FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: LIVE SCORE (3η αγωνιστική)

LIVE SCORE

ΧΒΑ-ΑΓΕ Χαλκίδας 7-3 (4΄), 11-10 (7΄), 13-19 (10′), 36-26 (18΄), 36-28 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 51-41 (27΄), 60-49 (32΄), 68-63 (37΄), 73-67 ΤΕΛΙΚΟ

Κάδμος-Άρης Θήβας 10-0 (5΄), 14-7 (8΄), 23-13 (13΄), 28-22 (16΄), 36-26 (18΄), 39-26 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 48-29 (24΄), 55-35 (28΄), 67-37 (32΄), 67-40 (35΄), 72-46 (38′), 74-50 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 0-1 (2΄), 10-8 (6΄), 16-17 (11΄), 27-23 (14΄), 29-34 (17΄), 30-40 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 35-44 (23΄), 42-48 (27΄), 49-55 (30΄), 57-60 (35΄), 61-61 (37′), 61-64 (38′), 65-70 (39’40”), 67-76 (ΤΕΛΙΚΟ)

Γ.Σ. Ιτέας-Λοκρός 4-6 (2΄), 8-15 (5΄), 14-23 (8΄), 16-28 (10΄), 24-32 (12΄), 30-34 (15΄), 33-44 (18΄), 39-46 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 45-51 (22΄), 51-58 (25΄), 58-61(28΄), 58-64(30΄), 60-67 (33΄), 65-72 (35΄), 65-78 (38΄), 69-78 ΤΕΛΙΚΟ

Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Λιβαδειάς 7-6 (3′), 15-6 (6΄), 25-8 (8΄), 30-8 (10΄), 34-13 (14΄), 40-15 (17΄), 44-26 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 60-30 (25′), 68-44 (28′), 73-50 (30′), 79-56 (32′), 86-68 (35′), 89-76 (38′), 89-78 (39′), 89-80 ΤΕΛΙΚΟ

Κένταυρος Λιβαδειάς-Τελεθριακός 7-2 (2′), 12-3 (5΄), 17-5 (7′), 17-9 (10′), 19-9 (13′), 22-12 (14′), 25-15 (17′), 33-17 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ), 41-26 (25′), 45-31 (27′), 51-35 (30′), 54-39 (31΄), 54-41 (34΄), 56-46  (35′), 61-51 (36΄), 68-51 (17΄), 68-56 ΤΕΛΙΚΟ

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ 2022-23 με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής, που σήμερα διεξάγονται σε τρεις διαφορετικές ώρες, την εξέλιξη των οποίων μπορείτε να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό μέσα από το stereabasket.gr

Η αρχή γίνεται το μεσημέρι (3 μ.μ.) με τον αγώνα Κένταυρος Λιβαδειάς-Τελεθριακός, ενώ στις 4 μ.μ. παίζουν Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Λιβαδειάς.

Στις 6 μ.μ. θα διεξαχθούν οι υπόλοιποι 4 αγώνες, με τον Πρωτέα Σχηματαρίου να είναι η ομάδα που έχει σήμερα ρεπό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων και οι διαιτητές της 3ης αγωνιστικής:

15:00 Κλειστό Λιβαδειάς Κένταυρος Λιβαδειάς-Τελεθριακός (Ντάνος-Ζάχος)

16:00 Κλειστό Καρύστου Α.Ε. Καρύστου-Απόλλων Λιβαδειάς (Τσάλας Γ.-Αποστόλου)

18:00 Κλειστό ΔΑΚ Χαλκίδας ΧΒΑ-ΑΓΕ Χαλκίδας (Χαϊνά-Κατσέλη)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Άρης Θήβας (Νικολιάς-Σπυρόπουλος)

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Κοτσιμπός-Ζαφείρη)

18:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Λοκρός (Γερονικολός-Πατάγιας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΕΣΚΑΣΕ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Κάδμος 2 4 153-113 2-0
2 Κένταυρος Λιβ. 2 4 174-159 2-0
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 3 146-124 1-1
4 Απόλλων Λιβ. 2 3 132-120 1-1
5 Άρης Θήβας 2 3 149-148 1-1
6 Πρωτέας Σχημ. 2 3 152-155 1-1
7 Γ.Σ. Ιτέας 2 3 111-139 1-1
8 Λοκρός 1 2 82-74 1-0
9 Α.Ε. Καρύστου 2 2 161-134 2-0
10 ΑΓΕ Χαλκίδας 2 2 139-160 0-2
11 ΓΑΣ Βασιλικού 2 2 119-143 0-2
12 Τελεθριακός 2 2 120-162 0-2
13 ΧΒΑ 1 1 69-76 0-1
  • Το Α.Ε. Καρύστου ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς. 
  • ΧΒΑ και Λοκρός έχουν από ένα αγώνα λιγότερο.

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (3-4 Δεκεμβρίου)

pannikolaou

U-21: Μεγάλη νίκη με ανατροπή! Πρωτέας Σχηματαρίου-Τρίτωνας 66-58

pannikolaou

U-21: Αίαντας Αυλίδας-Ερμής Περάματος 49-65

pannikolaou