FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (3η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 3ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σάββατο 29 Οκτωβρίου το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ, με αναμετρήσεις που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες!

Η μεγάλη έκπληξη έγινε στο ΔΑΚ Χαλκίδας με την ΧΒΑ να ΄΄μιλάει” η εμπειρία της παίρνοντας δίκαια τη νίκη απέναντι στην ΑΓΕ Χαλκίδας με 73-67!

Στο τοπικό ντέρμπι της Θήβας ο Κάδμος νίκησε εύκολα τον Άρη Θήβας με 74-50, ενώ ο Λοκρός έκανε το 2/2 κερδίζοντας μέσα στην Ιτέα με 69-78, με καταιγισμό τριπόντων!

Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας με τον Καπετάνιο να πετυχαίνει τρία τρίποντα προς το τέλος του αγώνα πέρασε νικηφόρα από το Βασιλικό με 67-76, που με τη σειρά του δεν έχει γευθεί ακόμα τη χαρά της νίκης.

Ο Κένταυρος Λιβαδειάς έκανε το 3 στα 3 κερδίζοντας τον Τελεθριακό στο ρελαντί με 68-56, ενώ εύκολη νίκη και επίσης το 3 στα 3 πέτυχε και το Α.Ε. Καρύστου, που επικράτησε του Απόλλωνα Λιβαδειάς πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 89-80.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και ο πίνακας των σκόρερς μετά την 3η αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)

ΧΒΑ-ΑΓΕ Χαλκίδας 73-67

Κένταυρος Λιβαδειάς-Τελεθριακός 68-56

Κάδμος-Άρης Θήβας 74-50

Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Λιβαδειάς 89-80

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 67-76

Γ.Σ. Ιτέας-Λοκρός 69-78

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-5/11)

Τελεθριακός-ΧΒΑ

Άρης Θήβας-Κένταυρος Λιβαδειάς

Απόλλων Λιβαδειάς-Κάδμος

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Α.Ε. Καρύστου

Λοκρός-ΓΑΣ Βασιλικού

ΑΓΕ Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ρεπό: Γ.Σ. Ιτέας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 3 6 227-163 3-0
2 Κένταυρος Λιβ. 3 6 242-215 3-0
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3 5 222-191 2-1
4 Λοκρός 2 4 160-143 2-0
5 Α.Ε. Καρύστου 3 4 250-214 3-0
6 Απόλλων Λιβ. 3 4 212-209 1-2
7 Γ.Σ. Ιτέας 3 4 182-217 1-2
8 Άρης Θήβας 3 4 199-222 1-2
9 Πρωτέας Σχημ. 2 3 152-155 1-1
10 ΧΒΑ 2 3 142-143 1-1
11 ΑΓΕ Χαλκίδας 3 3 206-233 0-3
12 ΓΑΣ Βασιλικού 3 3 186-219 0-3
13 Τελεθριακός 3 3 176-230 0-3

Το Α.Ε. Καρύστου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς. 

  • ΧΒΑ, Λοκρός, Πρωτέας Σχηματαρίου έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 87
  2. Ματζιώρης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 69
  3. Κολοβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 68
  4. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 64
  5. Γκιζόγιαννης Ανδρ. (Κάδμος) 61
  6. Μάρκου (ΑΓΕ Χαλκίδας) 58
  7. Μάτος Αν. (Λοκρός) 54
  8. Τσιώλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 53
  9. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 52
  10. Βέλλιος (Απόλλων Λιβαδειάς) 52
  11. Δημητριάδης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 51
  12. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 50
  13. Χαρατσής Ι. (Άρης Θήβας) 50
  14. Ντιφαντής (Α.Ε. Καρύστου) 46
  15. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 46
  16. Κικίδης Π. (ΧΒΑ) 45
  17. Καζάνας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 43
  18. Θανάσαινας (Κάδμος) 42
  19. Φωτητζόγλου (Τελεθριακός) 42
  20. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 41
  21. Γαρμπής (Κένταυρος Λιβαδειάς) 40
  22. Μάτος Αγγ. (Λοκρός) 39
  23. Αγγελέτος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  24. Κοϊτσάνος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 37
  25. Φραγκούλης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 14
  2. Ματζιώρης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 10
  3. Βέλλιος (Απόλλων Λιβαδειάς) 10
  4. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  5. Φρουσκλιάς (Α.Ε. Καρύστου) 8
  6. Τερματζίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 7
  7. Μάτος Αγγ. (Λοκρός) 7
  8. Μάτος Αν. (Λοκρός) 7
  9. Αργυρίου (ΓΑΣ Βασιλικού) 7
  10. Τσιώλης (ΓΑΣ Βασιλικού) 7
  11. Κικίδης Π. (ΧΒΑ) 6
  12. Αγγελέτος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  13. Χαρατσής Ι. (Άρης Θήβας) 6
  14. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 5
  15. Γαρμπής (Κένταυρος Λιβαδειάς) 5
  16. Βουρτζούμης (Άρης Θήβας) 5
  17. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 5
  18. Καραδόπουλος (Άρης Θήβας) 5
  19. Παρασκευόπουλος (Α.Ε. Καρύστου) 5
  20. Λεοντίου (Απόλλων Λιβαδειάς) 4
  21. Κολοβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  22. Λούκας (Τελεθριακός) 4
  23. Κουτσογιάννης (ΧΒΑ) 4
  24. Γρυπάρης (Τελεθριακός) 4
  25. Θανάσαινας (Κάδμος) 4

 

Σχετικά άρθρα

Ερμής Σχηματαρίου-Επίλεκτοι ΕΣΚΑΣΕ για φιλανθρωπικό σκοπό στις 18 Δεκεμβρίου!

pannikolaou

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (10-15 Δεκεμβρίου)

pannikolaou

Πρόσκληση σε συνάντηση από την ΕΟΚ προς όλους τους φορείς και τους κριτές!

pannikolaou