ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: Άτλας Καρπενησίου-Αναγέννηση Λαμίας 67-68

Μεγάλο ντέρμπι στο κλειστό του Καρπενησίου, που κρίθηκε στην παράταση, με την Αναγέννηση Λαμίας να παίρνει τη νίκη απέναντι στον Άτλα Καρπενησίου με 68-67!

Στην κανονική διάρκεια οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, όμως στην τελευταία περίοδο ο Άτλας με επιμέρους σκορ 19-9 ισοφάρισε σε 60-60 οδηγώντας τον αγώνα στην παράταση.

Εκεί, με 4 πόντους του Κουμπούρα, ένα καλάθι του Καρατζάβελου και μια βολή Γαλανού, η Αναγέννηση Λαμίας έφτασε στη νίκη με 67-68!

Διαιτητές: Ραμιώτης-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 27-36, 42-51, 60-60 (καν. διάρκεια), 67-68 (παράταση-τελικό αποτέλεσμα).

ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ (Λερογιάννης-Δόσης): Τσιγαρίδας 13 (1), Σταμούλης 12 (1), Κοκοτίνης 20 (4), Μόκκας 3, Μπακατσιάς, Ανδρέου 8, Τριανταφυλλόπουλος, Γεωργαλής 11 (1), Καρέτσος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας Κ-Κουμπούρας Β.): Αθανασόπουλος 12, Κουμπούρας Δ. 14, Αγγελόπουλος 8, Καρατζάβελος, Καλαθάς 8, Αλεξόπουλος, Κεφαλάς 9, Γαλανός 15, Τσίκνας 2, Αγγελής.