ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Λαμίας 60-59

Μεγάλη ανατροπή στο σκορ και νίκη για τον ΓΑΣ Άμφισσας στο πρωτάθλημα εφήβων, με την ομάδα της Φωκίδας να επιστρέφει από το -14 του 30′ επικρατώντας τελικά με 60-59!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 25-33 στο ημίχρονο και 37-51 στο 30′ αλλά στο τελευταίο 10λεπτο με πρωταγωνιστή τον Λιαράκη που σε αυτό το διάστημα σημείωσε 14 πόντους και ένα καθοριστικό καλάθι του Κωνσταντίνου, ο ΓΑΣ Άμφισσας γύρισε το ματς και πήρε τη νίκη με 60-59!

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:16-16, 25-33, 37-51, 60-59.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Μουρατίδης): Κοκολόγος Αθ. 3, Βαρκούτας 2, Κοντογεώργος, Λιαράκης 29 (1), Γερεντές 3, Κωνσταντίνου 10, Παναγιωτόπουλος 2, Γκιουβέτσης 6, Μαμαρέλης 1, Δελμούζος 4, Οσμένι.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Μπλούχαρης): Κοβάνης, Κοντογιώργος 15 (1), Βασδέκης, Μήλιος 3, Αγραφιώτης 6, Κουβέλης, Σπανέας, Ζιάκας 17, Κατσαούνος 18.