Uncategorized

Σήμερα η κλήρωση στο U-21 με τη συμμετοχή ΑΓΕ Χαλκίδας, Αίαντα Αυλίδας και Πρωτέα Σχηματαρίου

Σήμερα στις 13:00 θα πραγματοποιηθεί στα γραφεία της ΕΟΚ η κλήρωση για το πρωτάθλημα U-21, στο οποίο συμμετέχουν και τρεις ομάδες από την ΕΣΚΑΣΕ, οι ΑΓΕ Χαλκίδας, Αίαντας Αυλίδας και Πρωτέας Σχηματαρίου.

Οι τρεις ομάδες συμμετέχουν σε διαφορετικούς ομίλους, με αντιπάλους κυρίως ομάδες από την Αθήνα.

Συνολικά συμμετέχουν 66 σωματεία σε ένα πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί για πρώτη φορά την αγωνιστική περίοδο 2022-23. Συνολικά, έχουν καταρτιστεί 4 όμιλοι για τον Βορρά και 4 όμιλοι για τον Νότο. Η έναρξη του πρωταθλήματος έχει οριστεί για τις 19/10/2022.

Αναλυτικά οι όμιλοι:

ΝΟΤΟΣ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΓΕ Χαλκίδος  

2. ΓΣ Κορωπίου

3. ΓΑΟ Κουκουβάουνων

4. ΑΕ Ν. Κηφισιάς

5. ΑΟ Αγ. Νικολάου Παλλήνης

6. Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών

7. ΓΣ Γλυκών Νερών

8. Εκπαιδευτήρια Πλάτων

9. ΑΟ Άρης Πετρούπολης

 

ΝΟΤΟΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

1. Πρωτέας Σχηματαρίου

2. ΑΟ Τρίτων

3. Eurohoops Academy Λεόντειος

4. Πανιώνιος ΓΣΣ

5. Προοδευτική Νεολαία

6. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

7. ΓΣ Περιστερίου

8. ΑΟ Καρέα

9. ΚΟ Χολαργού

 

ΝΟΤΟΣ 3ος ΟΜΙΛΟΣ

1. ΑΜΣ Ολυμπία Αργολίδας

2. Ενωση Ιλίου/Εύνικος

3. Πανελλήνιος ΓΣ

4. ΓΣ Αγ. Αναργύρων

5. Northeast 21*

6. ΓΣ Προμηθέας Χαλανδρίου

7. ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου

8. ΑΓΣ Οίον Αγ. Στεφάνου

9. ΓΑΣ Κορυδαλλός Πήγασος

 

ΝΟΤΟΣ 4ος ΟΜΙΛΟΣ

1. Αίαντας Αυλίδας

2. Κύμη/Ανάδραση Λαυρίου

3. ΓΣ Περάματος Ερμής

4. ΓΣ Κηφισιάς

5. ΔΑΣ Δραπετσώνας

6. South BC Αλίμου

7. ΑΟ Φιλοθέης

8. Ίκαρος Καλ./Μίλων

9. ΑΟΝΑ Αργυρούπολης

*Northest 21:  ΚΑΠ – ΑΟ Κρόνος Γέρακα – ΑΟΚ Ακαδημία Αθηνών – ΑΣ Ολυμπιάδα Παπάγου

 

ΒΟΡΡΑΣ 1ος ΟΜΙΛΟΣ 

1. ΠΑΣ Γιάννινα

2. Βίκος ΑΣΙ

3. Ιόνιος ΑΣ

4. ΑΣΙ Αστράκα

5. ΠΣ Τρικάλων

6. Σύμπραξη ΕΣΚΑΗ *

 

ΒΟΡΡΑΣ 2ος ΟΜΙΛΟΣ 

1. ΚΑΟΧ Πευκοχωρίου/Διγενής Λακκώματος

2. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

3. ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά

4. ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικό

5. ΑΠΟ Θερμαϊκός Θέρμης

6. ΓΣ Μέγας Αλέξανδρος

7. ΑΕΣ Μετεώρων Πολίχνης

8. ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων

 

ΒΟΡΡΑΣ 3ος ΟΜΙΛΟΣ 

1. ΑΣ Κένταυρος Καλλικράτειας

2. ΜΑΠΟ Κεραυνός Ωραιοκάστρου

3. ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός

4. ΜΕΝΤ

5. ΜΑΣ Αετός

6. ΑΕΣΝ Μ. Αλέξανδρος Εχέδωρου

7. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

8. ΠΣ Ευκαρπίας

 

ΒΟΡΡΑΣ 4ος ΟΜΙΛΟΣ 

1 ΓΣ Ίκαροι Σερρών**

2. ΑΣ Αετός Φιλύρου

3. ΑΣ Όλυμπος Ελ. Κορ. Ευόσμου

4. ΑΣ Αετοί Πολίχνης

5. ΧΑΝΘ

6. Σταυρούπολη ΕΚ

7. Ελληνική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης

8. ΑΣ Ασβεστοχωρίου Θεσσαλονίκης

*Σύμπραξη ΕΣΚΑΗ:  ΑΣΠ Προμηθέας – ΑΟ Αίολος Αγυιάς – ΑΣ Απόλλων Πατρών – ΑΟ Γλαύκος – Έσπερος ΑΟΠΑ

**ΓΣ Ίκαροι Σερρών:  ΓΣ Σερρών 2017 – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

Σχετικά άρθρα

Τίμησαν τον Σωτήρη Γερμανό για την προσφορά του στο μπάσκετ της Θήβας

pannikolaou

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Αίαντας Αυλίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας Α’ 28-77

pannikolaou

Retro: 19/4/84 Φιλικό Εφήβων Ελλάδα-Σοβιετική Ένωση 71-89 στη Θήβα!

pannikolaou