ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Λιβαδειάς-Τελεθριακός 57-50

Ντέρμπι στη Λιβαδειά για το πρωτάθλημα εφήβων, με τον Απόλλωνα Λιβαδειάς να παίρνει στη νίκη στην παράταση με 57-50 απέναντι στον Τελεθριακό!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 29-39 στο 30′ αλλά στο τελευταίο 10λεπτο ο Απόλλων εκμεταλλεύτηκε την κούραση των φιλοξενούμενων (ταξίδεψαν με 6 παίκτες), μείωσαν σε 44-46 με καλάθι του Πιπινή και με 1/2 βολές των Τσώνη και Γέρου Κ. ισοφάρισαν σε 46-46 οδηγώντας τον αγώνα στην παράταση, καθώς ο Τελεθριακός έχασε την τελευταία επίθεση!

Εκεί οι παίκτες του Βέλλιου ήταν καλύτεροι φτάνοντας στο τελικό 57-50 κάνοντας ένα επιμέρους σκορ 11-4.

Διαιτητές: Ντάνος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-16, 20-19, 29-39, 46-46 (καν. διάρκεια), 57-50 (παράταση-τελ. αποτέλεσμα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Βέλλιος): Κρίκος 1, Σκοτίδας 2, Αντωνίου 6 (1), Γέρος Κ. 15 (1), Πιπινής 15, Τσώνης 11, Περγαντάς 4, Ζητουνιάτης 4, Κεράστας 2, Ματθαίου, Κωτσαδάμ Αλ., Γέρος Ηλ.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Ραχιώτη): Κερασιώτης, Κασσίκος 7 (1), Θεοδώρου 8, Κουβλής Κ. 10, Ζώγας 18 (2), Κουβλής Σ. 7.