FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Πρωτέας Σχηματαρίου-Άρης Θήβας 80-50

Ο Πρωτέας Σχηματαρίου έπαιξε καλό μπάσκετ κατά διαστήματα και έφτασε δίκαια στη νίκη με τελικό σκορ 80-50 απέναντι στον Άρη Θήβας, στην πρεμιέρα του εφηβικού πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο στο πρώτο 10λεπτο (19-19), με τον Πρωτέα να κάνει ένα πολύ καλό β’ 10λεπτο ξεφεύγοντας στο ημίχρονο με +19 πόντους (47-28).

Στο β’ ημίχρονο η διαφορά έπαιζε σε αυτά τα επίπεδα, με τους γηπεδούχους να φτάνουν στη νίκη με τελικό σκορ 80-50.

Ο Χαντζής με 35 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, ενώ από τον Άρη ο Μπόκος σημείωσε 18 πόντους.

Διαιτητής: Σπυρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 47-28, 62-35, 80-50.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Τυφαρίκης, Μπελιάς Δ. 6, Μπέτα 12, Χαντζής Κ. 35 (2), Ντανάσης 3, Κατσιμήτρος 3 (1), Φαφούτης 2, Σεφέρης Β., Τσιώλης 6, Χαλάτσης 13.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Γερμανός): Τσερέπας, Σούτας, Μαργαρίτης 6, Φίλος 3, Κουτρουλάρας 6 (2), Ματθαίος 5, Λαλιώτης 11, Μπόκος 18, Πανάγου, Μπαλαντίνης, Λουϊζος 1.