FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 82-43

Νέα νίκη για την ΑΕΕΠ Χαλκίδας στην κατηγορία εφήβων, αυτή τη φορά απέναντι στην Α.Ε.Ν. Αρτάκης με 82-43, με τους γηπεδούχους να επικρατούν δίκαια, έχοντας καθαρό προβάδισμα στο σκορ από το ξεκίνημα του παιχνιδιού.

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας προηγήθηκε με 48-10 στο ημίχρονο, με την Α.Ε.Ν. Αρτάκης που παίζει στο πρωτάθλημα εφήβων κυρίως με παίδες, να βελτιώνει την εικόνα της στο β’ ημίχρονο, με το τελικό σκορ της συνάντησης να είναι 82-43.

Δεμερτζής (25) και Κ. Δάγκουλας (16) οι πρώτοι σκόρερς των δύο ομάδων.

Διαιτητές: Αποστόλου-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-7, 48-10, 67-37, 82-43.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τσαούσης-Μιχαήλ): Ρουμπής 14, Καπετάνιος 5 (1), Δεμερτζής 25, Ροποτός, Σβώλος 9, Τσάλας, Οικονόμου 3, Βούγκας, Γιαννουρής 6, Ντόβρος 1, Καρράς 12, Μερδίτης 7 (1).

Α.Ε.Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Στεφανίδης): Δήσος, Αφένδρας 3, Οικονομίδης 1, Τρίκκας, Στεφανίδης 6 (1), Γραμματικόγιαννης, Βογιατζής 4, Αλεξανδρής, Δάγκουλας Γ. 13 (1), Κονόμι, Χαραλαμπίδης, Δάγκουλας Κ. 16 (1).

• Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.