ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Άρης Θήβας-Πρωτέας Σχηματαρίου 66-67

Μεγάλο ντέρμπι το βράδυ της Κυριακής στη Θήβα, με τον Πρωτέα Σχηματαρίου να παίρνει τη νίκη επί του Άρη σε αγώνα-θρίλερ με 66-67!

Οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο από την αρχή του αγώνα, με το ημίχρονο να τελειώνει με 31-32 και τα πάντα να κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Ο Χαντζής με δίποντο στο φινάλε πέτυχε τους καθοριστικότερους πόντους για την ομάδα του, με το 66-67 να φέρνει το ροζ φύλλο αγώνος στα χέρια των φιλοξενούμενων.

Διαιτητές: Αποστόλου Δημ.-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-12, 31-32, 50-52, 66-67.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Γερμανός-Σαμιώτης): Μπαλαντίνης, Παπαευθυμίου 2, Φίλος 6, Μαργαρίτης 14 (1), Ομέρι, Κουτρουλάρας 6, Σιούτας 9, Φίλης, Λαλιώτης 10, Μπόκος 16, Πανάγου, Λουϊζος 3.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 18 (1), Μπέτα 6, Χαντζής Κ. 33, Ντανάσης Α. 2, Κατσιμήτρος, Τσιώλης 1, Φαφούτης 7, Τυφαρίκης, Ντανάσης Σ., Σεφέρης, Χαντζής Γ., Σινγκ.