FEATURED ΚΥΠΕΛΛΟ

Κύπελλο ΕΣΚΑΣΕ: Απόλλων Λιβαδειάς-Άρης Θήβας 88-72

Ο Απόλλων Λιβαδειάς έπιασε πολύ καλή απόδοση ιδίως στην τελευταία περίοδο, κέρδισε τον Άρη Θήβας με το ευρύ 88-72 και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΣΚΑΣΕ, παίρνοντας πλέον…θέση στην κλήρωση της Δευτέρας!

Η ομάδα της Λιβαδειάς παρουσιάστηκε καλύτερη από τον Άρη, είχε λύσεις κυρίως από την περιφέρεια και με ένα πολύ καλό δ’ 10λεπτο όπου έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 30-15, πήρε τη νίκη-πρόκριση με τελικό σκορ 88-72!

Οι γηπεδούχοι ήταν εύστοχοι από την περιφέρεια, πετυχαίνοντας 11 τρίποντα με καλά ποσοστά, με τους Βέλλιο και Ντάλλη να σημειώνουν από 18 πόντους.

Από τον Άρη Θήβας πρώτος σκόρερ ήταν ο Βουρτζούμης με 14 πόντους.

Από τον Απόλλωνα Λιβαδειάς απουσίαζαν οι Μαντζιώρης, Γίτσας και από τον Άρη οι Παναγιωτίδης, Κανινής.

Διαιτητές: Ντάνος-Κοτσιμπός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-18, 36-37, 58-57, 88-72.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Λεοντίου 12 (3), Βέλλιος 18 (4), Σκοτίδας 2, Τερματζίδης 10 (2), Κωτσαδάμ Λ.Α. 2, Πιπινής, Μακρής 5 (1),  Γέρος Κ. 2, Τσώνης 2, Ντάλλης 18 (2), Καγιάς 9, Θεοδώρου 8.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας): Καραδόπουλος 11 (1), Βουρτζούμης 14 (4), Τσοπανέλης 2, Σκυριανός 8 (2), Χαρατσής 10, Κουτρουλάρας, Μπόκος 3 (1), Στρατέλος 5, Χάλιος 7, Πανδής 10, Παπαποστόλου, Παγώνης 2.