

pannikolaou

Κλήρωση Γ’ Εθνική: ΓΑΣ Άμφισσας-Παραμυθιά για την 1η αγωνιστική!

pannikolaou

Κλήρωση Β’ Εθνική: Έσπερος Λαμίας-Ολυμπιακός Βόλου στην πρεμιέρα!

pannikolaou