FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

Πρωτάθλημα ΕΦΗΒΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (3η αγωνιστική)

Το πρωτάθλημα εφήβων που φέτος διεξάγεται σε 5 ομίλους, συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 1-2 Σεπτεμβρίου με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής και με αρκετές αμφίρροπες αναμετρήσεις στα κλειστά γυμναστήρια της Περιφέρειας.

Δείτε παρακάτω αποτελέσματα, βαθμολογίες και σκόρερς από τις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η Αγωνιστική)

Αίας Αλιβερίου-Γ.Σ. Στύρων 58-68

Ρεπό: Αστέρας Αλιβερίου & Α.Σ. Καρυστίας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-9/10)

Α.Σ. Καρυστίας-Αίας Αλιβερίου

Γ.Σ. Στύρων-Αστέρας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Γ.Σ. Στύρων 2 3 127-119 1-1
2 Αστέρας Αλιβερίου 1 2 79-60 1-0
3 Α.Σ. Καρυστίας 1 2 61-59 1-0
4 Αίας Αλιβερίου 2 2 118-147 0-2
5 Κονίστρες

*Οι Κονίστρες έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 70
  2. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 49
  3. Σεφερλής (Αστέρας Αλιβερίου) 27
  4. Τσάλας (Αίας Αλιβερίου)22
  5. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 21
  6. Φεϊζάϊ (Γ.Σ. Στύρων) 20
  7. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 19
  8. Βογιατζής (Αστέρας Αλιβερίου) 18
  9. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χουλιαράς (Γ.Σ. Στύρων) 4
  2. Βογιατζής (Αστέρας Αλιβερίου) 2
  3. Μοιρώτσος (Αίας Αλιβερίου) 2
  4. Τσούλης (Γ.Σ. Στύρων) 2
  5. Καπόλας (Α.Σ. Καρυστίας) 2
  6. Μακρής (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  7. Καραμπουρνιώτης (Α.Σ. Καρυστίας) 1
  8. Παπακωνσταντίνου (Αστέρας Αλιβερίου) 1
  9. Σαμαράς (Αίας Αλιβερίου) 1

 

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η Αγωνιστική)

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 42-101

ΓΑΣ Βασιλικού-Α.Ε.Ν. Αρτάκης 73-49

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ 75-30

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-9/10)

Α.Ε.Ν. Αρτάκης-Απόλλων Χαλκίδας

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

ΑΓΕ Χαλκίδας-ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 ΑΓΕ Χαλκίδας 3 6 277-137 3-0
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3 6 240-111 3-0
3 Απόλλων Χαλκίδας 3 4 147-219 1-2
4 ΓΑΣ Βασιλικού 2 3 133-137 1-1
5 Α.Ε.Ν. Αρτάκης 3 3 127-243 0-3
6 ΧΒΑ 2 2 65-142 0-2

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 83
  2. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 59
  3. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 53
  4. Λειβαδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 50
  5. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 47
  6. Λιαλιάρης (ΓΑΣ Βασιλικού) 47
  7. Κούτρας Ρ. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 40
  8. Κούτρας Π. (ΑΓΕ Χαλκίδας) 38
  9. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 30
  10. Καρκαλής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 32
  11. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 30
  12. Κοφίτσας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 21
  13. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 21
  14. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 20

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 8
  2. Λειβαδίτης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  3. Στεφάνου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  4. Καπετάνιος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  5. Καρκαλής (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  6. Γκαβρίλοβιτς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 4
  7. Μυτάλας (ΧΒΑ) 3
  8. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  9. Μίσχος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  10. Σβώλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  11. Μερδίτης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  12. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  13. Κουταλιανός (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  14. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  15. Δάγκουλας Γ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  16. Στεφανίδης (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2
  17. Δάγκουλας Κ. (Α.Ε.Ν. Αρτάκης) 2

 

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η Αγωνιστική)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Ερμής Σχηματαρίου 97-29

Αίαντας Αυλίδας-Αλίαρτος 35-74

Άρης Θήβας-Κάδμος 57-73

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-9/10)

Αλίαρτος-Πρωτέας Σχηματαρίου

Αίαντας Αυλίδας-Άρης Θήβας

Ερμής Σχηματαρίου-Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αλίαρτος 3 6 241-122 3-0
2 Πρωτέας Σχημ. 3 6 244-144 3-0
3 Κάδμος 3 5 198-172 2-1
4 Αίαντας Αυλίδας 3 4 153-174 1-2
5 Άρης Θήβας 3 3 150-223 0-3
6 Ερμής Σχημ. 3 3 113-274 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 103
  2. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 65
  3. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 62
  4. Θεοδώρου (Κάδμος) 52
  5. Τζανόπουλος Τ. (Αλίαρτος) 49
  6. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 49
  7. Μπόγρης (Κάδμος) 45
  8. Σκούμας (Κάδμος) 45
  9. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 45
  10. Χατζηστάμου (Αίαντας Αυλίδας) 39
  11. Μπόκος (Άρης Θήβας) 37
  12. Αντωνίου (Αλίαρτος) 35
  13. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 32
  14. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 32
  15. Αρβανίτης (Αλίαρτος) 29
  16. Λαλιώτης (Άρης Θήβας) 27
  17. Τσιούνης (Ερμής Σχηματαρίου) 25

