FEATURED ΕΦΗΒΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΑΙΔΩΝ

ΕΣΚΑΣΕ: Το πρόγραμμα του Σαββάτου με 2 αγώνες κυπέλλου και 19 στα τμήματα υποδομών!

Με 2 αγώνες κυπέλλου για τη φάση των ”8”, με 19 αγώνες για τα πρωταθλήματα υποδομών (παίδων, εφήβων, κορασίδων, νεανίδων) στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, αλλά και με φιλικούς αγώνες και τουρνουά, συνεχίζεται σήμερα το πρόγραμμα αγώνων στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ.

Αναμφίβολα ξεχωρίζουν οι δύο προημιτελικοί του κυπέλλου ΕΣΚΑΣΕ, όπου 4 ομάδες της Α’ κατηγορίας επιχειρούν την πρόβα τζενεράλε για τις επίσημες υποχρεώσεις τους που ξεκινούν την επόμενη εβδομάδα.

Οι Κάδμος και ΑΓΕ Χαλκίδας, που θα βρεθούν αντιμέτωποι το επόμενο Σάββατο και για την 1η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ, αλλά και το ζευγάρι Κένταυρος Λιβαδειάς-Α.Ε. Καρύστου, αναμένονται με ξεχωριστό ενδιαφέρον.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές:

ΣΑΒΒΑΤΟ 8 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΚΑΣΕ

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Κένταυρος Λιβαδειάς-Α.Ε. Καρύστου (Καραμπιτσάκος-Σπυρόπουλος)

20:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-ΑΓΕ Χαλκίδας (Τσάλας Ι.-Ντάνος)

 

ΠΑΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Αλιβερίου Αίας Αλιβερίου-Αστέρας Αλιβερίου (Χατζής)

17:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ (Αποστόλου Δημ.-Αποστόλου Α.)

14:30 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Σ. Καρυστίας (Μασλατζίδης-Γκαράς)

 

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

19:00 Κλειστό Πειραϊκής Απόλλων Χαλκίδας-Άρης Θήβας (Τσάλας Γ.-Γκογκορώσης)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Τσάλας Ι.-Ντάνος)

20:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Ερμής Σχηματαρίου (Μασλατζίδης-Καρβούνης)

 

ΠΑΙΔΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

11:15 Κλειστό Ιστιαίας Τελεθριακός-Λοκρός (Μυτιληνάκης-Γιαπλές)

13:30 Κλειστό Αιδηψού Σύλλας-Ακαδ. Ιστιαίας (Μυτιληνάκης-Γιαπλές)

18:30 Κλειστό Αλιάρτου Αλίαρτος-Μαλεσίνα (Γερονικολός-Βιορές)

 

ΠΑΙΔΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

13:00 Κλειστό Καρπενησίου Άτλας-Απόλλων Λιβαδειάς (Πατάγιας-Χουσιάδας)

14:30 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Μπούκαλη (Ζάχος-Ζαφείρη)

14:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-ΓΑΣ Άμφισσας (Ακ.) (Καραμπιτσάκος)

12:00 Κλειστό Λαμίας Πρωτέας Λαμίας-Έσπερος Λαμίας (Ραμιώτης)

 

ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

16:30 Κλειστό Άμφισσας ΓΑΣ Άμφισσας-Μπούκαλη (Ζάχος-Ζαφείρη)

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

15:00 Κλειστό Πειραϊκής Απόλλων Χαλκίδας-Α.Ε.Ν. Αρτάκης (Νικολιάς-Αποστόλου)

17:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Αίας Αλιβερίου (Χατζής)

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ

14:00 Κλειστό Θήβας Άρης Θήβας-Σύλλας (Κατσέλη-Βιορές)

16:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-ΓΑΣ Άμφισσας (Κατσέλη-Γερονικολός)

 

ΝΕΑΝΙΔΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ

16:30 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Μασλατζίδης-Γκαράς)

 

ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

18:30 Κλειστό Αμφίκλειας Άρης Αμφίκλειας-Ορχομενός (Κοτσιμπός-Ραμιώτης)

18:00 Κλειστό Κανήθου Τελεθριακός-ΓΑΣ Βασιλικού (Νικολιάς-Αρτσίτας)

20:00 Κλειστό Κανήθου Απόλλων Χαλκίδας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Νικολιάς-Αρτσίτας)

 

Σχετικά άρθρα

ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΓΑΣ Βασιλικού-Αστέρας Αλιβερίου (photo album)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (5η αγωνιστική)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μπούκαλη-ΑΠΣ Λαμίας 39-62

pannikolaou