ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Πρωτέας Σχηματαρίου-Άρης Θήβας 58-67

Ο Άρης Θήβας νίκησε με 67-58 εκτός έδρας τον Πρωτέα Σχηματαρίου, πετυχαίνοντας το 2/2 στο φετινό πρωτάθλημα παίδων!

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πρωτέας ήταν μπροστά στο σκορ για να κλείσει το α’ 20λεπτο στο +4 (31-27).

Στη γ’ περίοδο ο Άρης ανέβασε αισθητά την απόδοσή του, πέτυχε επιμέρους σκορ 8-28 για να προσπεράσει με 39-55 και να επικρατήσει με τελικό σκορ 58-67.

Διαιτητές: Χατζής-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-11, 31-27, 39-55, 58-67.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Τιφαρίκης 9, Κατσιμήτρος 19 (4), Παπαγερωργίου, Μπακογιάννης, Μάλλιαρης, Παναγιωτάκης, Κονοσπύρης 9, Ντανάσης 2, Σολομωνίδης Ρ. 8, Χαντζής Γ. 11.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Γερμανός): Τσερέπας 11, Κατσαρής, Παπαευθυμίου 23, Δούσης, Μπόγρης, Σταθόπουλος, Σούτας 9, Φίλης 2, Ομέρι 3, Σοφός 4, Μαργέτης, Πανάγου 15.