FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: LIVE SCORE (2η αγωνιστική)

LIVE SCORE

Άρης Θήβας-Α.Ε. Καρύστου 7-7 (3′), 9-23 (6′), 17-30 (9′), 19-37 (12′), 25-47 (16΄), 31-53 (19΄), 34-53 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 47-64 (27΄), 56-69 (30΄), 61-72 (34΄), 63-74 (36΄), 68-79 (18΄), 71-79 (39΄), 71-80 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΓΕ Χαλκίδας-Κένταυρος Λιβαδειάς 12-4 (3΄), 25-21 (8΄), 31-25 (10΄), 39-29 (13΄), 39-34 (15΄), 43-34 (16΄), 50-41(18΄), 52-46 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 55-46 (22΄), 60-59 (26΄), 68-71(30΄), 68-73 (32΄), 73-80 (36΄), 74-82 (37΄), 78-85 (38΄), 81-86 (39΄), 83-86 (39΄35΄΄), 83-88 ΤΕΛΙΚΟ

Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Βασιλικού 10-7 (3΄), 13-11 (5΄), 15-13 (8΄), 15-21 (10΄), 17-24 (12΄), 21-26 (15΄), 26-28 (18΄), 28-28 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 33-31 (23΄), 33-32 (25΄), 42-36 (27΄), 44-37 (29΄), 46-40 (30΄), 51-44 (32΄), 56-46 (34΄), 63-50 (37΄), 65-50 (38΄), 65-51 ΤΕΛΙΚΟ

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Γ.Σ. Ιτέας 0-0 (1΄), 12-3 (5΄), 18-8 (9΄), 19-10 (10΄), 34-15 (15΄), 41-20 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 43-27 (23΄), 46-27 (25΄), 63-27 (30΄), 65-34 (35΄), 72-42 ΤΕΛΙΚΟ

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΧΒΑ 19-12 (4΄), 26-21 (9΄), 29-25 (13΄), 40-26 (17΄), 46-26 (19΄), 48-29 ΗΜΙΧΡΟΝΟ, 58-32 (25΄), 65-40 (30΄), 70-55 (34΄), 70-60 (38΄), 70-66 (39΄: 44΄΄), 76-69 ΤΕΛΙΚΟ

Τελεθριακός-Κάδμος 6-6 (3′), 12-12 (8′), 15-14 (10′), 19-20 (13′), 23-35 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 32-43 (25′), 32-48 (26′), 39-61 (30′), 48-74 (35′), 57-81 (ΤΕΛΙΚΟ).

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ 2022-23 με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής, που σήμερα διεξάγονται σε τέσσερις διαφορετικές ώρες, την εξέλιξη των οποίων μπορείτε να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό μέσα από το stereabasket.gr

Η αρχή γίνεται το μεσημέρι (3 μ.μ.) με τον αγώνα Τελεθριακός-Κάδμος. Η συνέχεια δίνεται στις 5 μ.μ. με τον αγώνα Άρης Θήβας-Α.Ε. Καρύστου.

Στις 6 μ.μ. θα παίξουν: Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Βασιλικού, ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Γ.Σ. Ιτέας και ΑΓΕ Χαλκίδας-Κένταυρος Λιβαδειάς. Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής ολοκληρώνεται στις 8 μ.μ. με τον αγώνα Πρωτέας Σχηματαρίου-ΧΒΑ.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά το πρόγραμμα και τους διαιτητές:

15:00 Κλειστό Ιστιαίας Τελεθριακός-Κάδμος (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

17:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Α.Ε. Καρύστου (Ντάνος-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Κανήθου ΑΓΕ Χαλκίδας-Κένταυρος Λιβαδειάς (Καραμπιτσάκος-Χατζής)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-ΓΑΣ Βασιλικού (Τσάλας Ι.-Σπυρόπουλος)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Γ.Σ. Ιτέας (Χαϊνά-Μασλατζίδης)

20:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-ΧΒΑ (Νικολιάς-Τσάλας Γ.)

Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 1 2 72-56 1-0
2 Κένταυρος Λιβ. 1 2 86-76 1-0
3 Άρης Θήβας 1 2 78-68 1-0
4 Λοκρός 1 2 82-74 1-0
5 Γ.Σ. Ιτέας 1 2 69-67 1-0
6 Απόλλων Λιβ. 1 1 67-69 0-1
7 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 1 74-82 0-1
8 ΓΑΣ Βασιλικού 1 1 68-78 0-1
9 Πρωτέας Σχημ. 1 1 76-86 0-1
10 ΑΓΕ Χαλκίδας 1 1 56-72 0-1
11 Τελεθριακός 1 1 63-81 0-1
12 Α.Ε. Καρύστου 1 0 81-63 1-0
13 ΧΒΑ
  • Το Α.Ε. Καρύστου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς. 
  • Η ΧΒΑ έχει ένα αγώνα λιγότερο.

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (3-4 Δεκεμβρίου)

pannikolaou

U-21: Μεγάλη νίκη με ανατροπή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Τρίτωνας 66-58

pannikolaou

U-21: Αίαντας Αυλίδας-Ερμής Περάματος 49-65

pannikolaou