B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ Α2 Β' ΕΘΝΙΚΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ Γ ΕΣΚΑΣΕ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΦΗΒΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΡΙΤΕΣ ΠΑΙΔΩΝ

Eurobasket 2022: Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις!

Το Eurobasket 2022 ξεκινάει σήμερα με την Εθνική Ελλάδας να έχει υψηλές βλέψεις για διάκριση και γιατί όχι, να φτάσει μέχρι το τέλος της διαδρομής!

Από σήμερα και για 18 μέρες, μια μπασκετική πανδαισία θα κατακλύσει τις οθόνες των τηλεοράσεων, με τους αγώνες να μεταδίδονται από την ΕΡΤ-1 και την ΕΡΤ-3.

Δείτε παρακάτω το αναλυτικό πρόγραμμα μεταδόσεων των αγώνων της Εθνικής Ανδρών, αλλά και των 23 ακόμα ομάδων που συμμετέχουν στη φετινή διοργάνωση.

ΠΕΜΠΤΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
14:30 Ισπανία – Βουλγαρία (ΕΡΤ3)
15:30 Βοσνία – Ουγγαρία
17:15 Τουρκία – Μαυροβούνιο
18:15 Σλοβενία – Λιθουανία (ΕΡΤ1)
20:00 Βέλγιο – Γεωργία (ΕΡΤ3)
21:30 Γαλλία – Γερμανία (ΕΡΤ1)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
15:00 Ισραήλ – Φινλανδία
15:15 Ουκρανία – Μεγάλη Βρετανία (ΕΡΤ3)
18:00 Κροατία – Ελλάδα (ΕΡΤ1)
18:30 Πολωνία – Τσεχία
22:00 Ιταλία – Εσθονία (ΕΡΤ1)
22:00 Σερβία – Ολλανδία

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
14:30 Μαυροβούνιο – Βέλγιο
15:00 Φινλανδία – Πολωνία
15:15 Μεγάλη Βρετανία – Κροατία (ΕΡΤ3)
15:30 Γερμανία – Βοσνία
17:15 Βουλγαρία – Τουρκία
18:00 Εσθονία – Ουκρανία (ΕΡΤ1)
18:30 Τσεχία – Σερβία
18:45 Λιθουανία – Γαλλία
20:00 Γεωργία – Ισπανία (ΕΡΤ3)
21:30 Ουγγαρία – Σλοβενία
22:00 Ελλάδα – Ιταλία (ΕΡΤ1)
22:00 Ολλανδία – Ισραήλ

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
14:30 Βουλγαρία – Μαυροβούνιο
15:30 Λιθουανία – Γερμανία (ΕΡΤ3)
17:15 Ισπανία – Βέλγιο (ΕΡΤ1)
18:45 Σλοβενία – Βοσνία (ΕΡΤ3)
20:00 Τουρκία – Γεωργία
21:30 Γαλλία – Ουγγαρία (ΕΡΤ3)

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
15:00 Πολωνία – Ισραήλ
15:15 Κροατία – Εσθονία (ΕΡΤ3)
18:00 Μεγάλη Βρετανία – Ελλάδα (ΕΡΤ1)
18:30 Τσεχία – Ολλανδία
22:00 Ουκρανία – Ιταλία (ΕΡΤ1)
22:00 Σερβία – Φινλανδία (ΕΡΤ3)

ΤΡΙΤΗ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
14:30 Βέλγιο – Τουρκία
15:00 Ολλανδία – Πολωνία
15:15 Εσθονία – Μεγάλη Βρετανία (ΕΡΤ3)
15:30 Βοσνία – Γαλλία
17:15 Μαυροβούνιο – Ισπανία
18:00 Ελλάδα – Ουκρανία (ΕΡΤ1)
18:15 Ουγγαρία – Λιθουανία
18:30 Φινλανδία – Τσεχία
20:00 Γεωργία – Βουλγαρία (ΕΡΤ3)
21:30 Γερμανία – Σλοβενία
22:00 Ιταλία – Κροατία (ΕΡΤ1)
22:00 Ισραήλ – Σερβία (ΕΡΤ3)

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
14:30 Τουρκία – Ισπανία (ΕΡΤ3)
15:30 Λιθουανία – Βοσνία (16:30 με LIVE Delay μίας ώρας, ΕΡΤ3)
17:15 Βουλγαρία – Βέλγιο
18:15 Γαλλία – Σλοβενία (ΕΡΤ1)
20:00 Γεωργία – Μαυροβούνιο
21:30 Ουγγαρία – Γερμανία (ΕΡΤ1)

ΠΕΜΠΤΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
15:00 Φινλανδία – Ολλανδία
15:15 Κροατία – Ουκρανία (ΕΡΤ3)
18:00 Εσθονία – Ελλάδα (ΕΡΤ1)
18:30 Τσεχία – Ισραήλ
22:00 Μεγάλη Βρετανία – Ιταλία
22:00 Σερβία – Πολωνία (ΕΡΤ1)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ: ΡΕΠΟ


ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
13:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Β – 3Α)
15:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Α – 4Β)
19:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Β– 4Α)
21:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Α – 3Β)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
13:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Γ – 4Δ)
15:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Δ – 3Γ)
19:00 Αγώνας για τη φάση των «16» (2Γ – 3Δ)
21:45 Αγώνας για τη φάση των «16» (1Δ – 4Γ)

12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ: ΡΕΠΟ


ΤΡΙΤΗ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
18:15 Προημιτελικός
21:30 Προημιτελικός

ΤΕΤΑΡΤΗ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
18:15 Προημιτελικός
21:30 Προημιτελικός

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
18:15 Ημιτελικός
21:30 Ημιτελικός

ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ
18:15 Μικρός τελικός
21:30 Τελικός

*Τα κανάλια μετάδοσης των αγώνων μετά τη φάση των ομίλων θα ανακοινωθούν εκ νέου  από την ΕΡΤ. 

Σχετικά άρθρα

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου (photo album)

pannikolaou

Κύπελλο: Αστέρας Αλιβερίου-ΓΑΣ Βασιλικού 65-47

pannikolaou

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου 42-25

pannikolaou