ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Ερμής Σχηματαρίου-Αλίαρτος 45-92

Με μια ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα εφήβων συνέχισε η Αλίαρτος, επικρατώντας εκτός έδρας του Ερμή Σχηματαρίου με 45-92.

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (20-28), αλλά στη συνέχεια η Αλίαρτος με καλή άμυνα ξέφυγε στο ημίχρονο με 27-52 για να φτάσει εύκολα στη νίκη με το ευρύ 45-92.

Από τον Ερμή ο Βόγγελης σημείωσε 23 πόντους ενώ από την Αλίαρτο που σκόραραν όλοι οι παίκτες, πρώτος σκόρερ ήταν ο Αρβανίτης με 28 πόντους.

Διαιτητές: Γκαράς-Αποστόλου Αντ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-28, 27-52, 33-76, 45-92.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Κώνστας): Χρήστου, Κότζα 4, Βόγγελης 23 (1), Τσιούνης 3, Ευαγγελούλης Π., Δούκας, Κουκουσούλας, Ευαγγελούλης Ε. 4, Παπαϊωάννου 4, Βλαχογιάννης 7.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Βλαχογιάννης-Σταγκίδης): Μπεζαϊτης 2, Τζανόπουλος Ε. 12 (1), Τζανόπουλος Στ. 10, Τζαβαρίνης 18 (1), Παλιογιάννης 2, Αρβανίτης 28, Κοβός 2, Αντωνίου 16, Λάζαρης 2.