ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Άρης Θήβας-Αλίαρτος 43-70

Πολύ καλή εμφάνιση και εκτός έδρας νίκη για την Αλίαρτο, που επικράτησε στο κλειστό της Θήβας του Άρη με 70-43 για την κατηγορία εφήβων.

Στο πρώτο 10λεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Άρη να έχει το προβάδισμα (18-16), αλλά στη συνέχεια η Αλίαρτος, που είχε 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ανέβασε ρυθμό, ξέφυγε στο ημίχρονο με 25-40, για να ανοίξει και άλλο τη διαφορά στη συνέχεια, φτάνοντας στο τελικό 43-70.

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-16, 25-40, 33-52, 43-70.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Γερμανός-Σαμιώτης): Τσερέπας 2, Φίλος, Μαργαρίτης 5, Κούσπαρης, Κουτρουλάρας 1, Σούτας 5, Ματθαίος 6 (2), Λαλιώτης 8, Μπόκος 10, Πανάγου, Μπαλαντίνης 2, Λουϊζος 4.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Βλαχογιάννης-Σταγκίδης): Κατσιμίχας 13 (1), Τζανόπουλος Ε. 3 (1), Τζαβαρίνης 13, Μπεζαϊτης 2, Τζανόπουλος Τ. 15 (1), Αρβανίτης 4, Κοβός 2, Αντωνίου 16 (1), Λιγομενίδης, Παλιογιάννης 2, Λάζαρης.