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 8
  2. Χαντζής (Πρωτέας Σχηματαρίου) 6
  3. Αναστασίου Δ. (Κάδμος) 5
  4. Μπόγρης (Κάδμος) 4
  5. Βόγγελης (Ερμής Σχηματαρίου) 4
  6. Χατζηϊωάννου (Αίαντας Αυλίδας) 4
  7. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 4
  8. Θεοδώρου (Κάδμος) 3
  9. Τζανόπουλος Ε. (Αλίαρτος) 3
  10. Σκούμας (Κάδμος) 2
  11. Χαλάτσης (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  12. Κατσιμήτρος (Πρωτέας Σχηματαρίου) 2
  13. Τζανόπουλος Τ. (Αλίαρτος) 2
  14. Αντωνίου (Αλίαρτος) 2
  15. Κουκουσούλας (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  16. Αργυρός (Αίαντας Αυλίδας) 2
  17. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 2
  18. Ματθαίος (Άρης Θήβας) 2
  19. Σούτας (Άρης Θήβας) 2

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η Αγωνιστική)

Κένταυρος Λιβαδειάς-Απόλλων Λιβαδειάς (3/10)

Σύλλας-Τελεθριακός 50-43

Λοκρός-Άρης Αμφίκλειας 59-48

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-9/10)

Τελεθριακός-Κένταυρος Λιβαδειάς

Σύλλας-Λοκρός

Απόλλων Λιβαδειάς-Άρης Αμφίκλειας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Λοκρός 3 5 167-153 2-1
2 Απόλλων Λιβ. 2 4 142-83 2-0
3 Κένταυρος Λιβ. 2 4 132-88 2-0
4 Άρης Αμφίκλειας 3 4 140-182 1-2
5 Σύλλας 3 4 136-163 1-2
6 Τελεθριακός 3 3 136-184 0-3

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 59
  2. Μπάτσος (Άρης Αμφίκλειας) 59
  3. Ζώγας (Τελεθριακός) 52
  4. Φακίτσας (Σύλλας) 50
  5. Πιπέρας (Άρης Αμφίκλειας) 42
  6. Ζότο (Λοκρός) 38
  7. Σταμούλης (Κένταυρος Λιβαδειάς) 33
  8. Πιπινής (Απόλλων Λιβαδειάς) 32
  9. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβαδειάς) 31
  10. Κουβλής Κ. (Τελεθριακός) 28
  11. Αγκόλλι (Σύλλας) 26
  12. Ανέστης (Λοκρός) 22
  13. Μπεζεντές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 21
  14. Γέρος Κ. (Απόλλων Λιβαδειάς) 18

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πιπέρας (Άρης Αμφίκλειας) 11
  2. Ξηρογιάννης (Λοκρός) 5
  3. Φακίτσας (Σύλλας) 4
  4. Ζώγας (Τελεθριακός) 3
  5. Σαρίδης (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  6. Γέρος Η. (Απόλλων Λιβαδειάς) 3
  7. Ανέστης (Λοκρός) 3
  8. Τριάντης (Σύλλας) 3
  9. Μαρκάκης (Λοκρός) 2
  10. Μπεζεντές (Κένταυρος Λιβαδειάς) 2
  11. Ζότο (Λοκρός) 2

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η Αγωνιστική)

Άτλας Καρπενησίου-Αναγέννηση Λαμίας 67-68

ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Λαμίας 60-59

Μπούκαλη-Έσπερος Λαμίας αναβλήθηκε

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-9-11/10)

Πρωτέας Λαμίας-Αναγέννηση Λαμίας

ΓΑΣ Άμφισσας-Μπούκαλη

Άτλας Καρπενησίου-Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Υ-Κ Ν-Η
1 Αναγ. Λαμίας 3 5 173-206 2-1
2 Έσπερος Λαμίας 2 4 158-104 2-0
3 Άτλας Καρπ. 3 4 181-181 1-2
4 ΓΑΣ Άμφισσας 3 4 173-200 1-2
5 Πρωτέας Λαμίας 2 3 118-111 1-1
6 Μπούκαλη 1 1 59-60 0-1

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 96
  2. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 72
  3. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 59
  4. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 54
  5. Κουμπούρας (Αναγ. Λαμίας) 41
  6. Σταμούλης (Άτλας Καρπενησίου) 32
  7. Κατσαούνος (Πρωτέας Λαμίας) 32
  8. Ανδρέου (Άτλας Καρπενησίου) 31
  9. Αθανασόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 30
  10. Αγγελόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 29
  11. Ζιάκας (Πρωτέας Λαμίας) 28
  12. Κεφαλάς (Αναγ. Λαμίας) 27
  13. Κωνσταντίνου (ΓΑΣ Άμφισσας) 26
  14. Γαλανός (Αναγ. Λαμίας) 24
  15. Κοντογιώργος (Πρωτέας Λαμίας) 23
  16. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 20
  17. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 20
  18. Κιαμούρης (Μπούκαλη) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Λιαράκης (ΓΑΣ Άμφισσας) 10
  2. Κοκοτίνης (Άτλας Καρπενησίου) 7
  3. Σταμούλης (Άτλας Καρπενησίου) 4
  4. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 3
  5. Κεφαλληνάκης (Έσπερος Λαμίας) 2
  6. Χαλεπλής (Έσπερος Λαμίας) 2
  7. Αθανασόπουλος (Αναγ. Λαμίας) 2
  8. Παπαγεωργίου Φ. (Μπούκαλη) 2
  9. Τσιγαρίδας (Άτλας Καρπενησίου) 2

 

Σχετικά άρθρα

Νέος πρόεδρος των διαιτητών ο Αντώνης Σπυρόπουλος!

pannikolaou

Video από την 6η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑΣΕ

pannikolaou

Πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ: Βαθμολογίες & σκόρερς (9η αγωνιστική 26-27/11)

pannikolaou